![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
De la începutul acestei săptămâni fundașul Cornel Irina (foto, 32 de ani), fost jucător la Jiul Petroșani, Corvinul 2005 Hunedoara și Minerul Lupeni se pregătește cu lotul echipei din Seria a II-a, Arieșul Turda. Irina a fost deja folosit în două meciuri amicale pentru turdeni reușind de fiecare dată să înscrie câte un gol cu capul. Marți, Irina a deschis scorul pentru Arieșul, în minutul 3 al meciului cu Minaur Zlatna, scor 2-1, iar miercuri, la Deva, a intrat în repriza secundă a testului cu Mureșul și a marcat unicul gol pentru echipa antrenată de Alexandru Pelici, scor 5-1.
Â
Â
„Domnul Pelici mi-a spus să rămân la programul echipei. Zilele următoare ne vom așeza la masă pentru a discuta termenii unui eventual contract de joc. Dacă ne vom înțelege voi semna pentru Turda”, a spus Cornel Irina.
Â
Â
Articol scris de Sami Tamaș
Foto: Cristi Vatavu
Â