„Croații”, în pierdere de turație în liga a patra

Publicat: 08 Apr. 2010, 13:50 Actualizat: 08 Apr. 2010, 13:54 Ligi județene
„Croații”, în pierdere de  turație în liga a patra

Surpriza etapei a avut loc la Reșița, unde echipa familiei
Negrea a învins Voința, formația care a ocupat cel mai mult timp
prima poziție în acest an. O metamorfoză completă a echipei gazdă
dacă ținem cont că în tur cei din Lupac s-au impus cu 10-1.

Noul lider în schimb, Autocatania Caransebeș, și-a văzut de
treabă la o altă trupă cu origini croate, câștigând clar cu 4-0 la
Prolaz Karasevo.

Rezultatele etapei
a XXII-a:

Moldo-Forest Moldova Nouă – Arsenal Reșița
4-2
Au marcat: Dodoi (40, 52), Telescu (42), Țuțulan (45) / Olari (54),
Bălan (65)
Hercules Băile Herculane – Metalul Oțelul Roșu
1-3
Au marcat: Butar (42) / Markus (6), Brabila (18), Borugă (90)
Nera Bozovici – AS Oravița 5-0
Au marcat: Petroca (3, 85), Beloescu (4), Adamescu (42, 65)
CS Negrea Reșița – Voința Lupac 2-0
Au marcat: Laiu (38), Popovici (49)
Minerul Dognecea – Bistra Glimboca 1-0
A marcat: Petraru (22)
Prolaz Karasevo – Autocatania Caransebeș 0-4
Au marcat: Călușeru (24), Bucure (52), Burcoiu (75), Neagu
(84)
Metalul Bocșa – AS Berzasca 2-1
Au marcat: Pop (5), Tudor (44) / Fischer (26)
Scorilo Caransebeș – Minerul Anina 2-1
Au marcat: Puiu (71 – pen), Genet (93) / Rus (19)
C.S. Gloria Reșița a stat.

CLASAMENT

1. Autocatania Caransebeș 20 16 1 3 75-12 49
2. Gloria Reșița 19 15 1 3 53-18 46
3. Voința Lupac 19 14 3 2 74-20 45
4. Metalul Bocșa 20 13 1 6 39-31 40
5. Moldo-Forest Moldova Nouă 20 11 4 5 40-15 37
6. Scorilo Caransebeș 20 11 2 7 39-21 35
7. AS Berzasca 20 9 3 8 36-34 30
8. Metalul Oțelu Roșu 19 9 1 9 44-40 28
9. Bistra Glimboca 20 8 3 9 35-26 27
10. Nera Bozovici 20 8 3 9 34-29 27
11. Minerul Anina 20 7 5 8 26-33 26
12. AS Oravița 19 6 1 12 42-62 19
13. Prolaz Karasevo 20 6 0 14 30-49 18
14. Negrea Reșița 20 4 4 12 22-61 16
15. Hercules Băile Herculane 20 5 0 15 25-63 15
16. Arsenal Reșița 20 4 2 14 22-64 14
17. Minerul Dognecea 20 4 2 14 22-80 14

Etapa viitoare,
sâmbătă 10 aprilie:

AS Oravița – Negrea Reșița
Autocatania Caransebeș – Moldo-Forest Moldova Nouă
Metalul Bocșa – Prolaz Karasevo
Arsenal Reșița – Minerul Dognecea
Voința Lupac – Scorilo Caransebeș
Metalul Oțelul Roșu – Nera Bozovici
Gloria Reșița – Hercules Băile Herculane
AS Berzasca – Minerul Anina
Bistra Glimboca stă.

Publicat: 08 Apr. 2010, 13:50 Actualizat: 08 Apr. 2010, 13:54 Ligi județene
Pe aceeași temă