Rezultatele primelor două etape din retur

Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 04 Dec. 2010, 05:00 Actualizat: 31 Jan. 2011, 15:44 București
Rezultatele primelor două etape  din retur

Campionatul ligii a IV-a București a avut programate primele
două etape din retur la sfârșitul lunii noiembrie și începutul
lunii decembrie. Rezultatele înregistrate au dus la modificări
importante în ierarhia seriei I. Campioana turului, Unirea
Tricolor, a înregistrat două înfrângeri și a căzut pe treapta a
treia a podiumului în condițiile în care principalele
contracandidate, Sportul Studențesc II și Concordia II Chiajna, au
acumulat câte 6 puncte.

Seria I

Etapa 12 (25 noiembrie 2010)

Unirea Tricolor – Concordia II Chiajna
1-2
FC Chitila – ASC Longevity 4-0
FC Coresi – Aversa 2-0
Sportul Studențesc II – Juventus II 3-0, oaspeții
s-au retras din competiție
Progresul – AS Termo 3-1
Tracțiunea – Metaloglobus 0-11

Etapa 13 (30 noiembrie 2010)

Concordia II Chiajna – FC Chitila 2-0
ASC Longevity – FC Coresi 1-2
Aversa – Sportul Studențesc II 1-12
Juventus – Progresul 0-3, gazdele s-au retras din
competiție
AS Termo – Tracțiunea 3-0
Metaloglobus – Unirea Tricolor 1-0

Clasament Seria I

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Sportul Studențesc II 13 10 2 1 69-11 32
2 Concordia II Chiajna 13 10 2 1 40-10 32
3 Unirea Tricolor 13 10 0 3 27-11 30
4 Metaloglobus 13 9 2 2 25-13 29
5 FC Chitila 13 7 1 5 31-13 22
6 Longevity 13 7 1 5 30-22 22
7 Termo 13 7 0 6 33-21 21
8 Progresul 13 5 0 8 26-30 15
9 Coresi 13 4 0 9 18-39 12
10 Aversa 13 3 0 10 17-64 9
11 Juventus II 13 2 0 11 12-42 6
12 Tracțiunea 13 0 0 13 16-83 0

Seria II

Etapa 12 (25 noiembrie 2010)

Romprim – Inter II Clinceni 0-6
FC Voluntari – Sportul Studențesc III 4-0
FC Calcio – CS Pantelimon 3-0
Progresul Cernica – FC Viitorul 3-0
AS Frăția – Electroaparataj 0-7
Marius Lăcătuș – AS Cautis 2-0

Etapa 13 (30 noiembrie 2010)

Sportul Studențesc III – Inter II Clinceni
2-1
CS Pantelimon – FC Voluntari 3-3
FC Viitorul – FC Calcio 2-2
Electroaparataj – Progresul Cernica 0-4
AS Cautis – AS Frăția 7-1
Marius Lăcătuș – Romprim 2-1

Clasament Seria II

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Progresul Cernica 13 11 1 1 56-5 34
2 FC Voluntari 13 11 1 1 52-13 34
3 Inter II Clinceni 13 9 0 4 33-12 27
4 AFC Calcio 13 8 1 4 37-10 25
5 Electroaparataj 13 6 2 5 23-26 20
6 FC Viitorul 13 5 4 4 22-18 19
7 CS Marius Lăcătuș 13 6 0 7 24-41 18
8 Cautis 13 4 3 6 29-33 15
9 CS Pantelimon 13 3 3 7 17-20 12
10 Sportul Studențesc III 13 2 5 6 15-27 11
11 Romprim 13 2 1 10 9-44 7
12 AS Frăția 13 1 1 11 9-71 4



Seria III

Etapa 14 (30 noiembrie 2010)

CS Ilie Oană – AS Electrica 5-4
CS Presing – FC 1 Decembrie 2-1
FC Cadet – FC Juniorul 2-1
CS LSM – Viitorul Jilava 0-1
Mircea Eliade – Poli Timișoara 4-2
CS Smart Ionescu I – Nida Popești-Leordeni 3-3

Etapa 15 (3 decembrie 2010)

CS Smart Ionescu I – Mircea Eliade, nu s-a disputat
ICSIM – CS LSM 0-3
Nida Popești-Leordeni – FC Cadet 6-3
Poli Timișoara – CS Pressing 3-1
Viitorul Jilava – CS Ilie Oană 4-0
FC Juniorul – AS Electrica 3-5
FC 1 Decembrie – CS Smart Ionescu II 3-0

Clasament Seria III

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Poli Timișoara 13 10 0 3 45-21 30
2 CS Pressing 13 10 0 3 24-11 30
3 CS LSM 13 9 1 3 23-9 28
4 Viitorul Jilava 12 9 0 3 34-9 27
5 Mircea Eliade 12 8 2 2 26-10 26
6 FC Nida Popești-Leordeni 13 6 3 4 31-36 21
7 FC 1 Decembrie 13 6 2 5 21-13 20
8 AS Electrica 13 6 0 7 30-40 18
9 FC Cadet 13 5 1 7 28-26 16
10 CS Ilie Oană 13 5 1 7 14-21 16
11 CS Smart Ionescu I 11 3 5 3 20-14 14
12 FC Juniorul 13 2 1 10 18-44 7
13 ICSIM 12 0 0 12 0-36 0
14 CS Smart Ionescu II 12 0 0 12 0-36 0


Autor: Fechita Bogdan-Andrei Publicat: 04 Dec. 2010, 05:00 Actualizat: 31 Jan. 2011, 15:44 București
Pe aceeași temă