21 de campioane județene urcă în Liga 3. Trei meciuri s-au decis la penalty-uri, unul în prelungiri

Autor: Mihai Andries Publicat: 21 Jun. 2014, 22:13 Actualizat: 24 Jun. 2014, 12:16 Ligi județene
21 de campioane județene urcă în Liga 3.  Trei meciuri s-au decis la penalty-uri, unul în prelungiri

Federația Română de Fotbal a anunțat lista brigăzilor delegate pentru meciurile de baraj care se vor disputa azi de la ora 18:00. 21 de stadioane vor găzdui tot atâtea partide care vor decide echipele ce vor promova în eșalonul terț.

Vă reamintim că meciurile au loc pe terenuri neutre și în caz de egalitate după 90 de minute vor continua cu două reprize de prelungiri a câte 15 minute. Dacă nici atunci scorul va fi egal, atunci învingătoarea se va decide după executarea loviturilor de departajare.

Echipe scrise cu majuscule și trecute cu roșu au promovat în Liga a 3-a.

Iată partidele și rezultatele:

1. AS Bradul Putna (SV) – ACF GLORIA 2 1922 BISTRIȚA (BN) 2-6
Arbitru: Feșnic Horațiu Mircea (Cluj-Napoca – Cluj)
Asistenți: Nagy Miclos Istvan (Cluj-Napoca – Cluj) și Szekely Iulian (Cluj-Napoca – Cluj)
Stadion: Stadionul 2 Iarba (Piatra Neamț – Neamț)
Observatori: Toma Costin (Piatra Neamț – Neamț) și Vamanu Vasile (Piatra Neamț – Neamț)

â–ºMarcatori: P. Bosâncu (87, 90+2) / Roșu (37), Brumă (42), Al. Pop (60, 90+1), Rus (82), Jarda (89 – pen.)

CRONICĂ‚

2. CS Luceafărul Mihai Eminescu (BT) – AS RAPID DUMEȘTI (IS) 0-2
Arbitru: Andrei Florin (Târgu Mureș – Mureș)
Asistenți: Marica Mihai Marius (Bistrița – Bistrița Năsăud) și Albu Balint (Târgu Mureș – Mureș)
Stadion: Comunal (Pojorata – Suceava)
Observatori: Salomir Marian (Cluj-Napoca – Cluj) și Anton Ciprian (Suceava – Suceava)

â–ºMarcatori: Brighiu (7), Bălănescu (40)

3. Voința Ion Creangă (NT) – SPORT CLUB 2 BACĂ‚U (BC) 3-9
Arbitru: Cojocaru Adrian Viorel (Galați – Galați)
Asistenți: Vișan Florin Alexandru (Galați – Galați) și Vlase Daniel (Galați – Galați)
Stadion: Emil Alexandrescu (Iași – Iași)
Observatori: Boca Sorin (Iași – Iași) și Simionas Vasile (Iași – Iași)

4. CS FC 2007 Gârceni (VS) – FC METALOSPORT GALAȚI (GL) 1-2
Arbitru: Illyeș Adrian (Ploiești – Prahova)
Asistenți: Dumitru Ionel Valentin (Gherghița – Prahova) și Geambazu Ciprian Petre (Bușteni – Prahova)
Stadion: Unirea (Odobești – Vrancea)
Observatori: Rusu Cristinel (Focșani – Vrancea) și Dan Dumitru (Focșani – Vrancea)

CRONICĂ‚

5. VIITORUL 2010 BUZĂ‚U (BZ) – ACS Viitorul Însurăței (BR) 1-0
Arbitru: Bîrsan Marcel (București – București)
Asistenți: Ghinguleac Adrian Radu (București – București) și Ungureanu Florin Eduard (București – București)
Stadion: Municipal (Slobozia – Ialomița)
Observatori: Vidan Adrian (București – București) și Ciubotariu Liviu (Galați – Galați)

CRONICĂ‚ BRĂ‚ILA / CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO BUZĂ‚U

â–ºMarcator: A. Iacob (25)

6. ACS SEPSI OSK SFÂNTUL GHEORGHE (CV) – CS Selena Jariștea (VN) 6-5 – după penalty-uri (1-1 – 90 de minute, 0-0 – în prelungiri, 5-4 la penalty-uri)
Arbitru: Voicu Emil (Bacău – Bacău)
Asistenți: Fridl George Marian (Comănești – Bacău) și Antal Damian (Bacău – Bacău)
Stadion: Letea (Bacău – Bacău)
Observatori: Seceanu Liviu (Galați – Galați) și Cosconea Pompiliu (Buzău – Buzău)

7. ACS FC DELTA DOBROGEA TULCEA (TL) – CFR Constanța (CT) 6-0
Arbitru: Mladinovici Horia Gabriel (București – București)
Asistenți: Orbuleț Mircea (București – București) și Velicu Bogdan (București – București)
Stadion: Municipal (Brăila – Brăila)
Observatori: Vărgatu Laurențiu (Brăila – Brăila) și Oprea Gabriel (Snagov – Ilfov)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO / DECLARAȚIE ANTRENOR CFR

