Rezultatele și marcatorii etapei a 18-a

Publicat: 27 Feb. 2009, 17:50 Actualizat: 01 Mar. 2009, 18:34 Liga 3
Rezultatele și marcatorii etapei a 18-a

Vineri s-au disputat meciurile etapei a 18-a, prima a returului, în Liga a 3-a. În seria C1 s-a înregistrat scorul campionatului, CSM Focșani învingând, în deplasare, cu scorul de 15-1 pe Rarăul Câmpulung, formație formată din jucători de la Școala de Fotbal din Rădăuți, care a preluat locul formației din Liga 3.

SERIA I

CFR PAȘCANI – LAMINORUL    2-1
Fl. Dăscălescu (25, 89) / Apostolache (15)
CSM RM. SĂ‚RAT – CS PANCIU    2-0
Nica (27), M. Pușcă (42)
RARĂ‚UL – CSM 2007 FOCȘANI    1-15
Teleagă (60) / M. Andrieș (4, 20, 40), Botezatu (6, 32, 43, 70), Moise (7, 38), Bucătaru (13, 55, 86), Covaci (50, 53), R. Radu (80)
PETROLUL BERCA – RAPID SUCEAVA    1-0
Șotrocan (70)
POLI II IAȘI – AEROSTAR BACĂ‚U        1-0
Despan (60)
PAMBAC BACĂ‚U – CEAHLĂ‚UL II    3-2
Sascău (3, 60), Câmpanu (21) / Vinicius (23), Pânzaru (54)
WILLY BACĂ‚U – FCM BACĂ‚U II    3-0
FC BÂRLAD – OȚELUL II    0-3
CETATEA TG. N. – ECOLOGISTUL    3-0

    1.    CSM RM. SÂRAT           18    16    1    1    32-6    49
    2.    OȚELUL II                   18    13    3    2    53-16    42
    3.    PAMBAC                       18    11    4    3    29-19    37
    4.    CSM FOCȘANI 2007    18    10    5    3    44-18    35
    5.    AEROSTAR                    18    9    3    6    26-13    30
    6.    BERCA                            18    8    6    4    22-10    30
    7.    CS PANCIU                    18    8    4    6    21-16    28
    8.    RAPID SUCEAVA          18    7    5    6    17-16    26
    9.    WILLY BACÂU               18    6    4    8    23-28    22
    10.    LAMINORUL                18    5    6    7    12-14    21
    11.    POLI II IAȘI                   18    6    3    9    22-31    21
    12.    RARÂUL                       18    5    6    7    16-30    21
    13.    CETATEA TG.N.          18    4    6    8    14-21    18
    14.    FCM BACÂU II*            18    3    8    7    19-26    17
    15.    FC BÂRLAD*                18    5    2    11    17-27    17
    16.    CFR PAȘCANI             18    5    1    12    13-47    16
    17.    ECOLOGISTUL*         18    3    4    11    11-29    13
    18.    CEAHLÂUL II               18    2    1    15    17-41    7

*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA A II-A

UNIREA 2004 SLOBOZIA – CS EFORIE    4-1
Stan (9), R. Soare (24), Cr. Panait (29,75) / Zgubea (55)
CSM MEDGIDIA – DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI    1-3
Dodan (86) / V. Petre (15), Condei (45), Marcaș (47)
CF BRĂ‚ILA – CALLATIS MANGALIA    0-0
STEAUA II – SĂ‚GEATA STEJARU    1-1
Rusu (30) / Șicu (80)
POLI GALAȚI – RAPID II    1-2
Oprea (75) / Răduță (18), O. Ionescu (83)
VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI – FARUL II    1-1
Baicu (14) / Uche Okoro (37)
ROCAR BUCUREȘTI – INTER GAZ    0-3
PORTUL și CS OVIDIU au stat

    1.    STEAUA II    16    12    3    1    36-9    39
    2.    RAPID II    16    11    2    3    44-22    35
    3.    DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI    16    10    4    2    30-9    34
    4.    SÂGEATA STEJARU    16    9    5    2    26-16    32
    5.    CS OVIDIU    15    8    6    1    23-8    30
    6.    UNIREA SLOBOZIA    16    9    3    4    34-20    30
    7.    FARUL II    16    7    3    6    30-23    24
    8.    CF BRÂILA    16    7    2    7    25-25    23
    9.    CS EFORIE    16    6    1    9    23-30    19
    10.    ROCAR*    16    5    3    8    26-32    18
    11.    POLI GALAȚI    16    5    3    8    19-25    18
    12.    PORTUL    15    5    2    8    21-35    17
    13.    CALLATIS    16    3    4    9    12-25    13
    14.    INTER GAZ    16    4    1    11    26-45    13
    15.    ÎNSURĂ‚ȚEI    16    2    3    11    10-40    9
    16.    CSM MEDGIDIA    16    1    1    14    18-39    4

