Bursa transferurilor – Seria 1

Publicat: 01 Jan. 2010, 14:31 Actualizat: 05 Mar. 2010, 18:20 Bursa transferurilor

VICTORIA BRĂ‚NEȘTI

Antrenor: Ilie Stan

Plecări: Florin Răuță (Tricolorul Breaza),
Marius Rotaru (ACS Recaș), Răzvan Măgureanu
(Caracal)

Sosiri: Andrei Vasilescu (Tricolorul Breaza),
Dorinel Popa (Gloria Buzău), Alexandru Gego (liber)


SPORTUL
STUDENȚESC

Antrenor: Tibor Selymes

Plecări: Marian Pană (Dunărea Călărași),
Tiberiu Bălan, Dacian Varga (Rapid)

Sosiri: Tiberiu Bălan, Dacian Varga (reveniți
de la Unirea Urziceni), Octavian Dorin Ormenișan (FCM Tg. Mureș),
Octavian Chihaia (liber)


FARUL CONSTANȚA

Antrenor: Ștefan Stoica

Plecări: Paul Papp (FC Vaslui), Adrian Vlas,
Lucian Bubuleandră, Nicolae Buzea, Ion Barbu, Cosmin Pașcovici
(trimiși la Farul II), Liviu Mihai II (Petrolul), Diogo Silva
(Santa Clara), Emil Nanu (retrimis la Delta), Lucian Leu (Callatis
Mangalia)

Sosiri: Radu Doicaru, Dănuț Tănăsel Prodan
(Ceahlăul), Dragoș Măcelaru (Snagov), Ionuț Larie, Emil Nanu,
Cristian Pantelie, Florin Pătrașcu (reveniți de la Delta Tulcea),
Henry Chinonso Ihelewere (Callatis), Dan Ignat (Drobeta), Emil Ducu
Ninu (Steaua), Valerian Gârlă (CSM Rm. Vâlcea), Marko Randjelovic
(Rad Belgrad)


SĂ‚GEATA STEJARU

Antrenor: Aurel Șunda

Plecări: George Șoltuz (Argeșul Mihăilești),
Constantin Roșca, Ionuț Pană (liberi), Ionuț Lupu (Viitorul
Constanța), George Bertea (Pandurii II), Cosmin Rada (Minerul
Mehedinți), Marian Posteucă (CSM Medgidia), Radu Oprea (Eolica
Baia)

Sosiri: Lucian Turcu (liber), Sergiu Costea
(Unirea Alba Iulia), Cătălin Vlaicu (Astra Ploiești), Stelian
Caluda (Viitorul Constanța)

DELTA TULCEA

Antrenor: Constantin Gache

Plecări: Ionuț Larie, Emil Nanu, Cristian
Pantelie, Florin Pătrașcu (Farul Constanța), Vlad Cozma (Cetatea
Suceava)

Sosiri: Enache Câju (CSM Râmnicu Vâlcea), Emil
Nanu (revenit de la Farul), Adrian Senin (FC
Brașov)


PETROLUL PLOIEȘTI

Antrenor: Valeriu Răchită

Plecări: Bogdan Minciună, Bogdan Năstase
(Chimia Brazi), Laurențiu Dumitru (Astra), Emil Stanca (liber),
Alexandru Puchea (Kaproni), Robert Elek (FC Bihor via Oțelul)

Sosiri: Marius Șuta (Drobeta), Roman Radchenko,
Daniel Oprița (liberi), Florin Plămadă, Alexandru Brânză (ambii
Rapid CFR Suceava), Ionuț Neagu (Astra), Liviu Mihai II (Farul),
Victoraș Cataramă (Astra via FC Snagov), Marian Ștefan Pop (FCM
Târgu Mureș)


CONCORDIA
CHIAJNA

Antrenor: Ion Dumitru

Plecări: Marius Toma, Cristian Boarnă, Ionuț
Danteș, Paul Matei, Mihai Dumitru (liberi), Ninel Corcoveanu,
Dragoș Ciolcă (Minerul Lupeni), Dragoș Pătru (Dacia Mioveni), Zoran
Stoica (Seso)

Sosiri: George Savu (Ceahlăul), Adrian Răduca
(Comprest), Dejan Ilici (FC Timișoara), Alin Stoica (Petrolul
Ploiești), Florentin Dumitru (Avântul Florești), Vasile Buhăescu
(FC Vaslui), Artur Pătraș (FC Timișoara II via Oțelul), Valentin
Constantin (Steaua III), Cătălin Bucur, Sorin Ban (FC Bihor), Alin
Nica (CSM Rm. Sărat), Raul Rus (Ardealul Cluj), Racine Diouf
(liber)


