![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
Fostul atacant al Iașiului a devenit liber de contract după ce gruparea din Copou a retrogradat. Pătulea rămânea la Iași dacă echipa continua în Liga I. Contractul său avea o clauză în acest sens, ce presupunea prelungirea automată cu un sezon, dacă echipa nu retrograda.
Atacantul a semnat pentru un an de zile Rapid București, venind în Giulești liber de contract. De remarcat că el este al 11-lea jucător transferat de giuleșteni în această vară. Autor a șase goluri în cele 29 de meciuri jucate în sezonul trecut al Ligii I, Pătulea a fost crescut chiar la Rapid.
Articol scris de Victor STOICESCU