Portarul Călin Albuț a semnat cu Săgeata Năvodari

Portarul Călin Albuț** a semnat cu Săgeata Năvodari

Ieri, Săgeata a achiziționat un alt jucător, portarul Călin Albuț (33 de ani, fost jucător la Gloria Bistrița, Rapid, Baia Mare sau Tg. Mureș), care a semnat un contract pe doi ani. Marți, 12 august, echipa pregătită de Cătălin Anghel va disputa un nou meci amical, cu FC Voluntari.

Tot ieri, Săgeata Năvodari a încheiat la egalitate, 1-1, meciul amical cu ACS Berceni, a doua dispută de verificare susținută în stagiul de la Bușteni. Pentru Săgeata a marcat Vezan, în minutul 75, după ce adversarii deschiseseră scorul în minutul 30. Echipa năvodăreană a început meciul în formula: Ormenișan – Dușan, Pătrașcu, Năstase, Iloy – Wagner, Nicoară – Eloy, Ganea, Gorovei – Ciochină. Din minutul 60, au fost folosiți și ceilalți componenți ai lotului.

Sursa: Ziua Constanța