*Deoarece Rocar s-a retras după finalul turului, va pierde toate meciurile din retur cu 0-3

 

SERIA A III-A

ACS BERCENI – CHIMIA BRAZI    3-2
Nedelcu (4), Neagu (37), Vlada (60) / C. Vlad (31), Cr. Nica(73)
UNIREA TĂ‚RLUNGENI – ELECTROSID TITU    2-1
B. Szabo (48, 60) / A. Niță (12)
CONPET PLOIEȘTI – ASC CLINCENI    1-2
Stăncescu (39) / Dedu (21), Geană (55)
VICTORIA BRĂ‚NEȘTI – FC ROYAL BRAȘOV    4-1
Chiriță (65), D. Stan (75, 86), Vasiliu (89) / L. Nicolae (21)
JUVENTUS BUCUREȘTI – VICTORIA BOD    1-0
Drăgulici (48)
FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE – PROGRESUL II    3-0
SĂ‚CELE – CF PREDEAL    0-3
TRICOLORUL BREAZA – PETROLUL VIDELE
*se joacă azi, de la ora 14.00
PETROLISTUL KAPRONI a stat

    1.    BRĂ‚NEȘTI    17    12    4    1    34-11    40
    2.    BREAZA    16    11    2    3    34-15    35
    3.    KAPRONI    16    8    6    2    25-7    30
    4.    JUVENTUS        17    8    6    3    18-11    30
    5.    CONPET    17    8    5    4    25-15    29
    6.    ASC CLINCENI    17    7    6    4    23-16    27
    7.    VIDELE    16    6    5    5    16-14    23
    8.    FILIPEȘTII    17    6    3    8    25-25    21
    9.    ACS BERCENI    17    6    3    8    17-25    21
    10.    VICTORIA BOD    17    5    5    7    19-26    20
    11.    ELECTROSID TITU    17    4    7    6    16-17    19
    12.    TÂRLUNGENI    17    5    3    9    16-26    18
    13.    FC SÂCELE**    17    6    5    6    19-24    16
    14.    CHIMIA BRAZI    17    3    5    9    11-22    14
    15.    CF PREDEAL    17    2    8    7    14-28    14
    16.    PROGRESUL II*    17    3    4    10    11-26    13
    17.    ROYAL BRAȘOV    17    2    5    10    16-31    11

* Deoarece Progresul II și FC Săcele s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3
**echipă penalizată cu 7 puncte

 

 

SERIA A IV-A
 

FC CARACAL – ARMATA CRAIOVA    3-0
Ursu (66), Cârnu (72), Precup (76)
MINERUL MOTRU – PROGRESUL CORABIA    5-1
Trifu (21-pen., 67), Ad. Popescu (23), Sârbu (60, 74) / Vâță (53)
FC ARGEȘ II – PROMETEU CRAIOVA    3-3
Boboacă (65), Cârstea (70), Mina (78) / Turculeț (25, 50), Rotaru (93)
FC BALȘ – VIITORUL PUCIOASA    0-3
I. Adam (44, 55), Ionică (72)
ENERGIA ROVINARI – ALRO SLATINA    3-1
Stanciu (20), Chirigiu (24), Dudău (72) / M. Niculescu (17)
CHIMIA CRAIOVA – JIUL ROVINARI    0-1
Mondescu (75)
OLTCHIM – ADUNAȚII COPĂ‚CENI
amânat din cauza unor probleme legale la Ad. Copăceni
MUSCELUL – MINERUL MĂ‚TĂ‚SARI
Se dispută azi, ora 14.00
GAZ METAN CFR CRAIOVA a stat

    1.    GAZ METAN CFR    16    14    1    1    33-12    43
    2.    FC CARACAL    17    11    5    1    25-10    38
    3.    AD. COPÂCENI    16    10    3    3    33-19    33
    4.    PUCIOASA    17    9    5    3    28-16    32
    5.    MINERUL MOTRU    17    8    3    6    36-29    27
    6.    ARMATA CRAIOVA    17    8    1    8    19-21    25
    7.    MUSCELUL    15    7    3    5    28-21    24
    8.    MIN. MÂTÂSARI        16    7    3    6    15-19    24
    9.    OLTCHIM    16    7    2    7    22-21    23
    10.    ALRO SLATINA    17    6    4    7    17-21    22
    11.    JIUL ROVINARI    17    6    4    7    16-23    22
    12.    ENERGIA ROVINARI    17    6    3    8    20-28    21
    13.    FC ARGEȘ II    17    5    2    10    25-28    17
    14.    CHIMIA CRAIOVA    17    4    2    11    10-19    14
    15.    PROGR. CORABIA    17    4    2    11    13-26    14
    16.    PROMETEU    17    3    4    10    14-22    13
    17.    FC BALȘ    17    2    3    12    12-34    9

 

