Cornel Irina se pregătește cu Arieșul Turda

06 Aug. 2009, 14:39 Bursa transferurilor
Cornel Irina** se pregătește cu Arieșul Turda

De la începutul acestei săptămâni fundașul Cornel Irina (foto, 32 de ani), fost jucător la Jiul Petroșani, Corvinul 2005 Hunedoara și Minerul Lupeni se pregătește cu lotul echipei din Seria a II-a, Arieșul Turda. Irina a fost deja folosit în două meciuri amicale pentru turdeni reușind de fiecare dată să înscrie câte un gol cu capul. Marți, Irina a deschis scorul pentru Arieșul, în minutul 3 al meciului cu Minaur Zlatna, scor 2-1, iar miercuri, la Deva, a intrat în repriza secundă a testului cu Mureșul și a marcat unicul gol pentru echipa antrenată de Alexandru Pelici, scor 5-1.

„Domnul Pelici mi-a spus să rămân la programul echipei. Zilele următoare ne vom așeza la masă pentru a discuta termenii unui eventual contract de joc. Dacă ne vom înțelege voi semna pentru Turda”, a spus Cornel Irina.