Victoria Traian pierde din avans după ce s-a împiedicat la Făurei

Marius ANGHEL 12 May. 2015, 16:20 Ligi județene
Victoria Traian** pierde din avans după ce s-a împiedicat la Făurei

În etapa a 22-a, în cele cinci partide disputate, s-au înregistrat două victorii ale gazdelor, o remiză și un succes al oaspeților, beneficiară fiind Viitorul Însurăței, care s-a impus cu 2-0 la Cazasu, după ce la pauză scorul a fost egal, 0-0.

Viitorul Ianca a câștigat cu 2-0 la Vișani, însă rezultatul a fost omologat cu scorul de 3-0 în favoarea echipei Voința Vișani, deoarece oaspeții au folosit un jucător care avea patru cartonașe galbene.

Victoria Traian a mai făcut un pas greșit. Grație golului înscris de Postolea, liderul ligii a IV-a a condus cu 1-0 la pauză, însă CS Făurei a reușit să înscrie în partea secundă prin Georgian Moise și să obțină o remiză de palmares.

CS Făurei a terminat partida cu un fotbalist mai puțin, deoarece Moise a fost eliminat în minutul 76, pentru cumul de cartonașe galbene, însă de la Victoria Traian doi jucători au plecat mai devreme la cabine din același motiv, Valentin Tureac și Adrian Zăgan.

Victoria Old Boys, pentru care Pârciulescu și Marius Iorga au marcat câte trei goluri, a realizat scorul etapei, 7-2, în partida de la Bertești, cu „lanterna roșie”, Voința Găiseanca.

Pandurii Tudor Vladimirescu s-a impus cu 2-1 în derby-ul cu Sportul Chiscani și are acum șanse mari să încheie campionatul pe locul al patrulea.

Gloria Movila Miresii și-a adăugat în cont trei puncte fără a juca, deoarece adversara pe care urma să o întâlnească în această rundă, Avântul Mircea Vodă, s-a retras din campionat.

După etapa a 22-a pe primul loc se află în continuare Victoria Traian cu 57 de puncte, locul al doilea este deținut de Viitorul Însurăței, 50 puncte, iar al treilea de Stars Brăila, 43 puncte.