De zilele orașului, Beiușul a urcat pe podium

Publicat: 30 Apr. 2012, 02:21 Actualizat: 30 Apr. 2012, 02:22 Stiri
De zilele orașului,  Beiușul a urcat pe podium

Deși a jucat în 10 oameni încă din minutul 8 (după eliminarea lui Galea), CF Bihorul Beiuș a învins cu 2-0 pe FC Caransebeș și a urcat pe podium, trecând în fața adversarilor de vineri. Ambele goluri ale beiușenilor au fost marcate din penalty, primul de Lupașcu, al doilea de Paina. Spre finalul meciului arbitrul întâlnirii a restabilit egalitatea numerică, eliminându-l pe portarul oaspeților (ar fi putut face acest lucru în debutul întâlnirii, la faultul din minutul 5).
Marcatori: Lupașcu 6, Paina 18 (ambele din 11 m)
Cartonașe galbene: Vanca, Bode, Trip, Cisteian – Viciu (2), Văcărescu, M. Pușcă, Firoiu.
Cartonașe roșii: Galea (min. 8), respectiv Viciu (min. 88)
Bihorul: Mănișor – Bogman, Tăut, Dumitra, Silaghi (86 Cisteian), Galea, Vanca, Bode (77 Coțan), Lupașcu (82 Șerb), Paina, Trip (89 Găvrilaș).
Antrenori: Sorin Cigan și Ioan Pap-Deac.
Autocatania: Viciu – Timar (27 Feneș), C. Pușcă, Nemțescu, Văcărescu, Suru, M. Pușcă, Niță (60 Șandru), Bărsan, Anagor, Firoiu (47 Voicu).
Antrenor: Romulus Ciobanu.
Arbitri: Dan Dreve – la centru, Szabo Gero și Ionuț Câmpeanu (toți din Cluj-Napoca).
Observatori FRF: Romeo Malac (Timișoara), Traian Marchiș (Baia Mare).

Rezultatele etapei
CSM Școlar – Millenium Giarmata 0-0
Bihorul Beiuș – FC Caransebeș 2-0
Lupașcu (6 – pen.), Paina (18 – pen.)
Poli II Timișoara – Jiul Petroșani 3-1
Boștină (2, 73 -pen), Velici (54) / Filip (83)
Gloria Arad – Flacăra Făget 0-0
CFR Simeria – Gloria Reșița 5-0
Lintaru (24, 51), Pepenar (28), Făgărășanu (40), Dăscălescu (75).
Sâmbătă
CS Vladimirescu – Național Sebiș 2-2
Ciubăncan (63), Cip. Rus (90) / Necșulescu (25, 40)
FC Hunedoara – Unirea Valea lui Mihai 3-0
L. Todea (72, 77), I. Radu (90)
ACS Recaș – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 3-0
Nanu (33), Ștreangă (67), Sz. Szekely (83)

CLASAMENT

1 ACS Recaș 52
2 FC Hunedoara 50
3 Bihorul Beiuș 46
4 Autocatania Caransebeș 44
5 Poli Timișoara II 40
6 CFR Simeria 40
7 Jiul Petroșani 39
8 Școlar Reșița 37
9 Millenium Giarmata 32
10 CS Vladimirescu 29
11 Unirea Valea lui Mihai 27
12 Național Sebiș 24
13 Gloria CTP Arad 24
14 Mamma Mia Becicherecu Mic 23
15 Flacăra Făget 22
16 Gloria Resita 11

Articol și foto de Teodor LAZA

Publicat: 30 Apr. 2012, 02:21 Actualizat: 30 Apr. 2012, 02:22 Stiri
Pe aceeași temă