Arbitrul și observatorul de la partida SC Bacău – Rapid, reținuți de la delegări!

Horia Alexoae, Marius ANGHEL 13 Mar. 2014, 15:41 Liga 2

Numeroasele erori comise de tânărul arbitru clujean Horațiu Feșnic la partida Sport Club Bacău – Rapid București 1-2, disputată pe 1 martie, l-au costat pe fluierașul ardelean reținerea de la delegări pe o perioadă nedeterminată.

Analiza Comisiei Centrale de Arbitri a evidențiat mai multe erori de arbitraj, cele mai mari fiind neacordarea unui penalty echipei băcăuane în minutul 50 (la scorul de 0-1), împreună cu eliminarea fundașului rapidist care l-a faultat pe Bogdan Ungureanu, dar și penalty-ul dictat în favoarea gazdelor în minutul 82 (ratat de același Ungureanu) pentru o infracțiune inexistentă.

O altă „victimă” a greșelilor lui Feșnic este observatorul Constantin Miclea, din Bușteni, care i-a acordat arbitrului clujean o notă foarte mare, fapt pentru care a fost reținut și el de la delegări pe termen nelimitat.