â–ºMarcatori: Chelaru (11, 74), Judeanu (56), Stroe (63 – autogol), Butoi (66, 87)

8. AS VOINȚA SNAGOV (IF) – Unirea Fierbinți (IL) 4-0
Arbitru: Teodor Dragoș (Constanța – Constanța)
Asistenți: Oniță Aurel (Constanța – Constanța) și Iacob Florin (Constanța – Constanța)
Stadion: Tineretului (Ion Comșa) (Călărași – Călărași)
Observatori: Ionescu George (București – București) și Dinca Dorinel (Călărași – Călărași)

â–ºMarcatori: Mihai (26), Bălașa (36), Bărcănescu (45), Radu (70 – pen.)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

9. ACS ÎNAINTE MODELU (CL) – ACS Petrolul Roata Cartojani (GR) 3-1
Arbitru: Popa Cătălin (Pitești – Argeș)
Asistenți: Neacșu George Florin (Câmpulung Muscel – Argeș) și Stroe Gabriel Sabin (Pitești – Argeș)
Stadion: Astra (Ploiești – Prahova)
Observatori: Mirt Irina (București – București) și Crângașu Silviu (Ploiești – Prahova)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

â–ºMarcatori: Mitrea (1), Giugiumică (11), Țuțuianu (55) / Voicu (19)

10. CS SPORTING ROȘIORII DE VEDE (TR) – AFC Comprest GIM (B) 1-0
Arbitru: Dumitru Robert George (Sfântu Gheorghe – Covasna)
Asistenți: Bucsi Imre-Laszlo (Sfântu Gheorghe – Covasna) și Peter Joszef (Sfântu Gheorghe – Covasna)
Stadion: Voința (Ghermănești – Ilfov)
Observatori: Ștefan Constantin (București – București) și Ionescu Aurel (București – București)

â–ºMarcator: Lăcoviște (14 – pen.)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

11. FC Aninoasa (DB) – FC ASTRA 2 CIORANI (PH) 1-2
Arbitru: Barbu Marian (Făgăraș – Brașov)
Asistenți: Dragoș Bogdan Ioan (Făgăraș – Brașov) și Cantemir Constantin Mihai (Făgăraș – Brașov)
Stadion: Municipal (Sfântu Gheorghe – Covasna)
Observatori: Olah Iosif (Sfântu Gheorghe – Covasna) și Goga Octavian (Brașov – Brașov)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

12. FK CSIKSZEREDA MIERCUREA CIUC (HR) – ASF Zărnești (BV) 2-0
Arbitru: Popa Sergiu (Aiud – Alba)
Asistenți: Vodă Alexandru (Alba Iulia – Alba) și Marginean Adrian (Aiud – Alba)
Stadion: TRANSIL (Târgu Mureș – Mureș)
Observatori: Bordaș Vasile (Târgu Mureș – Mureș) și Bucur Mircea (Târgu Mureș – Mureș)

DECLARAȚIE ANTRENOR CSIKSZEREDA / DECLARAȚIE PREȘEDINTE ZĂ‚RNEȘTI

â–ºMarcatori: Șaim (67 – pen.), Bajko (82)

13. AS Someșul Oar (SM) – CSM SIGHETUL MARMAȚIEI (MM) 1-5
Arbitru: Omuț Marius (Oradea – Bihor)
Asistenți: Timar Iulius-Radu (Marghita – Bihor) și Timar Ovidiu (Marghita – Bihor)
Stadion: Municipal (Zalău – Sălaj)
Observatori: Ciglenean Mircea (Cluj-Napoca – Cluj) și Dan Costin (Zalău – Sălaj)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

â–ºMarcatori: Nagy 15 / Eudean 26, Baias 44, 61, 65, R. Novoselenski 80

14. CSC SÂNMARTIN (BH) – CS Sportul 2007 Șimleu Silvaniei (SJ) 5-3
Arbitru: Mazilu Florin Ovidiu (Satu Mare – Satu Mare)
Asistenți: Neichi Sergiu (Satu Mare – Satu Mare) și Costea Danut Vasile (Satu Mare – Satu Mare)
Stadion: Mechel (Câmpia Turzii – Cluj)
Observatori: Abrudan Patritiu (Cluj-Napoca – Cluj) și Lucaci Adrian (Arad – Arad)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

â–ºMarcatori: Gh. Popescu (6), Grosu (44 – pen. 88 – pen.), Cura (86), Trip (90+5) / Drăgan (10), Crișan (33 – pen.), Ulmeanu (60)

15. AFC Plaiul Iacobeni (CJ) – CS IERNUT (MS) 1-2
Arbitru: Colțescu Sebastian (Craiova – Dolj)
Asistenți: Popescu Adrian (Craiova – Dolj) și Pătrașcu Cristian Daniel (Craiova – Dolj)
Stadion: Comunal (Galda de Jos – Alba)
Observatori: Onicas Ioan (Zalău – Sălaj) și Marcu Traian (Sibiu – Sibiu)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

