Amical fără probleme

02 Sep. 2009, 12:49 Liga 2

Cetatea a dispus cu scorul de 7-1 (3-1) de formația de liga a IV-a Danalis Zvoriștea într-un meci amical disputat în această după amiază pe stadionul Areni. Antrenorul Ioan Radu a profitat de această ocazie pentru a rula tot lotul de jucători avut la dispoziție.

Pentru Cetatea au marcat Goanță (2), Tomaz, Jalbă, Andrieș, Negru și Homneac din lovitură de la 11 metri. Golul de onoare al zvoriștenilor a fost înscris de Ungureanu spre finalul primei reprize.

În repriza a doua a amicalului cu Danalis Zvoriștea în garnitura suceveană a apărut în premieră și atacantul Victor Goanță. În vârstă de 21 de ani, Goanță este originar din Republica Moldova, acolo unde activat până în prezent la o echipă din eșalonul secund.

Goanță a avut o evoluție apreciată în amicalul cu Danalis, reușind să înscrie chiar două goluri și va rămâne în probe la gruparea suceveană până la începutul săptămânii viitoare.