VIDEO | Golul weekendului s-a marcat în Liga 3! ”Ciubuc” i-a ”bătut” execuția lui Antonio Sefer de la Rapid cu un supergol marcat chiar împotriva ”satelitului” giuleștenilor

Răzvan STÎNGĂ 03 Apr. 2022, 15:16 Liga 3

CS Tunari a dat lovitura în fața ”satelitului” Rapidului, în prima rundă a play-off-ului Seriei 4 a Ligii a 3-a, în minutele de prelungire, în 90+1. Însă, în afara momentului în care a fost reușit golul, e de remarcat și execuția care a adus cele trei puncte.

Vasile Mihai a marcat din propria jumătate!

Vasile Mihai, poreclit Ciubuc, reușită superbă!

Partida dintre CS Tunari și Rapid 2 părea că se îndreaptă către un rezultat de egalitate. În minutul 90 scorul era 2-2, dar o lovitură liberă din propria jumătate a Tunariului a adus ceea ce puțini se așteptau, golul victoriei pentru gazde.

Vasile Mihai, poreclit Ciubuc, a primit o pasă în propria jumătate și l-a văzut ieșit pe portarul Rapidului 2, Valentin Mărgărit. Acesta stătea metri buni dincolo de linia porții, aproape de punctul de la 11 metri, iar jucătorul gazdelor și-a încercat șansa. Execuția decarului, cu piciorul drept, s-a dus la vinclu și, deși Valentin Mărgărit a plonjat, nu a mai putut face nimic pentru a opri șutul surprinzător.

Golul din prelungiri al lui Vasile Mihai în CS Tunari – Rapid 2 3-2:

Golul fabulos al lui Vasile Mihai ”bate” superexecuția lui Antonio Sefer

În acest weekend, ”bijuteria” din lovitură liberă direct în vinclu a lui Antonio Sefer, în meciul Rapid – FC Botoșani 3-0, desfășurat în Giulești, a atras atenția iubitorilor de fotbal, însă foarte puțin știau de reușita fabuloasă a lui Vasile Mihai din CS Tunari – Rapid 2 3-2. Cu siguranță, rapidiștii au văzut-o, fiindcă echipa lor ”satelit” a fost martora supergolului lui ”Ciubuc”.

Mai jos vezi golul spectaculos al lui Sefer în Rapid – FC Botoșani 3-0:

Decarul Vasile Mihai, omul meciului cu Rapid 2

De altfel, Vasile Mihai a fost omul meciului pentru CS Tunari, el marcând toate cele trei goluri ale echipei sale. Înainte de execuția superbă din minutul 90+1, își mai trecuse numele pe lista marcatorilor și în minutele 38 și 78. Pentru Rapid 2 au marcat Enrichi Finica, minutul 36, și Ștefan Ghinea, minutul 62.

Pe numele său complet Vasile Fernando Nicolae Mihai (26 de ani), tehnicul mijlocaș originar din Tecuci, dar și capricios, a evoluat în cariera sa atât în Liga 1, pentru FC Voluntari (7 meciuri / 1 gol), dar și în Liga 2, pentru FC Voluntari (3 meciuri), Unirea Tărlungeni (15 meciuri / 5 goluri), CS Afumați (10 meciuri / 1 gol), ASU Poli Timișoara (13 mciuri / 3 goluri) și CS Balotești (33 meciuri / 9 goluri).

CS Tunari, sub Progresul Spartac în Seria 4 a Ligii a 3-a

CS Tunari este pe locul 2 în Seria 4 a Ligii a 3-a, în urma primului meci din play-off, cu 42 de puncte, la nouă puncte de liderul Progresul Spartac. Rapid 2 este pe locul 3, cu 31 de puncte, iar pe 4 se află Unirea Bascov, cu 27 de puncte.

În etapa a doua, primele două clasate se vor întâlni în meci direct, pe terenul Progresului Spartac.

Foto și video: CS Tunari