â–ºMarcatori: M. Moldovan (1) / I. Roman (60), Ani (87)

16. ACS UTA BĂ‚TRÂNA DOAMNĂ‚ (foto)(AR) – CS Retezatul Hațeg (HD) 2-0
Arbitru: Marcu Florin Mihai (Oradea – Bihor)
Asistenți: Șovre Octavian (Oradea – Bihor) și Albu Sergiu Tudor (Oradea – Bihor)
Stadion: Tineretului (Lugoj – Timiș)
Observatori: Grigorescu Nicolae (Timișoara – Timiș) și Lolea Viorel (Reșița – Caraș Severin)

DECLARAȚIE ANTRENOR UTA și VIDEO DEPLASARE / DECLARAȚIE MESZAR / DECLARAȚIE ANTRENOR RETEZATUL

â–ºMarcatori: Hlistei (11), Laslău (70 – autogol)

17. CS Măgura Cisnădie (SB) – CS METALUL OȚELU ROȘU (CS) 3-4 – după penalty-uri (0-0 – 90 de minute, 0-0 – în prelungiri, 3-4 – la penalty-uri)
Arbitru: Roșu Flavius Alin (Timișoara – Timiș)
Asistenți: Ghiciulescu Raul Constantin (Lugoj – Timiș) și Nicolae Chițoiu Andrei (Timișoara – Timiș)
Stadion: Minerul (Motru – Gorj)
Observatori: Cristea Ioan (București – București) și Tudor Emil (Târgoviște – Dâmbovita)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO

â–ºLa penalty-uri au marcat: Beza, Petrescu, Tănase / Feneș, Aiojoaiei, Burcoiu, Moldovan. Au ratat: Dudiță, Enuță / Negru.

18. C.N. DINICU GOLESCU CIMPULUNG (AG) – AS Inter Markus Slatina (OT) 1-0
Arbitru: Comănescu Adrian (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
Asistenți: Truță Marian (Sirineasa – Vâlcea) și Badea Marius Florin (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
Stadion: Municipal (Ramnicu Valcea – Vâlcea)
Observatori: Sandu Viorel (București – București) și Pintilie Constantin (Ramnicu Valcea – Vâlcea)

CRONICĂ‚

â–ºMarcator: Mazarache (47)

19. ACS Flacăra Horezu (VL) – CS ORĂ‚ȘENESC FILIAȘI (DJ) 2-3
Arbitru: Haidiner Denis (Hunedoara – Hunedoara)
Asistenți: Petrean Cristian Ștefan (Deva – Hunedoara) și Saraol Alin Gabriel (Deva – Hunedoara)
Stadion: Municipal (Drobeta Turnu Severin – Mehedinți)
Observatori: Fecioru Corneliu (București – București) și Paraschiv Dumitru (Drobeta Turnu Severin – Mehedinți)

DECLARAȚII ANTRENOR FLACĂ‚RA / CRONICĂ‚ ȘI DECLARAȚII

â–ºMarcatori: Vladu (25 – pen.), Miloșteanu (58) / Bălă (12), Crușoveanu (15), Celea (78)

20. ACS Ghiroda (TM) – CS INDUSTRIA GALDA DE JOS (AB) 5-6 – după penalty-uri (2-2 – 90 de minute, 0-0 – în prelungiri, 3-4 la penalty-uri)
Arbitru: Ardelean Mircea (Arad – Arad)
Asistenți: Băla Casian (Arad – Arad) și Alexa Marius (Arad – Arad)
Stadion: Cetate (Deva – Hunedoara)
Observatori: Sajtos Laszlo (Sibiu – Sibiu) și Sârbu Mircea (Hunedoara – Hunedoara)

CRONICĂ‚ și GALERIE FOTO / DECLARAȚII ANTRENOR INDUSTIA

â–ºMarcatori: Bucur (20), Mediop (42) / Chirilă (22), Cernea (90+4)
â–ºLa penalty-uri au marcat: C-tin. Popa, Boangheș, Baranyi / Medrea, Haiduc, Chirilă, Cioară. Au ratat: I. Popa, Mediop / R. Lungu.

21. CS MINERUL MEHEDINȚI 2010 (MH) – CS Gilortul Târgu Cărbunești (GJ) 2-0 – după prelungiri (0-0 – 90 de minute)
Arbitru: Găman George Cătălin (Craiova – Dolj)
Asistenți: Bobe Ionuț Marius (Videle – Teleorman) și Zamfir Doru (Slatina – Olt)
Stadion: 1 Mai (Slatina – Olt)
Observatori: Sorescu Cornel (Pitești – Argeș) și Constantinescu Constantin (Slatina – Olt)

CRONICĂ‚ și DECLARAȚII

â–ºMarcator: D. Dragotescu (104, 110)

Articol scris de Mihai ANDRIEȘ și Marius ANGHEL

Autor: Mihai Andries Publicat: 21 Jun. 2014, 22:13 Actualizat: 24 Jun. 2014, 12:16 Ligi județene
Pe aceeași temă