Vezi rezultatele și marcatorii partidelor primei etape

Publicat: 21 Aug. 2009, 20:00 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:03 Rezultate
Vezi rezultatele și marcatorii  partidelor primei etape

După mari frământări ce au durat două săptămâni, timp în care
componența celor 6 serii a fost modificată aproape zilnic,
campionatul din cel de-al treilea eșalon a început. Astăzi s-a
desfășurat majoritatea meciurilor primei etape a unui sezon ce se
anunță plin de evenimente neprevăzute. www.liga2.ro vă ține la curent în
premieră, așa cum v-a obișnuit încă din returul campionatului
precedent, cu rezultatele și marcatorii tuturor partidelor de la
acest nivel.

ETAPA I

SERIA I

POLI IAȘI II – OȚELUL GALAȚI II 1-0
P. Tincu (53)
DUNĂ‚REA II GALAȚI – CEAHLĂ‚UL II 0-1
Codreanu (65)
AEROSTAR – PETROTUB ROMAN 1-4
Ov. Radu (52) / Jagula (42, 70), M. Marin (43), Vulpe (91)
POLI GALAȚI – CETATEA TG. NEAMȚ 2-0
Ganea (41), Serian (59)
SC VASLUI II – CSM FOCȘANI 2-0
Balaur (51), Codreanu (82)
WILLY BACĂ‚U – CS PANCIU 0-2
R. Stan (42), Duțu (43)
RARĂ‚UL – CF BRĂ‚ILA 0-14
N. Bucă (5, 36, 61, 76, 83), Stăncioiu (10, 33, 56), Șerban (43,
52), Iosofache (17, 78), Pânzaru (32), Bosoi (77)
RAPID CFR SUCEAVA – CSM PAȘCANI
Se dispută mâine de la orele 18:00
CS GURA HUMORULUI – FC PAMBAC
Se dispută mâine de la orele 18:00

SERIA II

FARUL CONSTANȚA II – CSM MEDGIDIA 2-0
Șt. Sandu (11), L. Mihai II (22-pen.)
UTCHIM GĂ‚EȘTI – CS EFORIE 2-2
Răduță (42), Șt. Stoica (64) / Șt. Stoica (27 – aut.), Niță
(49)
PARTIZANUL MEREI – VIITORUL ÎNSURĂ‚ȚEI 0-0
VIITORUL IANCA – CS TUNARI 1-0
Crăciun (67)
CS DOMNEȘTI – VIITORUL CHIRNOGI 5-0
I. Voicu (45, 75, 88), Anghel (50), Păștin (70)
OIL TERMINAL – PETROLUL BERCA 1-3
Ciocănel (90+2) / G. Ion (55), Chiriac (75), Lungoci (77)
UNIREA SLOBOZIA – DUNĂ‚REA CĂ‚LĂ‚RAȘI 1-0
Herțu (77)
ACS BERCENI – CALLATIS MANGALIA 2-0
Fâșie (70), Crețu (80)
CS VISCOFIL – VIITORUL CONSTANȚA
Amânat deoarece Viitorul are 3 jucători la naționala de fotbal pe
plajă

SERIA III

COMPREST GIM – JUVENTUS BUCUREȘTI 1-2
Bucșă (57) / Fătu (36), Motanu (47)
ARGEȘUL MIHĂ‚ILEȘTI – KAPRONI BOLDEȘTI 1-3
Lefter (35) / Gheorghe (15), Lungu (60), Bridinel (78)
CSM TÂRGOVIȘTE – VIITORUL TOPORU 2-0
M. Matei (40), Voinescu (90+3)
PETROLUL TELEAJEN – ELECTROSID TITU 1-0
Ene (32)
CONPET PLOIEȘTI – CF PREDEAL 7-0
Vișan (3 – aut.), Enescu (17, 82), Iacob (47, 80), Stăncescu (58),
C. Ilie (85-pen.)
RAPID II BUCUREȘTI – PETROLUL VIDELE 5-0
Coman (11), Stoica (18), Tene (52), Matei (64), Ivelja (73)
ASC CLINCENI ILFOV – CHIMIA BRAZI 2-1
Răducanu (31), S. Ilie (90) / Gâțu (40)
CS BUFTEA – UNIREA TĂ‚RLUNGENI 1-1
Zaharia (68) / Vlăsceanu (32)
ADUNAȚII COPĂ‚CENI – FILIPEȘTII DE PĂ‚DURE
Meci nedisputat din cauza unor probleme juridice ale clubului
gazdă