FC
SNAGOV

Antrenor: Cristian Țermure

Plecări: Vasile Curileac (revenit la CFR Cluj
și împrumutat la Arieșul), Sergiu Șanta (Unirea Ungheni), Victoraș
Cataramă (Petrolul via Astra), Ciprian Pricop (Arieșul Turda via
Brașov), Radu Cozma (Minerul Lupeni), Dragoș Măcelaru
(Farul), Cosmin Fruntelată (Vișina Nouă)

Sosiri: Costin Oghinciuc (Poli Iași via
Tricolorul Breaza), Sergiu Hânca (FCM Târgu Mureș), Roberto Iancu,
Daniel Zdrâncă (liberi), Andrei Moroiță (Tricolorul), Ionuț Mihai
(Steaua II)


FCM
BACĂ‚U

Antrenor: Gheorghe Poenaru

Plecări: Simao Ayres Cerqueira (FC Dallas),
Gabi Petrea, Ionuț Varea (Aerostar, împrumut
teminat)

Sosiri: Andrei Marchiș (P-Iirot), Ciprian
Răduțoiu (Jiul), Teodor Eudean (Cetatea Târgu
Neamț)


DUNĂ‚REA
GIURGIU

Antrenor: Emil Ursu

Plecări: Vasile Tatarciuc, Robert Kurtuly
(Unirea Tărlungeni), Narcis Pascu (trimis la
juniori)

Sosiri: Tiberiu Păduraru, Marius Tigoianu
(Astra), Ștefan Odoroabă (liber), Octavian
Trăistaru (Progresul Corabia via Astra), Marian Nedelcu (Viitorul
Toporu), Silviu Constantin (CS Otopeni), Daniel Hoprich (InterStar
Sibiu via Astra), Stere Guda (Viitorul Constanța)


FC
BOTOȘANI

Antrenor: Cristian Popovici

Plecări: Alexandru Balaban (CSM Rm. Sărat),
Sorin Marin (Petrotub Roman), Florin Ursu, Sebastian Șuch (își
caută echipe), Ovidiu Cherecheș (FC Zalău), Ionuț Țabără, Alexandru
Ghiviziu (CSM Pașcani), Adrian Caragea (Poli Iași), Alin Simion
(liber), Patrick Cruz Pedroza (Unirea Dej), Cosmin Rențea (Dinamo
II)

Sosiri: Marius Șuleap (liber), Valentin Geamăn
(Pambac Bacău), Gabriel Vașvari (FC Zalău), Gabriel Boghian (FCM
Bacău via Petrotub), Tudor Homneac, Ovidiu Halip (Cetatea), Florin
Acsinte (Dinamo II), Marius Matei (Oțelul)


STEAUA II

Antrenor: Leonard Strizu

Plecări: Dan Pânzaru, Thomas Adam, Edgars
Portnojs (liberi), Ionuț Nicolae (Viscofil), Cristi Iancu (Spania,
Liga a IV-a), Valentin Funieru (Viitorul Toporu), Valentin
Constantin (Chiajna), Ionuț Mihai
(Snagov)

Sosiri: Martin Tudor (revenit în activitate),
Rafal Grzelak (retrogradat de la prima echipă), George Apostol,
Alin Toșca, Ștefan Ciuculescu, Robert Drăgan, Cristian Pușcaș,
Irinel Dumitru, Bogdan Vătăjelu, Alex Stanciu, Bogdan Morariu, Vlad
Ciocianu (Steaua III)


DUNĂ‚REA
GALAȚI

Antrenor: Viorel Tănase

Plecări: Andreas Popescu (Dunărea II), Eduard
Bica (Panciu, împrumut), Cristi Fodor (Dinamo
II)

Sosiri: Manuel Petrescu (Cetatea Tg. Neamț),
Adrian Murar (Gloria II Bistrița), Adrian Pribac (Mureșul Deva)


GLORIA BUZĂ‚U

Antrenor: Nicolae Anton

Plecări: Alin Toma (ACS Berceni), Luis Dias
(retras), Cosmin Chiorcău, Sorin Dinu (Merei), Dorinel Popa
(Victoria Brănești)

