Recital Cristi Panait: 3 goluri pentru Slobozia

Mihai Andries 07 Apr. 2009, 16:19 Stiri
Recital Cristi Panait:** 3 goluri pentru Slobozia

În primul meci al rundei 24 contând pentru Liga a III-a, Rocar a fost umilită de Unirea Slobozia, cu scorul de 4-1. Eroul meciului a fost atacantul oaspeților, Cristi Panait (foto, în galben), care a reușit un hat-trick, marcând în minutele 30, 52 și 60. Oaspeții au avut o tresărire de orgoliu în minutul 62 prin juniorul Levente Mitrea, dar Stan a închis tabela de marcaj în minutul 70. Născut pe 19 februarie 1987, Panait  evoluează la Slobozia sub formă de împrumut de la FC Ploiești.

Ca urmare a acestui rezultat, Unirea trece pe locul 3 în clasament cu 45 de puncte, după Steaua care are 52 de puncte și Săgeata cu 47 de puncte. Cum Rapid II stă în această etapă din cauza retragerii celor de la Năvodari, iar derby-ul Steaua II – Dunărea Călărași a fost amânat, singura echipă care poate urca în clasament peste Unirea Slobozia, la finele rundei 24, este CS Ovidiu, dacă își va câștiga meciul de azi cu Brăila

Restul etapei va începe de la ora 17, după următorul program:

CF BRĂ‚ILA – CSO OVIDIU
PORTUL CONSTANȚA – CS EFORIE
CALLATIS MANGALIA – FARUL II CONSTANȚA
CSM MEDGIDIA – VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI

Meciul SĂ‚GEATA STEJARU – INTER GAZ a fost omologat cu 3-0 pentru tulceni deoarece INTER GAZ s-a retras la finalul turului și va pierde meciurile din retur cu 3-0. Deasemenea, partida STEAUA II BUCUREȘTI – DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI a fost amânată deoarece echipa din Ghencea are un număr mare de jucători convocați la loturile de juniori
POLI GALAȚI și RAPID II stau deoarece FCM CÂMPINA, respectiv CS NĂ‚VODARI s-au retras în turul campionatului