![Cu mulți jucători retrogradezi, cu puțini promovezi! 663 de fotbaliști au evoluat în Liga 2 în sezonul 2023-2024. Cel mai în vârstă, cel mai tânăr, cel mai bun marcator. Retrospectivă cifrică (II)](https://media.prosport.ro/61lWvvjQtjiuCFWW93SFyOJiKIg=/340x191/smart/filters:contrast(5):format(webp):quality(80)/https%3A%2F%2Fliga2.prosport.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2024%2F07%2Fretrospectiva-jucatori-liga-2-sezon-2023-2024-1024x545.jpg)
După o înfrangere și o victorie, Buftea speră să treacă peste experiența botoșănenilor și să câștige partida din runda a treia.Întrebat de către ProSport dacă este sigur de reușita echipei, Ciprian Dobrin, PR-ul clubului din Buftea a declarat: „Botoșaniul a început perfect campionatul. Din punctul nostru de vedere va fi un meci greu”.
Mansour, jucătorul împrumutat de la Timișoara, reprezintă marea speranță a celor de la Buftea în atac. „Sperăm că Mansour ne va ajuta mult în această partidă. El este cel mai experimentat jucător din Liga II. Echipa are încredere în el, la fel și noi”, a declarat Ciprian Dobrin. (Anca OPREA)