Bursa transferurilor – Seria 2

Publicat: 01 Jan. 2010, 15:09 Actualizat: 05 Mar. 2010, 01:46 Bursa transferurilor

FCM
TÂRGU MUREȘ

Antrenor: Cosmin Bodea

Plecări: Sergiu Hânca (FC Snagov), Marian
Ștefan Pop (Petrolul), Sorin Gheju (Covaci), Cristi Luca (probe, FC
Bihor), Octavian Dorin Ormenișan (Sportul)

Sosiri: Paul Anton, Alexandru Vagner (Gloria
II), Dan Roman (CSM Rm. Vâlcea), Casian Miclăuș (CFR Cluj), Jean
Christian Njoh N’Kongue (Oțelul Galați), Cornel Gheți (Jiul),
Sebastian Ilea (Arieșul)

În probe:

UTA

Antrenor: Ionuț Popa

Plecări: Valentin Fritea (Arieșul Turda),
Florin Gâlcă, Alexandru Sălăjan (Gloria Arad), Valentin Furdean
(Deva), Alexandru Leucuța (Ineu), Leoh Digbeu (CFR
Cluj)

Sosiri: Marius Mitu (liber), Georgian Tobă
(Drobeta), Bogdan Toc (Gloria Arad)

În probe:

UNIVERSITATEA
CLUJ

Antrenor: Viorel Hizo

Plecări: Rareș Stan (își caută echipă), Cosmin
Iuhaș (Silvania)

Sosiri: Florin Matache (Dinamo), Josias Basso
(Reggina), Miroslav Lecic (Radnicki Obrenova), Reinaldo Jose da
Silva Zacarias, Noe Acosta Rivera (liberi), Matteo Bonatti
(Empoli)

În probe:

FC ARGEȘ
PITEȘTI

Antrenor: Cristi Negru

Plecări: –

Sosiri: –

În probe: –

DACIA
MIOVENI

Antrenor: Marian Pană

Plecări: Pablo Rodriguez, Florin Crãciun, Giani
Marinescu (liberi), Florin Mămăligeanu (CSM Slatina), Andrei Neagoe
(Juventus Buc.), Bogdan Ungureanu (Caracal), Eric Yartey
(Tricolorul Breaza), Ionuț Chirciu (CSM Rm. Vâlcea)

Sosiri: Laurențiu Boroiban (CSM Rm. Vâlcea),
Claudiu Ionescu (Internațional), Tomaz (Cetatea Suceava), Dragoș
Pătru (Chiajna)

În probe:

JIUL
PETROȘANI

Antrenor: Daniel Huza/Toni Sedecaru

Plecări: Mihai Pintilii, Andrei Antohi
(Internațional), Ionuț Andrei Șerban (Arieșul Turda via GP
Craiova), Tiberiu Serediuc (Prometeu Craiova via GP Craiova),
Dragoș Ștoiu, Andrei Alexandru Moldovan, Gabriel Apetri, Ionuț
Luțu, Sergiu Scărlătescu, Salif Nogo, Horațiu Popa (liberi), Cornel
Gheti (FCM Târgu Mureș), Alin Ilin (Ceahlăul), Ciprian Răduțoiu
(FCM Bacău), Dumitru Hotoboc, Mircea Gheorghe (Minerul Lupeni),
Nicolae Ciochină (Viscofil), Mircea Ilie (FC Cisnădie), David
Stamatin, Andrei Vlad (Retezatul Hațeg), Constantin Drăghici
(Voința Sibiu), Vali Stancu (Caracal), Gabriel Cruceru (litigiu),
Mihăiță Gheorghe (Berceni), Philipp Hallmen (Minerul Mehedinți),
Ilie Anton (CF Brăila), Ovidiu Istinie (Progresul Corabia)

Sosiri:

În probe:

CS OTOPENI

Antrenor: Florin Tene

Plecări: Eugen Nae, Gabriel Caramarin (Unirea
Urziceni), Bogdan Onuț, Cristian Dancia (liberi), Silviu Constantin
(Dunărea Giurgiu), Andrei Dumitrescu (CS Buftea)

Sosiri: Florin Sandu, Adrian Poparadu, Ionuț
Matei (FC Timișoara II), Eduard Cristian Zimmermann (FC Timișoara
II via FC Drobeta), Dorian Andronic (FC Vaslui), Dimitrie Gafița
(Astra), Răzvan Smadu (Oțelul II)

În probe:

