Rezultatele și marcatorii etapelor 15 și 17 ale Ligii 3. ASU Poli își ia avans în Seria 4, Juventus ia din nou fața Deltei

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 Mar. 2016, 17:51 Actualizat: 14 Mar. 2016, 11:45 Liga 3

Echipele din campionatul Ligii a 3-a își desfășoară la finalul acestei săptămâni meciurile din etapa a 15-a (Seriile 1, 2, 3 și 5) și a 17-a (Seria 5). Vineri, începând cu ora 15:00, sunt programate nouă jocuri, însă dintre acestea doar șapte se vor disputa, deoarece cele două din Seria 1 nu vor avea loc. Sâmbătă, FC Voluntari II – SCM Pitești e stabilit să înceapă de la ora 14:00, în timp ce restul partidelor vor avea loc de la ora obișnuită a acestui luni, 15:00.

În acest weekend vor sta și câștiga la „masa verde” echipele CSM Pașcani, Olimpia Râmnicu Sărat și Sporting Liești (toate din Seria 1), Sporting Roșiori (Seria 3) și AFK Csikszereda Miercurea Ciuc (Seria 5), deoarece adversarii pe care urmau să-i întâlnească s-au retras sau au fost excluși din campionat în această iarnă, în timp ce Unirea Slobozia (Seria 2) și CNS Cetate Deva (Seria 4) stau, fiindcă seriile din care fac parte sunt incomplete.

Înaintea desfășurării acestei etape cei cinci lideri ai seriilor sunt: Sepsi OSK Sfântu Gheorghe (Seria I – 36 pct.), Delta Dobrogea Tulcea (Seria a II-a – 31 pct.), CN Dinicu Golescu Câmpulung (Seria a III-a – 30 pct.), ASU Poli Timișoara (Seria a IV-a – 37 pct.) și Luceafărul Oradea (Seria a V-a – 31 pct.).

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele cinci serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I, etapa 15

11 martie, ora 15:00
CSM Pașcani – Cetatea Târgu Neamț  3-0
Cetatea a fost exclusă din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.
Olimpia Râmnicu Sărat – Bucovina Rădăuți  3-0
Bucovina Rădăuți s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

12 martie, ora 15:00
Atletico Vaslui – Aerostar Bacău   1-3
Mitan (72) / Artenie (8, 30), Ichim (41 – pen.)
Inter Dorohoi – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe   0-2
Dushkaj (8), Huiban (12)
Metalosport Galați – Știința Miroslava   4-0
S. Ilie (13, 37), Bahnașu (88), Cârjă (90+2 – pen.)
CS Panciu – Petrotub Roman   0-1
Dutciuc (56)
FC Zagon – Sporting Liești  0-3
FC Zagon s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei I

SERIA II, etapa 15

11 martie, ora 15:00
Voința Snagov – Dinamo II București   0-1
Corbu (61)

12 martie, ora 15:00
Viitorul Domnești – Înainte Modelu  2-1
Zeciu (55), Văduva (70) / Polocoșeri (65)
CSM Oltenița – Metaloglobus București    1-2
V. Lungu (8) / Ghenovici (60), Mitroi (88)
Petrolistul Boldești – Gloria Popești Leordeni    2-2
Micu (60), M. Ene (64) / Mărgărit (55), Boiangiu (88 – pen.)
FC Viitorul II – Juventus București    0-3
Chipirliu (50, 67), A. Sin (90)
CS Tunari – Delta Dobrogea Tulcea  0-1
Ella Ella (79)
Unirea Slobozia stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a II-a

SERIA III, etapa 15

12 martie, ora 14:00
FC Voluntari II – SCM Pitești   0-5
Cip. Tănasă (17, 20, 53), A. David (68), Cioablă (86)

12 martie, ora 15:00
Sporting Turnu Măgurele – Concordia Chiajna II    2-1
Raphael Stănescu (22), Bobi Verdeș (80) / Albu (44)
AFC Hărman – Urban Titu    0-0
CN Dinicu Golescu Câmpulung – Atletic Bradu   1-1

Oancea (31) / Aria (81)
CS Podari – CS Ștefănești     1-2
Cioinac (86) / Zaina (31), Braga (65)
FC Aninoasa – CS Afumați   0-1
Cr. Iancu (35)
Inter Olt Slatina – Sporting Roșiori    0-3
Inter Olt s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a III-a

SERIA IV, etapa 17

11 martie, ora 15:00
Măgura Cisnădie – Metalurgistul Cugir  2-2
Fotescu (2), Unguru (35) / Chelaru (12), I. Radu (63)
Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CSM Lugoj   2-0
Roșie (51 – autogol), Perju-Silaghi (79)
CS U Craiova II – ACSO Filiași    1-0
Surugiu (63)
Național Sebiș – Minerul Motru    2-0
Negoescu (11), Sas (90+1)

12 martie, ora 15:00
ASU Poli Timișoara – Millenium Giarmata    6-1
Bădăuță (41, 72, 86), Vucea (62), Gălan (65 – pen., 70 – pen.) / Dăruială (20)
CS Ineu – Pandurii II Târgu Jiu    2-0
Huțanu (18), Ciocan (90 – pen.)
Performanța Ighiu – FC Hunedoara   4-0
R. David (22 – pen.), Sz. Szekely (35, 53), Fetița (71)
CNS Cetate Deva stă.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a IV-a

SERIA V, etapa 15

11 martie, ora 15:00
Unirea Jucu – CS Oșorhei    3-0
Al. Pop (12, 76), Brumă (29)

12 martie, ora 15:00
Luceafărul Oradea – Sănătatea Cluj   5-1
Cigan (3, 42), Nogo (37), Arnăutu (40), Balla (82) / Ceaca (90)
Unirea Dej – CS Iernut    2-0
Bălțoi (20), Ekollo (43)
ASF Comuna Recea – Industria Galda        2-1
Chinde (17), Mariș (23) / Lupșan (42)
AFC Odorheiu Secuiesc – FC Zalău    2-0
G. Doltea (24), Szolos Marton (70)
Avântul Reghin – CSM Sighetu Marmației   1-0
Ov. Covaciu (80 – pen.)
Luceafărul Bălan – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc     0-3
Luceafărul Bălan s-a retras din competiție în această iarnă și pierde meciurile rămase la „masa verde”.

Vezi CLASAMENTUL Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 12 Mar. 2016, 17:51 Actualizat: 14 Mar. 2016, 11:45 Liga 3
Pe aceeași temă