Himcinschi, titular la satelit. Ovidiu Popescu a înscris singurul gol al echipei a doua a CSM-ului în eșecul de la Călimănești

Mihai Andries 01 Apr. 2015, 17:37 Ligi județene
Himcinschi, titular la satelit.** Ovidiu Popescu a înscris singurul gol al echipei a doua a CSM-ului în eșecul de la Călimănești

Siteul oficial al grupării CSM Râmnicu Vâlcea a anunțat că echipa a doua a clubului a pierdut la limită partida jucată în deplasare la Călimănești, contra echipei locale Cozia, scor 1-2, după 0-0 la pauză. Echipa condusă de Alex Ciobanu și Gabi Mangalagiu a deschis scorul prin Ovidiu Popescu (foto), dar gazdele au răsturnat situația de pe tabela de marcaj din două lovituri de la 11 metri, ambele au fost transformate de Adrian Dulcea.

Pentru meciul de la Călimănești, a fost trimis la echipa a doua și atacantul Fabian Himcinschi, venit în iarnă în Zăvoi. Acesta a fost titular alături de o serie de jucători care au mai prins minute la echipa mare a CSM-ului în acest sezon, cum ar fi mai sus amintitul Ov. Popescu sau Ov. Mihai. Nu au lipsit portarul Prvulovic și jucătorii de câmp Eremia, Dumitrașcu, Piscanu sau M. Ion, toți titulari

câțiau folosit următoarea echipă: Prvulovic – Rizea, Eremia, Văduva, Diaconu – Ov. Popescu, Dumitrașcu – Piscanu, M. Ion, Ov. Mihai – Himcinschi. Pe parcursul întâlnirii au mai intrat: Neacșu, Petrescu și Preda.

După acest eșec, CSM II a rămas pe locul patru în clasamentul seriei Nord, cu 40 de puncte. Runda viitoare, satelitul va juca tot în deplasare, contra liderului Flacăra Horezu.