SCM Argeș, înfrângere pe teren prahovean

Marius ANGHEL 15 Sep. 2013, 12:17 Stiri

SCM Argeșul Pitești a jucat în această etapă în deplasare cu FCM Câmpina, echipă pregătită de Valentin Sinescu. Prima ocazie a aparținut oaspeților. În minutul 8, Nilă a șutat puternic din lateral, însă Bica a respins în corner. După această ocazie, gazdele au preluat controlul jocului Burloiu, Nae și Jercălău ratând primele ocazii de a deschide scorul.

În minutul 26, Nincă deschide scorul la Câmpina în urma unui șut de la marginea careului. Patru minute mai târziu gazdele se distanțează după ce Rodney îl învinge pe Vlăsceanu cu un șut plasat la colțul lung, mingea lovind bara înainte de a intra în poartă.

Startul reprizei secunde a aparținut oaspeților. În minutul 53 Baicu trimite un șut-centrare, iar mingea se oprește în poarta apărată de Bica. După două minute, Dulcea trimite în bară, ratând astfel egalarea.

Alb-violeții continuă să domine partida însă în urma unei gafe în apărare (min. 73), Nae îi fură mingea lui Ionescu, îl driblează pe Vlăsceanu și trimite în poarta goală. După acest gol, piteștenii nu au mai reușit să se apropie de poarta adversarilor, scorul final fiind 3-1 pentru trupa lui Valentin Sinescu.

FCM Câmpina: Bica – M. Tudor, Lungu, V. Sandu (cpt), Filip, Nincă – Jercălău, Ilioiu (90+4 Catană), Burloiu – Nae (80 A. Ilie), Rodney (90+2 Năstase)
Antrenor: Valentin Sinescu

SCM Argeșul Pitești: Vlăsceanu – B. Stancu, Diță, Ionescu, Baicu – Delcea (46 M. Stancu), Iancu, Roșca (86 Enache), David (70 Călin) – Nilă (69 Albu), Dulcea.
Antrenor: Iulian Crivac

Cartonașe galbene: Ionescu 29, B. Stancu 31, Baicu 64, Roșca 78, Iancu 82.

Articol și foto de Andrei Zevedei (Sport Argeș)