![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Antrenorul secund al Jiului, Damian Militaru, a afirmat că plecarea fundașului Daniel Vădrariu la echipa din prima ligă FC Vaslui este o pierdere grea pentru „mineri”.
Â
„Vădrariu este o pierdere mare pentru Jiul, dar mă bucur pentru el că a făcut pasul spre Liga l. Ar fi bine pentru el să joace în prima echipă a Vasluiului și nu la echipa a doua. Dar acest lucru este greu în momentul de față. Știindu-l un băiat ambițios cred că în cele din urmă va reuși și lucrul acesta. Sperăm să găsim repede un înlocuitor pentru Vădariu pentru că nu ducem lipsă de talente”, a spus Militaru.
Â
articol scris de Loredana Juglea
Â