Boldești, Drăgănești și CSM Câmpina în cărți pentru Liga A

Publicat: 10 May. 2011, 20:54 Actualizat: 10 May. 2011, 20:55 Ligi județene
Boldești, Drăgănești și CSM Câmpina  în cărți pentru Liga A

O nouă etapă din Liga B Prahova s-a desfășurat în acest weekend.
De menționat că prima clasată din fiecare serie promovează în Liga
A Prahova, așa că în acest moment principalele favorite la
promovare sunt Petrolistul Boldești, Progresul Drăgănești, CSM
Câmpina. Iată rezultatele meciurilor din etapa a XXV-a:

Seria Nord

Real Rio Cocoșești – Voința Măgurele 6-1
CS Blejoi – Voința Vărbilău 3-1
AS Mislea – Gloria Vâlcănești 1-2
Voința Gornet – Voința Bordeni 3-2
Luceafărul Drajna – Petrolul Băicoi 2-1
Brădetul Ștefești – Unirea Lipănești 1-1
Petrolistul Boldești – Prahovița Măgureni 2-0
Flacăra Mălăiești – Prahova Tg. Vechi 0-3

CLASAMENT
1. Petrolistul Boldești 25 24 1 0
132-13 73

2. Prahova Târgșorul Vechi 25 22 2 1 83-18
68
3. Real Rio Cocoșești 25 14 5 6 58-41
47
4. Gloria Vâlcănești 25 14 3 8 57-51
45
5. Brădetul Ștefești 25 11 5 9 57-52
38
6. Voința Vărbilău 25 9 5 11 46-53
32
7. Voința Gornet 25 8 6 11 47-56
30
8. Voința Măgurele 25 8 5 12 47-58 29

9. Flacăra Mălăiești 25 7 8 11 44-60 29

10. CS Blejoi 25 7 7 11 46-51
28
11. Luceafărul Drajna 25 8 4 13 40-72
28
12. Prahovița Măgureni 25 6 7 12 27-45
25
13. Victoria Bordeni 25 6 5 14 33-55
23
14. Petrolul Băicoi 25 5 8 12 45-78
23
15. Unirea Lipănești 25 5 7 13 31-51
22
16. AS Mislea 25 5 4 16 33-59
19

Seria Est

Gloria Plopu – Voința V. Părului 3-1
AS Podenii Noi – AS Strejnic 2-4
Avântul Iordăcheanu – Progresul Bucov 5-1
Unirea Teleajen – Juventus Văleni 3-1
Avântul Tomșani – AS Malamuc 3-1
Știința Albești – Voința Ciorani 0-4
Viitorul Fulga – Progresul Drăgănești 2-15
Sportul V. Călugărească a stat

CLASAMENT
1. Progresul Drăgănești 23 18 4 1
103-26 57

2. Sportul Valea Călugărească 23 16 3 4 79-36
51
3. AS Strejnic 24 14 3 7 47-42
45
4. Juventus Vălenii de Munte 23 12 4 7 47-33
40
5. Voința Vadu Părului 24 11 6 7 73-57
39
6. Gloria Plopu 24 12 3 9 61-49
39
7. Unirea Teleajen Ploiești 23 9 7 7 57-43
34
8. Avântul Tomșani 23 10 4 9 41-57 34

9. Avântul Iordăcheanu 23 9 4 10 67-62
31
10. Știința Albești 23 8 5 10 39-53
29
11. Progresul Bucov 23 8 4 11 42-58
28
12. Viitorul Fulga 24 7 3 14 52-85
24
13. Voința Ciorani 23 5 7 11 35-48
22
14. AS Malamuc Gherghița 23 3 3 17 26-61
12
15. AS Podenii Noi 24 2 2 20 28-90
8

Seria Vest

Unirea Cocorăștii Colț – Gloria Ologeni 2-1
CS Valea Doftanei – Dalina Bărcănești (nedisputat) 3-0
CS Cornu – AFC II Filipești 7-3
CSM Câmpina – Viitorul Aricești 7-1
Precizia Breaza – AS Tg. Vechi 3-2
Tricolor Varnița – Cetatea Coada Izvorului 3-1
Intersport Filipești – CS Bănești Urleta II 3-0 *
Prahova Nedelea a stat
*CS Bănești Urleta II – echipă retrasă în retur.

CLASAMENT
1. CSM Câmpina 23 22 0 1 76-20
66

2. Cetatea Coada Izvorului 23 15 4 4 61-31
52
3. Intersport Filipeștii de Târg 23 14 5 4
67-26 47
4. CS Cornu 23 12 7 4 63-36
43
5. Tricolor Varnița 23 13 2 8 49-34
41
6. Prahova Nedelea 23 11 6 6 31-29
39
7. Precizia Breaza 23 11 4 8 41-33
37
8. Dalina Bărcănești 24 8 4 12 37-55 28

9. Unirea Cocorăștii Colț 23 7 5 11 36-43
26
10. AS Târgșorul Vechi 24 6 7 11 40-43
25
11. AFC II Filipeștii de Pădure 24 5 7 12 33-51
22
12. Viitorul Ariceștii Rahtivani 24 6 2 16
36-69 20
13. CS Valea Doftanei 23 5 4 16 27-49
19
14. Gloria Ologeni 23 4 5 14 31-69
17
15. CS Bănești Urleta II* 24 4 2 18 21-63
14
* echipă retrasă în retur.

Articol de Marian
DIMA

Publicat: 10 May. 2011, 20:54 Actualizat: 10 May. 2011, 20:55 Ligi județene
Tags:
Pe aceeași temă