Rezultatele și marcatorii etapei 30

Publicat: 08 May. 2009, 20:59 Actualizat: 08 May. 2009, 23:47 Stiri
Rezultatele și marcatorii  etapei 30

Vineri s-au disputat meciurile etapei 30 din Liga a III-a. Numai pe www.liga2.ro afli rezultatele complete și marcatorii, în cel mai scurt timp posibil:

SERIA I

CEAHLĂ‚UL II – LAMINORUL    4-3
Pântea (7, 50), Aioanei (65), Isache (75) / Ailenei (2), Vulpe (21-pen., 87)

AEROSTAR – CS PANCIU    1-1
M. Munteanu (45) / R. Stan (90+3)

RAPID SUCEAVA – CFR PAȘCANI        1-0
Jalbă (54)

CSM RM. SĂ‚RAT – WILLY BACĂ‚U    2-0
Luiceanu (29), Perca (80)

PETROLUL BERCA – POLI II IAȘI    5-1
Roman (20), Lungoci (32), Capotă (55), Constantin (78), C. Cristea (83) / D. Novac (57)

CSM FOCȘANI – PAMBAC    2-3
Moise (47, 90+2) / Câmpanu (51, 72), Bolfă (73 – pen.)

FCM II BACĂ‚U – CETATEA TG. NEAMȚ    *    0-3

RARĂ‚UL – FC BÂRLAD*    3-0

OȚELUL II – ECOLOGISTUL    *    3-0


SERIA II

 

 

FARUL II – CS OVIDIU    0-3
Florea (15), Pleșa (40), Dimcea (90)

RAPID II – CS EFORIE    1-0
Matei (54)

CSM MEDGIDIA – STEAUA II    1-2
Ferenți (78) / Filip (43), Neagoe (90+3)

PORTUL – ROCAR
Amânat

CALLATIS – ÎNSURĂ‚ȚEI    3-2
Marciuc (15), D. Ene (28), Erdinci Cogali (65) / Bândărică (33), Cotigă (85)

CF BRĂ‚ILA – POLI GALAȚI    1-5
Pânzaru (71) / Roman (10), Franics (23), Cr Ionuț (38), Velicu (44), Chiriac (85)

SĂ‚GEATA STEJARU – UNIREA SLOBOZIA
Se dispută sâmbătă de la ora 18.00

INTER GAZ – DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI*    0-3

CS NĂ‚VODARI – FCM CÂMPINA
Nu se dispută deoarece ambele echipe s-au retras în tur.

SERIA A III-A

VICTORIA BOD – PETROLUL VIDELE    0-1
B.Nicolau (38)

KAPRONI – CHIMIA BRAZI    0-2
S. Nicoliță (39), Nica (84)

CF PREDEAL – ELECTROSID TITU    2-1
Ogodogbo (7, 35) / A. Niță (15)

ROYAL BV. – TRICOLORUL BREAZA    0-2
Forika (60), Vasilescu (72)

TĂ‚RLUNGENI – FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE    3-1
Harap (17), L.Sima (32), Spătaru (39) / Anghel (49)

ASC CLINCENI – JUVENTUS BUC.    0-2
Călințaru (55), Rotaru (75)

BRĂ‚NEȘTI – FC SĂ‚CELE*    3-0

PROGRESUL II– ACS BERCENI*    0-3

CONPET PLOIEȘTI a stat deoarece PETROLUL II s-a retras în tur.

SERIA IV

GAZ M. CRAIOVA – ARMATA CV    2-1
M. Găman (30, 36) / Vintilescu (44)

JIUL ROVINARI – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI    3-1
Costescu (7), Minciună (10), Cârciumaru (38) / Ungureanu (21)

ALRO SLATINA – PROGR. CORABIA    3-2
Fruntelată (6), Petrescu (43), Stanciu (90-pen.) / Maican (3), Rădulescu (14)

VIITORUL PUCIOASA – FC CARACAL    1-1
Pojer (80) / Cârnu (74)

PROMETEU – MUSCELUL    0-4
Crăciun (30), Șerban (62-pen.), Nistor (75), Neacșu (84)

MIN. MOTRU – FC ARGEȘ II    2-2
C. Laurențiu (53), M. Popa (78) / Cârstea (45), Boboacă (51)

FC BALȘ – ENERGIA ROVINARI    4-3
L. Matei (7, 39), Brădescu (60-pen.), Trepăduș (81) / Gengiu (9, 33), Chiriac (52)

OLTCHIM – CHIMIA CRAIOVA    1-1
Bărbuț (72) / Pițiche (85-pen.)

AD. COPĂ‚CENI stă deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.

Seria a V-a

NAȚIONAL SEBIȘ – ALTO ALBINA 2-0
Neamțu (15), Huțanu (65)

CS INEU – SÂNNICOLAU MARE 5-1
Iaroș (8), Fl. Pavel (53), F. Gâlcă (80), Ciubăncan (87), Alin Pavel (90) / Almășan (78)

MIN. MEHEDINȚI – PROGR. GĂ‚TAIA 2-0
Mihăescu (80), Boboescu (86)

CS SÂNANDREI – CS VULCAN 4-0
Moraru (14), Ciorega (18), Ungureanu (27), Boldea (55)

FC TIMIȘOARA II – GLORIA ARAD 2-1
Riviș (44), Buda (83) / Enciu (60)

FORTUNA COVACI – BUILDING 2-1
Gherman (45), B. Steop (60) / Nițu (12 – pen)

DACIA ORĂ‚ȘTIE – CALOR 3-3
Goronea (25 – pen, 43 – pen), B. Lazăr (69) / Staicu (52), Mărmoneanu (55), Andronic (75)

BECICHERECU MIC stă deoarece CORVINUL s-a retras în tur.

CFR SIMERIA stă deoacere FCM REȘIȚA s-a retras în tur.


SERIA A VI-A

FC SILVANIA – CSM SEBEȘ    1-0
Mureșan (70)

SESO IARA – GLORIA BISTRIȚA II        0-2
D. Roman (9), Mandea (58)

FC BAIA MARE – CFR CLUJ II    0-0

LIBERTY II ORADEA – MARMAȚIA SIGHET     2-0
Solomon (15), Bârsan (78)

AVÂNTUL REGHIN – ENA FĂ‚GĂ‚RAȘ    4-2
Mariș (6), V. Moldovan (26), Stoica (27), Kovacs (67) / Streja (65), Kajcsaracz (69)

UNIREA UNGHENI – FC CISNĂ‚DIE     1-1   
H. Moldovan (65) / Vâtcă (8)

SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – GAZ METAN TG. MUREȘ    1-0
G. Molnar (79)

CF ZALĂ‚U    – UNIREA DEJ     0-2
P. Cruz (24), Bozdog (68)

BIHORUL BEIUȘ    – FC BIHOR II    1-0
Mangra (56)
 

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII
 

Publicat: 08 May. 2009, 20:59 Actualizat: 08 May. 2009, 23:47 Stiri
Pe aceeași temă