Sosiri: Constantin Muțiu (Chimia Brazi), Marcel
Otvoș (liber), Bogdan Rădulescu, Daniel Chirvase (ambii Juventus
București), Flavius Rizea (Dunărea Călărași), Răzvan Negru (FC
Brașov), Marius Ștefan (Viscofil), Joszef Szakacs (Victoria
Brănești via Tărlungeni)


CETATEA
SUCEAVA

Antrenor: Ioan Radu

Plecări: Ciprian Sumanariu (Austria), Radu
Tomescu, Florin Corneanu (Viitorul Liteni), Ovidiu Halip, Tudor
Homneac (FC Botoșani), Andrei Duman, Alexandru Avrămia, Dorin
Semeghin, Radu Tomescu, Victor Gonța, Adrian Dumitru, Dorel Bernard
(liberi), Dorel Satco (Aerostar), Vasile Feraru (Panciu), Andrei
Apetroae (Poli Iași II), Clement Pălimaru (Juventus via Poli Iași),
Cătălin Golofca (Danalis), Tomaz (Mioveni), Aron Martin (Italia),
Adrian Cososchi (CSM Rm. Sărat via Poli Iași II), Florin Apetri,
Mircea Negru, Florin Plecanciuc, Răzvan Breniuc, Nicu Azaharioaei,
Eusebiu Jalbă, Vlad Stănescu (Rapid CFR Suceava), Mihai Luca
(revenit la FC Vaslui)

DINAMO
II

Antrenor: Costel
Orac

Plecări: Mădălin Pațac (Adunații Copăceni),
Florin Acsinte (FC Botoșani), Federico Anastasia, Martín Díaz, José
Varela, Diego Benítez (Defensor Sporting), Alexandru Andrei, Bogdan
Topor (Clinceni), Mihai Damaschin, Ștefan Pahomi (Juventus Buc.),
Alexandru Covaciu, Mihai Manu, Pavlo Yanchuk, Anoh Attoukora,
Sebastian Moise (liberi), Ionuț Goșman (Buftea), Olimpiu Ciobai,
Adrian Bălan (Dunărea Călărași), Alexandru Bădăuță (Caracal), Mirel
Soare, Dragoș Gheorghiu (pe lista de transfer), Cosmin Sandu
(Viscofil), Natanael Pavăl (Viitorul Constanța)

Sosiri: Dorin Mărmăneanu (Banatul via ACS
Recaș), Mircea Ștefan (Dunărea Călărași), Claudiu Vâlcu (Juventus
Buc.), Alexandru Albert, Andrei Nemțescu
(Comprest), Costel Gherghe (Kaproni), Daniel Sandu (Sporting
Câmpulung), Cristi Fodor (Dunărea Galați), Cosmin Rențea (FC
Botoșani), Lucian Todea (liber)


TRICOLORUL BREAZA

Antrenor: Florin Stăncioiu

Plecări: Andrei Vasilescu (Victoria Brănești),
Costin Oghinciuc (FC Snagov), Bogdan Sava (Conpet), Andrei Moroiță
(FC Snagov), Alin Câță (FCM Alexandria), Răzvan Ioan Ghidia, Marius
Dascălu, Bogdan Marinescu (Filipeștii de Pădure), Moses Ogodgobo
(liber)

Sosiri: Florin Răuță (Tricolorul Breaza),
Bogdan Șandru (Filipeștii de Pădure), Bogdan Botea (Dinamo jr.),
Liviu Pavel (VasluI), Alexandru Vârlan (Ghimbav), Alexandru Sterea
(Caraimanul), Alexandru Neagu, Bogdan Achiței (CF Predeal), Cosmin
Boițan (Voința Temerari), Eric Yartey (Dacia Mioveni via
EuroAfricana Bușteni), Bogdan Crăciun (Rapid II)

În probe:

CSM RÂMNICU SĂ‚RAT

Antrenor: Mihai
Ciobanu

Plecări: Francis Agbleta (Poli Galați),
Ștefăniță Banu, Ionuț Vișan (Berca)

Sosiri: Silviu Moise (Unirea Urziceni via
Ascoli Picelo), Alexandru Balaban (FC Botoșani), Alexander Niță
(Juventus Bascov), Adrian Cososchi (Poli Iași via Cetatea
Suceava)

În probe:


VEZI TOATE TRANSFERURILE DIN SERIA
2

Publicat: 01 Jan. 2010, 14:31 Actualizat: 05 Mar. 2010, 18:20 Bursa transferurilor
Pe aceeași temă