SERIA IV

CS VIȘINA NOUĂ‚ – PROGRESUL CORABIA 2-0
Lazăr (47), Rădulescu (76)
FCM ALEXANDRIA – ALRO SLATINA 2-2
Voicilă (10 – pen.), Stancu (64) / Mantea (22), Necșulescu
(80)
GHECON LĂ‚PUȘATA – FC TÂRGOVIȘTE 0-2
C. Dinu (15), Mândru (30)
FC ARGEȘ II – MINERUL JILȚ MĂ‚TĂ‚SARI 2-0
Panait (7), Ivănică (78)
PROMETEU CRAIOVA – FC CARACAL 0-3
Șerban (2), Voicu (80), Cârnu (90)
JUVENTUS BASCOV – PRIMAVERA CRAIOVA 0-4
I. Popescu (6), Gogoșoiu (8), Flori (16), M. Roman (52)
OLTCHIM RM. VÂLCEA – CS MINERUL MOTRU 3-2
Nuțu (14), Smedescu (63), Dănuleț (90+5) / Cernica (82), Păleașcă
(90+4)
TRIUMF BÂRCA – RALBEX TURCINEȘTI 1-0
Luță (85 – pen.)
CS ALBOTA – ARMATA CRAIOVA
Se dispută mâine de la orele 18:00

SERIA V

JIUL ROVINARI – MILENIUM GIARMATA 2-2
Apostol (45 – pen), Minciună (75) / Corlăceanu (35), Cr. Șchiopu
(42)
ACU ARAD – CS INEU 1-0
C. Bota (32)
BECICHERECU MIC – PANDURII II 0-3
Vlăduți (6, 51, 59)
MUNCITORUL REȘIȚA – RETEZATUL HAȚEG 2-1
Bercsenyi (3), Gurici (60) / Turcu (38)
FC ȘCOLAR REȘIȚA – PROGRESUL GĂ‚TAIA 0-0
FC TIMIȘOARA II – GLORIA ARAD 1-2
Magdaș (46) / Ștreangă (59), Pantin (90+3)
ACS RECAȘ – MINERUL MEHEDINȚI 1-2
Rogozinaru (pen – 8) / Mihăiesc (44), Boboescu (55)
UN. SÂNNICOLAU MARE – NAȚIONAL SEBIȘ 1-3
Tulcan (5) / A. Mihai (7, 41, 73)
VIITORUL SÂNANDREI – MARMOSIM SIMERIA 0-3
D. Dăscălescu (44), M. Păcurar (88), Ungureanu (90)

SERIA
VI

LUCEAFĂ‚RUL ORADEA – SESO C. TURZII 0-1
Siecoban (33)
FC CISNĂ‚DIE – CS MARMAȚIA 4-0
Tarcea (2, 14), Pleniceanu (31), Lecoviște (78)
CS ZLATNA – SĂ‚NĂ‚TATEA CLUJ 2-0
C. Oară (50), Ciofu (90+2)
AVÂNTUL REGHIN – UNIREA DEJ 0-0
VOINȚA SIBIU – UNIREA UNGHENI 2-0
Foro (23), A. Grădinar (50)
FC ZALĂ‚U – GAZ METAN MEDIAȘ II 2-2
Bode (49), Vașvari (61-pen.) / R. Zaharia (78, 83)
CSM OD. SECUIESC – GLORIA BISTRIȚA II 1-3
Mera (9) / Borbely (23), Buta (60), Vasilichi (90)
TURUL MICULA – CSM SEBEȘ
Se dispută mâine de la orele 18:00
VOINȚA LIVEZILE – BIHORUL BEIUȘ
Se dispută mâine de la orele 18:00


Vezi
clasamentul detaliat după prima etapă a Ligii a
III-a


Publicat: 21 Aug. 2009, 20:00 Actualizat: 09 Nov. 2009, 01:03 Rezultate
Pe aceeași temă