Rezultatele și marcatorii etapei 25

Publicat: 10 Apr. 2009, 20:06 Actualizat: 10 Apr. 2009, 20:09 Stiri
Rezultatele și marcatorii etapei 25

Vineri s-au disputat meciuri din cadrul etapei a 25-a din Liga a III-a. Scorul rundei a fost înregistrat, în seria a IV-a la Corabia, unde gazdele de la Progresul s-au impus cu scorul de 8-2. Steaua II nu jucat nici astăzi, meciul de la Slobozia cu Unirea fiind amânat deoarece mai mulți componenți ai formației bucureștene se află în Portugalia cu selecționata U19. Mâine se vor mai disputa trei partide: Cetatea Târgu Neamț – Willy Bacău, Muscelul Câmpulung – FC Argeș II Pitești și CS Vulcan – Mama Mia Becicherecu Mic

SERIA I


LAMINORUL – CSM FOCȘANI    3-0

Vulpe (25 – pen., 61), Ghidarcia (53)

CEAHLĂ‚UL II – RAPID SUCEAVA    2-0
Pântea (12, 41)

AEROSTAR – CSM RM. SĂ‚RAT    1-0
M. Munteanu (20)

CS PANCIU – PETROLUL BERCA    2-1
Duțu (34), Ungurianu (84) / Bunică (17)

CFR PAȘCANI – POLI II IAȘI    1-2
Fl. Dăscălescu (78) / Talpan (54), Despan (59 – pen.)

CETATEA TG. NEAMȚ – WILLY
Se dispută sâmbătă de la ora 17,00

ECOLOGISTUL – RARĂ‚UL*    0-3

PAMBAC BACĂ‚U – FC BÂRLAD*    3-0

OȚELUL II – FCM II BACĂ‚U*    3-0
 

*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA A II-A

CS OVIDIU – CALLATIS MANGALIA    3-0
Evdochin (10,28), Pleșa (20)

RAPID II – SĂ‚GEATA    2-2
Barbu (13), Răduță (30) / Șicu (23), Pitu (68)

CS EFORIE – CF BRĂ‚ILA    1-0
Aneste (62)


DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI – PORTUL    0-0


VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI – POLI GALAȚI    0-1

Francis (2)


UNIREA SLOBOZIA – STEAUA II

Amânat din cauza convocărilor la naționala U19.


INTER GAZ – CSM MEDGIDIA    0-3

INTER GAZ s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.

FARUL II stă deoarece CS NĂ‚VODARI s-a retras în tur.

ROCAR stă deoarece FCM CÂMPINA s-a retras în tur.

SERIA A III-A

PETROLUL VIDELE – ASC CLINCENI    0-2
Dunca (55,70)

VICTORIA BOD – ROYAL BRAȘOV    2-1
Gal (47), Marianciuc (90) / L. Nicolae (4)

CF PREDEAL – TĂ‚RLUNGENI    0-0

CHIMIA BRAZI – CONPET PLOIEȘTI    0-1
M. Ivan (31)

ACS BERCENI – FILIPEȘTII    0-1
Nițoi (78)

ELECTROSID TITU – BRĂ‚NEȘTI    0-2
Vasiliu (55), Răuță (83)

PETROLISTUL KAPRONI – PROGRESUL II*    3-0

TRICOLORUL BREAZA – FC SĂ‚CELE*    3-0

JUVENTUS BUCUREȘTI a stat

 

SERIA A IV-A

ARMATA CRAIOVA – AD. COPĂ‚CENI    2-1
Vintilescu (38), Crișan (88) / Anghel (12)

JIUL ROVINARI – PROMETEU    4-1
Drăgotoiu (20), Ecobici (31), Roman (75), Minciună (86) / Ștefănescu (45)

GAZ M. CRAIOVA – VIITORUL PUCIOASA    4-0
Feleagă (30), S. Chivu (40), Buzărnescu (55), Goge (70)

ALRO SLATINA – MINERUL MOTRU    3-0
Martinescu (16), Irimescu (30), M. Niculescu (38)

MINERUL MĂ‚TĂ‚SARI – OLTCHIM    1-0
Lăcătușu (63)


PROGRESUL CORABIA – FC BALȘ    8-2

Turcin (14, 30, 40, 57), Chirea (20), Crăciun (55, 85), Jianu (83) / Tudora (9), Preda (75) 

FC CARACAL – ENERGIA ROVINARI    2-0
Precup (40-pen), Ursu (65)


MUSCELUL – FC ARGEȘ II**

Se dispută sâmbătă de la ora 17.00

CHIMIA CRAIOVA stă deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.


SERIA A V-A

ALTO ALBINA – DACIA ORĂ‚ȘTIE 3-2
Mohamed (7), Rancz (30), Lungu (75) / Gianpană (65), D. Lazăr (70)

CS INEU – FC TIMIȘOARA II 1-4
Homorogan (79) / A. Popa (13), Amuneke (29, 49, 51)


NAȚIONAL SEBIȘ – CS SÂNANDREI 1-1

Huțanu (55) / Șandru (62)

MIN. MEHEDINȚI – COVACI 1-1
Boboescu (23) / Miculescu (90)

SÂNNICOLAU MARE – CFR SIMERIA 2-1
Bura (17, 82) / Szabo (37)

GLORIA ARAD – BUILDING 1-1
Ban (81) / G. Ciobanu (33)


CS VULCAN – BECICHERECU MIC

Se dispută sâmbătă de la ora 17.00


GÂTAIA 
stă deoarece CORVINUL s-a retras în tur.

CALOR TIMIȘOARA stă deoarece FCM REȘIȚA s-a retras în tur.

SERIA A VI-A

CSM SEBEȘ – CF ZALĂ‚U    2-0
Mureșan (86), A. Șuteu (89)

SESO IARA – AVÂNTUL REGHIN    1-1
Mateș (12) / Fodor (64)


FC SILVANIA – LIBERTY II ORADEA    0-1

P. Petrescu (85)

FC BAIA MARE – UNIREA UNGHENI    3-0
Bichiri (66), Barboloviciu (82, 90)

GLORIA BISTRIȚA II – SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ    0-1
Gașpar (80)

ENA FĂ‚GĂ‚RAȘ – FC CISNĂ‚DIE    3-1
Ignat (10-aut), Al. Cozma (89-pen.), Zamfir (90+3) / Piko (18)


CFR CLUJ II – BIHORUL BEIUȘ    3-1

Cucuruzan (50, 84), Ronea (70) / C. Paul (61)

UNIREA DEJ – GAZ METAN TG. MUREȘ        4-1
Cruz (10-pen, 60), A. Costea (68), Farcaș (82) / Covaci (27)

MARMAȚIA SIGHET – FC BIHOR II    1-1
Perța (90+2) / R. Ardelean (15)
 

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

Publicat: 10 Apr. 2009, 20:06 Actualizat: 10 Apr. 2009, 20:09 Stiri
Pe aceeași temă