CSM
RÂMNICU VÂLCEA

Antrenor: Alin Artimon

Plecări: Laurențiu Boroiban (Dacia Mioveni),
Dan Roman (FCM Tg. Mureș), Marius Pasăre (Arieșul), Enache Câju
(Delta Tulcea), Alexandru Dragomir (Ceahlăul), Iulică Popa (Voința
Sibiu), Marius Onofrei (destinație necunoscută),
Augustin Voinea (Conpet), Valerian Gârlă (Farul)

Sosiri: Ciprian Ionașcu (liber), Alexandru
Ciucur (Internațional), Marius Curtuiuș (Bistrița II), Elod Vajda
(împrumut, Mureșul Deva), Lucian Pârvu (Pandurii via Jiul), Roberto
Linck, Șerban Moraru (liberi), Ionuț Chirciu (Mioveni)

În probe:

GAZ METAN CFR CRAIOVA

Antrenor: Ionel Tersinio Gane

Plecări: Cătălin Crăciun, Florin Buleică
(reveniți la U Craiova), Cosmin Băiță (Viitorul Toporu), Adrian
Buzărnescu (Triumf Bârca), Liviu Popovici (liber)

Sosiri: Mihnea Firoiu (GP Craiova), Olivian
Surugiu (U Craiova II), Flavius Roșianu (Drobeta), Marian Preda
(Armata Craiova), Yuki (liber)

În probe:

FC SILVANIA ȘIMLEUL SILVANIEI

Antrenor: Dacian Nastai

Plecări: Edvan Correia dos Nascimentos, Sergiu
Nistor, Radu Pop (liberi), Andrei Șulea (Lupeni), Remus Bențe (FC
Bihor), Silviu Crișan (FC Zalău), Flavius Breaz (Mureșul Deva via
Turul Micula), Alexandru Barbuloviciu (Bihorul Beiuș), Adrian
Simioancă (Sănătatea Cluj), Florin Puți (Turul Micula)

Sosiri: Adrian Buștea, Claudiu Codoban,
Sebastian Ianc (Luceafărul Oradea), Răzvan Grigore Ciorcaș (GP
Craiova), Andrei Chiș (Venus Măeriște), Claudiu Oară (CS Zlatna),
Vlad Pășcălău (Rapid Jibou), Bogdan Miron (Olimpia 2008 Satu Mare),
Cosmin Iuhaș (U Cluj)

În probe:


ARIEȘUL
TURDA

Antrenor: Marin Tudorache

Plecări: Laurențiu Buș (Oțelul), Cătălin Crișan
(revenit la Drobeta), Ionuț Vasiliu (Unirea Tărlungeni), Mihai
Mariș (Sănătatea), Nicușor Boubătrân, Adrian Borza, Viorel
Sântejudean, Mihai Moraru, Dragoș Rusu, Dan Iurișniți (liberi),
Lucian Oroian, Mihai Ciortea, Robert Tornyai (SESO), Robert
Szakacs, Botond Molnar (AS Feleacu), Ovidiu Panaitescu (Milenium
Giarmata), Sebastian Ilea (Mureșul Deva), Cristian Cosma (Turul
Micula)

Sosiri: Valentin Fritea (UTA Arad), Dorin Toma
(CFR Cluj), Alin Rus (liber), Marius Pasăre (CSM Rm. Vâlcea),
Marius Curileac (CFR Cluj), Laurențiu Buș (revenit de la Oțelul ca
împrumut), Claudiu Cosma (FC Bihor), Eduard Stoica (FC Drobeta),
Ciprian Pricop (FC Brașov via FC Snagov), Ionuț Adrian Șerban (Șc.
Gică Popescu via Jiul)

În probe:

FC BAIA MARE

Antrenor: Florin Fabian

Plecări: Robert Roszel (Diosgyor), Petre
Ardelean (Haladas), Ionuț Agiurgioaie (Bihorul Beiuș), Olimpiu
Ciobai (Dunărea Călărași via Dinamo II), Gelu Bar
(Seso), Alin Bota (Viitorul Constanța), Ciprian Popan (Oțelul via
Marmația Sighet), Fady Shannat (Turul Micula), Bogdan Lazăr, Paul
Szentaszloi (Marmația Sighet), Peter Berky (Békéscsaba via Marmația
Sighet)

Sosiri:

În probe:

DROBETA
TURNU SEVERIN

Antrenor:

Plecări: Ionel Păun (Romprim), Milan Mitic
(Serbia), Nicușor Bănică (Pandurii II), Constantin Viorel Gărgălie,
Cristian Poiană, Nicușor Poenaru, Florin Epure, Ionuț Ilie (Min.
Mehedinți), Eduard Stoica (Arieșul Turda), Dan Ignat (Farul),
Dacian Bârză (Lupeni), Flavius Roșianu (Gaz Metan CFR), Alexandru
Fotescu (Jiul Rovinari), Marius Șuta (Petrolul), Cristian Jenaru și
Andrei Dicu (TSV Vatanspor Bad Homburg). Restul de jucători își
caută echipă

Sosiri:

În probe:

FC
BIHOR ORADEA

Antrenor: Dan Dobai

Plecări: Adrian Pascal (Minerul Lupeni), Marcel
Ambruș, Voicu Florea (liber), Laurențiu Opriceană (Deva), Ciprian
Străuț (Fortuna Covaci), Claudiu Cosma (Arieșul Turda), Cătălin
Bucur, Sorin Ban (Chiajna), Ciprian Dianu, Daniel Lupașcu (FC Bihor
II)

Sosiri: Răzvan Bonta (Bihorul Beiuș), Robert
Elek (Oțelul via Petrolul), Răzvan Pocian (Lupeni), Sorin Tegzeș
(Bioland Paleu), Cătălin Chiș, Andrei Coroian, Alexandru Sorian
(toți de la Liberty via ACU Arad), Cristi Danci (FC Timișoara II),
Bogdan Iambor (Bioland Paleu), Remus Bențe (Silvania), Cristi Luca
(FCM Tg. Mureș)

În probe:

MUREȘUL
DEVA

Antrenor: Gheorghe Barbu

Plecări: Filip Stoica (liber), Elod Vajda (CSM
Rm. Vâlcea), Raul Lintaru (ACU Arad), Adrian Pribac (Dunărea
Galați), Adrian Bud (Unirea Dej), Vasile Rahoveanu (retras), Sorin
Bălu (Voința Sibiu)

Sosiri: Călin Moldovan (Seso), Călin Târnăvean
(Gloria Bistrița), Valentin Furdean (UTA), Laurențiu Opriceană (FC
Bihor), Andras Kelemen (liber), Flaviu Breaz (FC Silvania via Turul
Micula)

În probe:

MINERUL
LUPENI

Antrenor: Petre Gigiu

Plecări: Mihai Vartolomei, Marius Micu,
Cristian Mihalcea, Joseph Afusi, Ionuț Pașca, Daniel Ișfan,Cătălin
Andrițoiu (liberi), Alexandru Gego (Victoria Brănești, Bogdan
Bozian (Gloria Arad), Codruț Catană (revenit la
Internațional), Răzvan Pocian (FC Bihor), Virgil
Leonard Barbu (Rapid II), Cătălin Mincu (Adunații Copăceni),
Ciprian Pecsar (Retezatul Hațeg), Claudiu Ban (revenit la Gloria
Arad), Gabriel Luca (Alro), Florin David (Vișina Nouă),

Sosiri: Lucian Itu (Internațional), Ninel
Corcoveanu, Dragoș Ciolcă (Concordia Chiajna), Radu Cozma (Snagov),
Ciprian Pepenar (Unirea Alba Iulia), Ionuț Șulea (Silvania), Iosif
Kalai (FCM Bacău), Dumitru Hotoboc Mircea Gheorghe (Jiul), Adrian
Pascal (FC Bihor), Emanuel Popa (FC Brașov via Kaproni), Emmanuel
Koko, Joseph Hebga (Caracal), Bogdan Costea (Unirea Dej)

În probe:

FORTUNA COVACI

Antrenor: Remus Steop

Plecări: Cristian Situwe-Ouatoula (ACS Recaș),
Răzvan Mitric (Pobeda Dudeștii Vechi), Costel Ionilă (Milenium
Giarmata), Adrian Brazovan (Flacăra Făget), Alex Nistor, Cătălin
Dănăilă (toți destinație necunoscută), Ciprian Gherman și Dan Roman
(ambii la Becicherecu Mic, primul doar împrumutat), Michel
Rosenblum (Poli II)

Sosiri: Cristian Gălan (FC Timișoara II), Sorin
Gheju (FCM Târgu Mureș), Ciprian Străuț (FC Bihor), Cătălin Ion
(Poli II), Adrian Ganea (împrumut, Poli II), Dragoș Constantinescu
(Pandurii II), Andrei Parfenie (liber), Costel Vodiță (CS
Otopeni)

În probe:


VEZI TOATE
TRANSFERURILE DIN SERIA 1

Publicat: 01 Jan. 2010, 15:09 Actualizat: 05 Mar. 2010, 01:46 Bursa transferurilor
Pe aceeași temă