Unirea Slobozia a ajuns pe locul 2 în seria a II-a!

28 Apr. 2009, 22:31 Rezultate
Unirea Slobozia** a ajuns pe locul 2 în seria a II-a!

Astăzi, cu începere de la ora 17, s-a disputat meciul restanță dintre Unirea Slobozia și Steaua II.

Partida ce a contat pentru etapa cu numărul 25 a seriei a II-a din al treilea eșalon al fotbalului românesc s-a terminat la egalitate, scor 2-2. Pentru echipa gazdă au marcat Cristi Panait (foto, în galben), în minutul 40, și Ivan, în minutul 55, în timp ce pentru roș-albaștri au înscris Andrei Ionescu, în minutul 36, respectiv Văduva în minutul 85.

Ca urmare a acestui rezultat, Steaua se află pe primul loc cu 59 de puncte, iar Unirea urcă pe locul 2 cu 52 de puncte, dar un golaveraj superior celor de la CS Ovidiu care au tot 52 de puncte. Mai mult, ialomițenii au ajuns la cota 9 ca număr de meciuri consecutive fără înfrângere.