Rezultatele etapei a 24-a din Liga 3

Publicat: 07 Apr. 2009, 20:43 Actualizat: 07 Apr. 2009, 20:47 Liga 3
Rezultatele etapei a 24-a din Liga 3

Azi s-au desfășurat meciurile etapei a 24-a din Liga a 3-a, aceasta fiind prima intermediară a returului celui de-al treilea eșalon

 

SERIA I

POLI II IAȘI – CETATEA TG. NEAMȚ    7-3
Știubei (4), Diarrasouba (5, 75, 78), Tofan (15), Turiță (63 – aut.), Despan (70) / Afloarei (24, 58), Patrichi (60)
RARĂ‚UL – LAMINORUL    0-1
Burghelea (75)
WILLY BACĂ‚U – CS PANCIU    1-2
Lipovanu (8) / Duțu (43), Bălănescu (63)
RAPID SUCEAVA – OȚELUL II    1-1
Jalbă (53) / Neagu (79)
CSM FOCȘANI – CEAHLĂ‚UL II    1-1
Curteanu (80) / I. Mihai (24)
CSM RM. SĂ‚RAT – PAMBAC BACĂ‚U    1-0
A. Nica (21)
FC BÂRLAD – CFR PAȘCANI*    0-3
FC BÂRLAD s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
FCM II BACĂ‚U – AEROSTAR*    0-3
FCM II BACĂ‚U s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
PETROLUL BERCA – ECOLOGISTUL*    3-0
ECOLOGISTUL s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.


SERIA II

ROCAR – UNIREA SLOBOZIA    1-4
Mitrea (62) / Cr. Panait (30, 52, 60), V. Stan (70)
CF BRĂ‚ILA – CS OVIDIU    0-1
I. Florea (30 – pen.)
PORTUL – CS EFORIE    3-0
Poșircă (14), Niță (57), Stere (89)
CALLATIS MANGALIA – FARUL II    0-2
D. Florea (59), Okoro Uchinna (64)
CSM MEDGIDIA – ÎNSURĂ‚ȚEI    3-0
Florea (15), Dodan (38, 60)
STEAUA II – DUN. CĂ‚LĂ‚RAȘI    AMÂNAT
Amânat din cauza convocărilor la loturile naționale de juniori
SĂ‚GEATA – INTER GAZ    3-0
INTER GAZ s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
POLI GALAȚI și RAPID II au stat

SERIA III

CONPET – PETROLUL VIDELE    0-0
BRĂ‚NEȘTI – CHIMIA BRAZI    2-0

Zuluf (1), B. Oprea (57 – pen.)
FILIPEȘTII – ELECTROSID TITU    0-0
ROYAL BRAȘOV – KAPRONI    0-0
ASC CLINCENI – VICTORIA BOD    1-0

Dunca (20)
TĂ‚RLUNGENI – JUVENTUS    1-0
Harap (44)
FC SĂ‚CELE – ACS BERCENI    *0-3
FC SĂ‚CELE s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
PROGRESUL II – CF PREDEAL*    0-3
PROGRESUL II s-a retras și pierde meciurile din retur cu 3-0.
TRICOLORUL BREAZA a stat


SERIA IV

EN. ROVINARI – MUSCELUL    0-2
Crăciun (3), Miulescu (28)
OLTCHIM – ARMATA CRAIOVA    2-1
O. Marinescu (44), B. Preda (78) / Enciu (2)
FC BALȘ – MIN. MĂ‚TĂ‚SARI    0-2
Duță (30), Lăcătuș (60)
FC ARGEȘ II – CORABIA    2-0
Mina (15), Boboacă (29)
PROMETEU – ALRO SLATINA    2-1
Mladen (75), Sandu (85) / Irimescu (25)
VIITORUL PUCIOASA – JIUL ROVINARI    2-1
A. Voinea (45), Vlădescu (83) / Apostol (15)
CHIMIA CRAIOVA – FC CARACAL    1-4
I. Nanu (76) / Hebga (18), Răducu (26, 60), Băia (70)
AD. COPĂ‚CENI – GAZ M. CRAIOVA    1-1   
T. Stanciu (78) / Chivu (54)
MINERUL MOTRU a stat

SERIA V

CFR SIMERIA – ALTO ALBINA 4-0
Furdean (28, 54), C. Luca (48), Șandor (90+2)
BUILDING – PROGRESUL GĂ‚TAIA 3-0
Seinu (23, 68), Albinaru (34)
FC TIMIȘOARA II – MIN. MEHEDINȚI 2-2
Buda (60), Amuneke (79) / Stanciu (18), Boboescu (70)
CS SÂNANDREI – CS INEU 0-2
Muntean (4), Fl. Pavel (26)
DACIA ORĂ‚ȘTIE – NAȚIONAL SEBIȘ 1-0
Danciu (24)
BECICHERECU MIC – GLORIA ARAD 2-1
Bâldea (40), Dragu (57) / Enciu (26)
FORTUNA COVACI – CALOR 3-1
V. Miculescu (35, 60, 75) / Negruț (15)
SÂNNICOLAU MARE și CS VULCAN au stat


SERIA VI

AVÂNTUL REGHIN – FC BAIA MARE    0-2
Batin (14, 33)
SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ – CSM SEBEȘ    3-0
Nicula (45), Sabo (55), Chiorean (88)
BIHORUL BEIUȘ    – GLORIA BISTRIȚA II    2-2
Mangra (21, 36) / Da Silva (5), Roman (25)
LIBERTY II ORADEA – SESO IARA    2-0
Dochița (15), Bențe (70)
GAZ METAN TG. MUREȘ – MARMAȚIA    3-0
S. Suciu (20, 85), L. Pereș (60-pen)
FC BIHOR II – ENA FĂ‚GĂ‚RAȘ    3-0
Floruț (4), I. Filip (13), Lukacs (82)
UNIREA UNGHENI – UNIREA DEJ    0-1
Bozdog (66)
CF ZALĂ‚U    – FC SILVANIA    0-0
FC CISNĂ‚DIE – CFR CLUJ II    2-0

S. Marin (5), Tarcea (73)

 

 

 

 

VEZI AICI CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

Publicat: 07 Apr. 2009, 20:43 Actualizat: 07 Apr. 2009, 20:47 Liga 3
Pe aceeași temă