A treia victorie pentru Politehnica Timișoara

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 25 Sep. 2010, 21:56 Actualizat: 27 Sep. 2010, 23:05 București
A treia victorie pentru  Politehnica Timișoara

Sâmbătă s-a disputat ultimul meci al etapei a 3-a din
campionatul bucureștean de fotbal, Liga a IV-a. Pe stadionul
Viscofil, Politehnica Timișoara a dispus cu scor de forfait de CS
Ilie Oană, acumulând astfel maximum de puncte și a egalat pe FC
Cadet, liderul seriei a III-a. În celelalte două serii doar alte
două formații au mai reușit aceeași performanță: Sportul Studențesc
II (seria I) și Cautis (seria II). Iată rezultatele complete ale
rundei, clasamentele celor trei serii și programul etapei
viitoare:

Rezultate etapei a 3-a din Seria I

Juventus II – Tracțiunea 9-4, disputat joi

AS Termo – AS Metaloblobus 2-3, disputat joi

FC Chitila – Unirea Tricolor 0-1

Concordia II Chiajna – FC Coresi 5-0

FC Longevity – Sportul Studențesc II 1-2

Aversa – Progresul 1-3

Clasament Seria I

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Sportul Studențesc II 3 3 0 0 21-2 9
2 Concordia II Chiajna 3 2 0 1 7-2 6
3 Termo 3 2 0 1 9-5 6
4 Metaloglobus 3 2 0 1 8-4 6
5 Unirea Tricolor 3 2 0 1 3-2 6
6 Juventus II 3 2 0 1 12-12 6
7 Longevity 3 1 1 1 5-4 4
8 FC Chitila 3 1 1 1 2-2 4
9 Progresul 3 1 0 2 4-5 3
10 Aversa 3 1 0 2 5-16 3
11 Coresi 3 0 0 3 3-12 0
12 Tracțiunea 3 0 0 3 6-19 0

Etapa a IV-a (1 octombrie 2010)

FC Coresi – FC Chitila

Sportul Studențesc II – Concordia II Chiajna

Progresul – FC Longevity

Tracțiunea – Aversa

Metaloglobus – Juventus II

Unirea Tricolor – AS Termo


Rezultate etapei a 3-a din Seria
II

Romprim – Cautis 1-5, disputat miercuri

AS Frăția – FC Viitorul 2-2, disputat joi

AS Marius Lăcătuș – Electroaparataj 3-4,
disputat joi

Progresul Cernica – CS Pantelimon 1-0

FC Calcio – Sportul Studențesc III 2-0

FC Voluntari – Inter II Clinceni 5-0

Clasament Seria II

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 Cautis 3 3 0 0 12-2 9
2 Progresul Cernica 3 2 1 0 7-1 7
3 FC Voluntari 2 2 0 0 7-1 6
4 AFC Calcio 3 2 0 1 3-1 6
5 Inter II Clinceni 3 2 0 1 5-5 6
6 Electroaparataj 3 2 0 1 7-10 6
7 CS Pantelimon 3 1 0 2 2-3 3
8 CS Marius Lăcătuș 3 1 0 2 5-8 3
9 FC Viitorul 3 0 2 1 2-3 2
10 AS Frația 3 0 1 2 4-8 1
11 Sportul Studențesc III 2 0 0 2 0-4 0
12 Romprim 3 0 0 3 2-10 0


Etapa a IV-a (1 octombrie 2010)

FC Voluntari – Romprim

Inter II Clinceni – AFC Calcio

Sportul Studențesc III – Progresul Cernica

CS Pantelimon – AS Frăția

FC Viitorul – CS Marius Lăcătuș

Electroaparataj – Cautis


Rezultate etapei a 3-a din Seria
III

Smart Ionescu – CS LSM 0-0, disputat joi

ICSIM – FC Cadet 0-3, gazdele
nu s-au prezentat

FC Nida Popești Leordeni – CS Presing 0-3

Viitorul Jilava – CS Electrica 3-0

FC Juniorul – FC 1 Decembrie 0-2

Poli Timișoara – CS Ilie Oană 3-0, disputat sâmbătă

Clasament Seria III

Loc Echipa M V E Î GM-GP P
1 FC Cadet 3 3 0 0 13-2 9
2 Poli Timișoara 3 3 0 0 8-2 9
3 CS LSM 3 2 1 0 5-1 7
4 Viitorul Jilava 3 2 0 1 6-2 6
5 CS Electrica 3 2 0 1 9-7 6
6 CS Presing 3 2 0 1 5-3 6
7 Smart 2 1 1 0 1-0 4
8 FC 1 Decembrie 2 1 0 1 2-1 3
9 Mircea Eliade 2 0 0 2 1-3 0
10 ICSIM 2 0 0 2 0-6 0
11 Nida Popești-Leordeni 2 0 0 2 0-6 0
12 FC Juniorul 3 0 0 3 5-14 0
13 CS Ilie Oană 3 0 0 3 1-10 0

Etapa a IV-a (1 octombrie 2010)

CS LSM – Mircea Eliade

FC Cadet – Smart

CS Presing ICSIM

CS Ilie Oană – FC Nida Popești-Leordeni

CS Electrica – Poli Timișoara

FC 1 Decembrie – Viitorul Juilava

Autor: Florin ALBOIU Publicat: 25 Sep. 2010, 21:56 Actualizat: 27 Sep. 2010, 23:05 București
Pe aceeași temă