![CS Mioveni a ratat aducerea lui Remi Emeriau, pe care a vrut să îl achiziționeze fără bani. În schimb, a anunțat venirea unui mijlocaș elen](https://media.prosport.ro/oSXHLWlFjxvEsfhCPWHQ3DqqkI0=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fcs-mioveni-afc-campulung-muscel-1-1024x576.jpg)
ASA Tîrgu-Mureș a efectuat ieri dimineață primul antrenament al cantonamentului din Anglia, pe baza sportivă a clubului Oldham Athletic. Micuța localitate Oldham este o suburbie a orașului Manchester, în zona numită Greater Manchester, unde se găsește și Cheadle, cartierul general al echipei roș-albastre. Formația locală dispune de mai multe terenuri de antrenament, unul dintre ele situat chiar în spatele stadionului Boundary Park, stadion aflat în acest moment într-un amplu proces de reconstrucție a tribunei a II-a.
Pe acest teren a avut loc și ședința de pregătire condusă de antrenorul Adrian Falub. Iată și lotul pe care l-a avut la dispoziție:
Stăncioiu, Botoșer, Fejer – portari
Bejan, Candrea, Bumba, Voiculeț, Hora, Sepsi, M. Constantin, Szekely, Henrique, Bruno Martins, Sălăgeanu, Balaur, Gugu, Velayos și Ferreira – jucători de câmp.
Ndoye, Feussi, Ibeh și Irobiso se vor alătura lotului în zilele următoare.