Pandele, din nou la Cetatea

30 Jul. 2009, 14:21 Bursa transferurilor
Pandele,** din nou la Cetatea

După Apetroaie și Cososchi, un alt jucător de la satelitul Politehnicii Iași se află în probe la Cetatea. Este vorba despre mijlocașul Cristian Pandele, care nu se află la prima aventură la clubul sucevean. Jucătorul în vârstă de 21 de ani a fost împrumutat la Cetatea în februarie 2008 împreună cu Caragea, însă nu a stat prea mult în Areni. Formația suceveană a renunțat la finalul returului pe serviciile sale, întrucât, în acel moment, mijlocașul nu dădea semne că și-ar reveni degraba după o serie de rupturi musculare.

Cetatea – Aerostar 2-3

Echipa pregătită de Ioan Radu a pierdut cu scorul de 2-3 meciul susținut la Fălticeni în fața formației Aerostar Bacău.

Încă din prima repriză, sucevenii s-au văzut conduși cu scorul de 3-0 de divizionara a treia. Băcăuanii au intrat la vestiar cu un avantaj de doar două goluri după ce Andrieș a fructificat în ultimele secvențe ale primei reprize o pasă primită de la Apetri. Scorul final a fost stabilit în partea a doua a jocului de Stănescu, care a înscris din lovitură liberă.

Cetatea: Pascal – Apetroie, Feraru, Bernard, Pandele – Tomescu, Apetri, Cososchi, Jalba – Homneac, Andrieș

Sursă: gazetasv.ro