SERIA A V-A

GLORIA ARAD – SÂNNICOLAU MARE 1-1
Țucudean (51) / Cărpinișan (44)
CFR SIMERIA – DACIA ORĂ‚ȘTIE 3-1
Făgărășanu (47), D. Dăscălescu (51), Șandor (90+2) / Goronea (4)
BUILDING – FC TIMIȘOARA II 1-0
C. Nițu (43)
CALOR TIM. – NAȚIONAL SEBIȘ 3-0
Jurcă (3 – aut.), Coca (46), Mărmoneanu (73)
CS VULCAN – ALTO ALBINA
se joacă azi, de la ora 14.00
FORTUNA COVACI – PROGRESUL GĂ‚TAIA
se joacă azi, de la ora 14:00
BECICHERECU MIC – MIN. MEHEDINȚI
se joacă azi, de la ora 14:00
CS INEU și CS SÂNANDREI au stat

    1.    BUILDING    16    9    3    4    22-14    30    

    2.    MIN. MEHEDINȚI    15    8    4    3    31-16    28    

    3.    ALTO ALBINA    15    8    3    4    16-14    27    

    4.    FORTUNA COVACI    15    7    5    3    21-12    26    

    5.    CS SÂNANDREI    15    7    5    3    24-17    26    

    6.    CS INEU    15    7    4    4    19-20    25    

    7.    CFR SIMERIA    16    7    1    8    24-21    22    

    8.    BECICHERECU MIC    15    6    4    5    18-18    22    

    9.    GLORIA ARAD*    15    6    3    6    22-22    21    

    10.    TIMIȘOARA II*    15    6    2    7    18-16    20    

    11.    PROGR. GÂTAIA    15    5    4    6    19-21    19    

    12.    NAȚIONAL SEBIȘ    16    5    2    9    23-28    17    

    13.    CALOR TIM.    16    5    2    9    18-23    17    

    14.    SÂNNICOLAU MARE    16    4    3    9    16-28    15    

    15.    DACIA ORĂ‚ȘTIE    16    4    3    9    18-35    15    

    16.    CS VULCAN    15    4    2    9    17-21    14

*partida dintre Gloria Arad și FC Timișoara II, contând pentru etapa a XIII-a a fost reprogramată pentru 10 martie.
 

 

SERIA A VI-A

ENA INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ – GLORIA BISTRIȚA II    4-3
Ciolănel (6), Kajcsaracz (27, 37), S. Cosma (85) / Borbely (12), Diogo (50), Ninu (90)
UNIREA UNGHENI – CFR CLUJ II    2-2
B. Pop (18), Pintea (34) / Bujor (7), Ronea (31)
SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – CF ZALĂ‚U    1-2
Ionuțiu (40) / Ignat (55), V.Jula (65)
FC CISNĂ‚DIE – AVÂNTUL REGHIN    3-1
Gambor (15), Piko (65), Solomon (90) / L. Moldovan (10)
BIHORUL BEIUȘ – LIBERTY ORADEA    1-0
Tăuț (57-pen)
GAZ METAN TG. MUREȘ – SESO IARA    1-0
C. Șerban (22)
UNIREA DEJ – FC SILVANIA    1-4
Bozdog (36) / Gavrilescu (44, 49), Schwarzkopf (57), Găbruș (89-aut.)
MARMAȚIA SIGHET – CSM SEBEȘ    2-2
Ghinda (4), Trif (90) / Șuteu (20), S.Mureșan (74)
FC BIHOR II – FC BAIA MARE*
*se joacă azi, de la ora 15.00

 

    1.    FC BAIA MARE    17    15    2    0    36-4    47
    2.     SILVANIA        18    10    4    4    43-27    34
    3.     CFR II CLUJ    18    10    3    5    36-22    33
    4.     BIHORUL BEIUȘ    18    9    5    4    27-15    32
    5.     CSM SEBEȘ    18    9    4    5    25-16    31
    6.     SESO IARA    18    8    5    5    28-19    29
    7.     GLORIA II    18    8    4    6    41-25    28
    8.     CF ZALÂU    18    8    4    6    32-29    28
    9.     UNIREA UNGHENI    18    7    6    5    22-26    27
    10.    AVÂNTUL REGHIN    18    6    8    4    32-24    26
    11.     GAZ METAN TG. M.    18    8    1    9    27-32    25
    12.     FC CISNÂDIE    18    7    3    8    29-28    24
    13.     SÂNÂTATEA CLUJ    18    6    1    11    26-35    19
    14.     INTER FĂ‚GĂ‚RAȘ    18    5    3    10    27-48    18
    15.     FC BIHOR II    17    4    4    9    20-33    16
    16.     UNIREA DEJ    18    4    2    12    19-37    14
    17.     MARMAȚIA SIGHET    18    3    3    12    21-47    12
    18.     LIBERTY II    18    2    2    14    12-36    8

 

Publicat: 27 Feb. 2009, 17:50 Actualizat: 01 Mar. 2009, 18:34 Liga 3
Pe aceeași temă