Rezultatele și marcatorii etapei 29

Publicat: 05 May. 2009, 21:15 Actualizat: 06 May. 2009, 08:21 Liga 3
Rezultatele și marcatorii etapei 29

Etapa cu numărul 29 din cadrul Ligii a III-a a fost o etapă plină de rezultate surpriză. De menționat ar fi egalul înfrângerea Oțelului la Roman (în seria I), egalul Stelei II cu Rocar (în seria II), dar și eșecul liderului Fortuna pe terenul codașei Național Sebiș. De asemenea, trebuie semnalat și incidentele de la meciul de la Breaza în care oaspeții au acuzat pe centralul partidei că ar fi tras pentru gazde, care au învins în minutul 98, prin golul lui Forika.

 

SERIA I
 

CFR PAȘCANI – CSM FOCȘANI    0-0

CETATEA TG. NEAMȚ – RAPID SUCEAVA    1-1
Croitoru (85) / Bosancu (55)

LAMINORUL – OȚELUL II    2-0
Harbuzaru (28), Vulpe (82)

CEAHLĂ‚UL II – CSM. RM. SĂ‚RAT    0-1
Rențea (72)

PAMBAC – RARĂ‚UL    14-0
Căpușă (5, 35, 63), Fl. Petcu (14, 23), Nichifor (27), Sascău (31, 55, 62), Andreiu (33, 50), Hanga (44 – pen.), Timuc (71), Andrieș (80)

POLI II IAȘI – WILLY BACĂ‚U    4-1
Avramia (6), Știubei (13), Guțu (70), Talpan (81) / Lipovanu (38)

CS PANCIU – FCM BACĂ‚U II*    3-0
ECOLOGISTUL – AEROSTAR*    0-3
FC BÂRLAD – PETROLUL BERCA*    0-3
*Deoarece FCM Bacău II, FC Bârlad și Ecologistul s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA II

FARUL II – CSM MEDGIDIA    3-3
Mansur (10), Șt. Sandu (55, 70) / Dodan (15), Ferenți (50, 75)

DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI – STEJARU    1-0
Zoicaș (89)

CS OVIDIU – RAPID II    0-0

VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI – CF BRĂ‚ILA    2-0
Băndărică (52), Lupașcu (66)

ROCAR – STEAUA II    2-2
Stoica (25), Mincu (60) / Al. Iacob (40), Pedriel (67)

POLI GALAȚI – PORTUL    3-0
I. Cristian (10, 19), Chiriac (90)

CS EFORIE – INTER GAZ*    3-0

CALLATIS MANGALIA și UNIREA SLOBOZIA au stat
*Deoarece Inter Gaz s-a retras după finalul turului, va pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA III

TRICOLORUL BREAZA – ASC CLINCENI    2-1
Vasilescu (15), Forika (90+5) / Novac (10)

ACS BERCENI – ROYAL BRAȘOV    3-1
M. Gheorghe (84), Fâșie (85), Pivniceru (90+1) / Moga (11)

CHIMIA BRAZI – CF PREDEAL    1-1
Irimescu (29)/ Vasic (87 – autogol)

PETROLUL VIDELE – KAPRONI    0-2
Gherghe (62), Neacșu (80 – autogol)

VICTORIA BOD – TĂ‚RLUNGENI    1-1
Ailinei (38) / Spătaru (42)

JUVENTUS – CONPET    1-1
Baicu (56) / Bărbuceanu (84)

FC SĂ‚CELE – FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE*    0-3
ELECTROSID TITU – PROGRESUL II*    3-0
VICTORIA BRĂ‚NEȘTI a stat deoarece PETROLUL II s-a retras în tur
* Deoarece Progresul II și FC Săcele s-au retras după finalul turului, vor pierde toate meciurile din retur cu 0-3

SERIA IV

FC CARACAL – AD. COPĂ‚CENI    0-1
Șerban (45-aut.)

CORABIA – PROMETEU    0-3
Sandu (15), Beldeanu (24), Bălă (42)

MIN. MĂ‚TĂ‚SARI – ALRO SLATINA 0-0

ARMATA CRAIOVA – JIUL ROVINARI    1-0
Niță (83)

GAZ METAN CFR CV. – MIN. MOTRU    2-2
N. Oprea (3, 30) / Ad. Popescu (20), Trifu (79)

EN. ROVINARI – FC ARGEȘ II    2-3
Dudău (44), Chiriac (87) / Cârstea (54), A. Panait (59), Pișcaru (76)

CHIMIA CRAIOVA – FC BALȘ    5-0
Coancă (1), Mihăilă (16), N. Popescu (26), I. Nanu (34), Puchiu (49)

MUSCELUL – PUCIOASA    3-1
Nistor (13, 63), Craioveanu (80) / M. Ionică (42)

OLTCHIM RM. VÂLCEA a stat deoarece CFR CRAIOVA s-a retras în tur.

SERIA V

CS VULCAN – DACIA ORĂ‚ȘTIE 2-1
Pecsar (48), Maier (90+3) / Timofte (87)

PROGR. GĂ‚TAIA – FC TIMIȘOARA II 4-0
Oprescu (40), Vascko (57, 80), Rațiu (73)

GLORIA ARAD – CS SÂNANDREI 3-1
Enciu (29), Cosovschi (34), A. Gligor I (65) / C. Ion (75)

SÂNNICOLAU – MIN. MEHEDINȚI 1-1
Căprărescu (88) / Bârsan (47)

ALTO ALBINA – CS INEU 1-1
Lungu (82) / F. Gâlcă (84)

NAȚIONAL SEBIȘ – COVACI 3-2
D. Lengyel (12, 22), A. Mihai (35) / Dârvaru (51), Bumba (77)

CALOR – CFR SIMERIA 3-2
Ilici (7), Andronic (77, 78) / Suciu (28, 55)

BECICHERECU MARE – BUILDING 1-1
Rupa (64) / Seinu (85)

FCM REȘIȚA – CORVINUL
Nu se dispută deoarece ambele echipe s-au retras în tur.

SERIA VI

MARMAȚIA SIGHET – CF ZALĂ‚U    1-1
Cula (62) / Maior (5)

CFR CLUJ II – AVÂNTUL REGHIN    0-1
V. Moldovan (60)

ENA FĂ‚GĂ‚RAȘ – LIBERTY II ORADEA    1-1
Ciolănel (2) / Șulea (75)

GLORIA BISTRIȚA II – FC BAIA MARE    0-1
Batin (82)

CSM SEBEȘ – SESO IARA    1-0
Ciucă (85)

FC SILVANIA – UNIREA UNGHENI    8-1
Varga (14), Dănilă (18, 34), Crișan (37), Schwarczkopf (52, 86), Gavrilescu (61), Micaș (63) / Moldovan (43)

UNIREA DEJ – SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ    1-1
Bozdog (76) / Nicula (88)

FC BIHOR II – FC CISNĂ‚DIE    2-1
Fl. Pop (51), R. Ardelean (63) / A. Popa (4)

GAZ METAN TG. MUREȘ – BIHORUL BEIUȘ    1-1
Șerban (57) / Szabo (30)

 

 

 

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

Publicat: 05 May. 2009, 21:15 Actualizat: 06 May. 2009, 08:21 Liga 3
Pe aceeași temă