S-au făcut împerecherile

15 Sep. 2011, 11:33 Ligi județene
S-au făcut** împerecherile

Cel puțin din prisma eșalonului în care evoluează ambele echipe – Liga a IV-a Hunedoara – partida Jiul II Petroșani – Minerul Uricani este capul de afiș al etapei a doua a Cupei României, ediția 2011-2012, faza județeană Hunedoara, care se va desfășura miercuri, 28 septembrie, cu începere de la ora 16:00.

Mai mult, sezonul trecut, Jiul și Uricani au luptat până în ultima etapă pentru titlul de campioană județeană care, în final, a fost câștigat de petroșăneni.

Celelalte 15 confruntări din etapa secundă a Cupei vor pune față în față formații din eșaloane diferite – Liga a V-a și Liga a IV-a Hunedoara – urmând ca jocurile să se dispute în manșă unică eliminatorie pe terenul echipei mai slab cotate. Astfel, deținătoarea trofeului și liderul la zi al Ligii a IV-a Hunedoara, Aurul Brad, va întâlni echipa Ponorul Vața. Iar finalista ediției trecute, Aurul Certej, va juca, în deplasare, la Real Sântandrei. Performera primei etape, Unirea Vețel (care a învins cu scorul de 11-1 pe Santos Boz), va primi replica codașei Ligii a IV-a, Retezatul Hațeg.

Din regulament

Dacă după disputarea celor 90 de minute de joc scorul se menține egal, se vor juca încă două reprize de prelungiri de 15 minute fiecare. Dacă și în acest caz scorul se menține egal, învingătoarea va fi decisă după executarea loviturilor de departajare de la 11 metri. Competiția este organizată de Asociația Județeană de Fotbal Hunedoara.

UNIREA VEȚEL – Santos Boz…………………………………11-1
(meci întrerupt în minutul 38 din cauză că echipa Santos Boz a rămas în doar 6 jucători)

NOTĂ‚:
Echipele scrise cu majuscule s-au calificat în etapa a doua a competiției, care se va disputa miercuri, 28 septembrie, și în care, alături de cele 12 învingătoare din prima etapă, vor intra în competiție alte trei formații din Liga a V-a Hunedoara: Cetate Răchitova (Seria I), respectiv Silva Miracol Hărău și Sprint Luncoiu de Jos (Seria a II-a), plus cele 17 componente ale Ligii a IV-a Hunedoara.