Poftă de gol

03 Oct. 2011, 14:58 Stiri
Poftă** de gol

„Feroviarii” au marcat cinci goluri în poarta arădenilor de la CS Vladimirescu, mai mult cu unul decât reușise în primele șase jocuri.
Tonul a fost dat de mijlocașul Ciprian Pepenar (foto, la minge -golgheterul la zi al echipei, cu cinci goluri) în finalul primei reprize – voleu din șase metri – din centrarea lui Lintaru (42′).

Scorul a fost majorat după pauză de Făgărășanu – șut din 10 metri (56′). După care în prim plan a revenit Pepenar, care și-a trecut numele pe lista marcatorilor încă de două ori- șut la colțul scurt din interiorul careului (59′) și în minutul 63, când a finalizat cu gol o acțiune personală demarată la 35 de metri de poarta lui Mitrea.

Daniel Dăscălescu a urcat scorul la 5-0! cu 10 minute înainte de final. Numai că scorul final avea să fie stabilit de oaspeți, care au punctat de două ori în ultimele minute ale timpului regulamentar prin nou intratul Moț. Cu această victorie, a treia la rând, CFR face 10 puncte și urcă în prima jumătate a clasamentului pe locul 8.

CFR Simeria 5 (1)
Iancău – Vîrtan, A. Stroia, Dosan, B. Buta (63′ D. Dăscălescu) – Făgărășanu, Găceanu, Vișan (cpt.), Șoit (89′ F. Pop) – Pepenar, Lintaru (63′ Păduraru)
Antrenor: Marius Opric

CS Vladimirescu 2 (0)
Mitrea – Mureșan, Dragu, Tudoroiu, Savin – Szellelki, Banilievici (85′ Homorogan) – Georgiu (85′ G. Iancu), Ciubăncan, Dobai (67′ Mirciov) – Rus (81′ Moț)
Antrenor: Cristi Sculici

Au marcat: Pepenar (42′, 59′, 63′), Făgărășanu (56′), D. Dăscălescu (80′)/Moț (89′, 90′).
Arbitru: Andrei Țiții (Sibiu). Asistenți: Gabriel Cîrlea (Sibiu) și Ioan Duma (Mediaș).