CS Rucăr, start cu victorie la scor

Publicat: 23 Aug. 2011, 15:09 Actualizat: 23 Aug. 2011, 15:18 Ligi județene
CS Rucăr,  start cu victorie la scor

Sâmbătă, de la ora 11:45, s-a disputat cea de-a treia etapă a Ligii a IV-a Argeș. Din acestă rundă a intrat în competiție și campioana sezonului trecut, CS Rucăr, după ce în primele două etape și-a amânat jocurile. Unirea Costești i-a fost adversar, formație pe care a reușit să o învingă cu un impunător 5-0. Același scor s-a mai înregistrat și între Dinamic Mioveni și CS Edilul Pitești, gazdele bifând astfel prima victorie.

SCM Pitești rămâne lider cu punctaj maxim după ce a învins și în a treia etapă, 2-0 la Atletic Bradu II.

Sâmbătă a fost etapa oaspeților, cinci din șapte reușind să câștige, un meci s-a terminat la egalitate, iar altul s-a terminat cu Victoria gazdelor.

Ultimul meci al rundei, ACSFC Dănuț Coman – Viitorul Ștefănești, se dispută mâine, de la ora 18:30.

Rezultate etapa 3:

20 august, ora 11:45
CS Domnești – AS Poenari de Muscel Dinicu Golescu 2-2
AS Stîlpeni Rădești – Rapid Pitești 1-2
Top Arena Topoloveni – AS Olimpia Suseni 2-3
Dinamic Mioveni – CS Edilul Pitești 5-0
Unirea Costești – CS Rucăr 0-5
AS Miroși – DLR Pitești 3-4
Atletic Bradu II – SCM Pitești
0-2
24 august, ora 18:30
ACSFC Dănuț Coman – Viitorul Ștefănești
AS Bascov
stă.

Clasament etapa 3:

1. SCM Pitești 3 3 0 0 13-0 9p
2. Viitorul Ștefănești 2 2 0 0 8-0 6
3. Rapid Pitești 3 2 0 1 6-2 6
4. ACSFC Dănuț Coman 2 2 0 0 3-0 6
5. DLR Pitești 3 2 0 1 7-9 6
6. Dinamic Mioveni 2 1 1 0 6-1 4
7. Atletic Bradu II 3 1 1 1 7-5 4
8. AS Olimpia Suseni 3 1 1 1 7-7 4
9. CS Rucăr 1 1 0 0 5-0 3
10. AS Bascov 2 1 0 1 6-5 3
11. AS Miroși 3 1 0 2 5-10 3
12. CS Edilul Pitești 3 1 0 2 4-14 3
13. CS Domnești 3 0 2 1 3-7 2
14. AS Poenari de Muscel Dinicu Golescu 3 0 1 2 3-6 1
15. Top Arena Topoloveni 1 0 0 1 2-3 0
16. Unirea Costești 2 0 0 2 0-6 0
17. AS Stîlpeni Rădești 3 0 0 3 3-13 0

Etapa viitoare, 27 august:

CS Edilul Pitești – Top Arena Topoloveni
Rapid Pitești – Atletic Bradu II
SCM Pitești – Dinamic Mioveni
AS Olimpia Suseni – Unirea Costești
CS Rucăr – AS Bascov
DLR Pitești – ACSFC Dănuț Coman
Viitorul Ștefănești – CS Domnești
AS Poenari de Muscel Dinicu Golescu – AS Stîlpeni Rădești

AS Miroși stă.

Articol scris de Marius ANGHEL

Publicat: 23 Aug. 2011, 15:09 Actualizat: 23 Aug. 2011, 15:18 Ligi județene
Pe aceeași temă