Rezultatele și marcatorii ultimei etape a turului

Publicat: 27 Nov. 2009, 14:30 Actualizat: 30 Nov. 2009, 23:03 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  ultimei etape a turului

Astăzi și mâine, de la ora 14.00, are loc ultima etapă din acest
tur a ligii a treia. Cu excepția Seriei a VI-a, unde Voința Sibiu
și-a adjudecat deja titlul neoficial de campioană de toamnă a
seriei, având un avantaj de șase puncte în ultima etapă, lupta din
celelalte serii este încă strânsă și abia după această etapă vom
vedea cine va ierna pe fotoliul de lider din fiecare serie.

VEZI CLASAMENTUL CELOR ȘASE
SERII

Seria
I

Aerostar Bacău – Rapid CFR Suceava 3-2
Brăescu (60, 90 –
pen.), Banu (85 – pen.) / Dragotă (19 – autog.), Gândulescu (89 –
autog.)
Ceahlăul II Piatra Neamț – Politehnica II Iași 0-3
P. Ticu (64, 77),
M. Croitoru (83)
CSM Pașcani – Dunărea II Galați 1-0
Olărița
(75)
Petrotub Roman – Pambac Bacău 2-1
Vulpe (15),
Boghian (47) / Furtună (54)
CSM Focșani – CS Gura Humorului 2-0
A. Toma (65,
71)
CS Panciu – Politehnica Galați 4-0
Covaci (9),
Constantinescu (49), Dobrescu (54), Costin (58)
CF Brăila – Willy Bacău 2-1
Stăncioiu (32),
Bucă (43) / Hurdubei (90)
Cetatea Târgu Neamț – Sporting II Vaslui
1-3
Eudean / Kirovski 3
Oțelul II Galați stă deoarece CS
Rădăuți
s-a retras din campionat

Seria
II

Partizanul Merei – Farul II Constanța 2-2
Sandu (4), Tofan
(60) / Calagi (28), Mansur (34)
CS Eforie – ACS Berceni 0-1
Fâșie
(60)
CSM Medgidia – Utchim Găești 2-2
Pena (18),
Ferenți (35) / Enciu (75), Tronaru (90)
Viitorul Însurăței – CS Tunari 0-1
D. Chirilă
(46)
Viitorul Chirnogi – Viscofil 0-4
Tatoi (38, 54),
G. Tudor (52), Arnuțoiu (90)
Petrolul Berca – CS Domnești 0-0
Dunărea Călărași – Oil Terminal Constanța 7-0
V. Toma (2), S.
Ispas (6, 55), M. Ștefan (44, 50, 76), Farin (87 –
pen.)
Callatis Mangalia – Unirea Slobozia 2-0
Henry (1), Enis
Cogali (80)
Viitorul Constanța – Viitorul Ianca
3-1
Cârstocea (23,
30), R. Lupu (58) / Durbacă (50)

Seria
III

CSM Târgoviște – Argeșul Mihăilești 0-0
Juventus București – Adunații Copăceni 3-0
Tălpeanu (15),
Vălcu (46), R. Dumitrescu (76)
Kaproni Boldești – Comprest GIM București 0-0
Viitorul Toporu – Electrosid Titu 4-2
Ghirie (26, 57),
Pancovici (40), Pacinschi (43) / M. Ionică (7), Neagu
(63)
CF Predeal – Rapid II București 0-3
Țâncu (12), Al.
Coman (69), Udrescu (81)
Chimia Brazi – Conpet Ploiești 1-2
Irimescu (73 –
pen.) / Ivan (40, 59)
Unirea Tărlungeni – Inter Clinceni 0-3
Novac (14 –
pen.), M. Luca (17), D. Răducanu (90+2)
AFC Filipeștii de Pădure – CS Buftea 0-1
Brătulescu
(7)
Petrolul Videle – Petrolul Teleajen
2-0
Grosu (75), Bobe (89)

Seria
IV

FCM Alexandria – Vișina Nouă 0-0
Armata Craiova – Triumf Bârca 1-2
Preduț (38) / M.
Badea 50, A. Luță (75)
Progresul Corabia – CS Albota 1-0
Vrăjitoarea
10
Alro Slatina – FCM Târgoviște 2-0
Cr. Niculescu
(24), Dumitra (49)
Minerul Jilț Mătăsari – Prometeu Craiova 2-0
Văcaru (5), A.
Badea (63, pen.)
FC Caracal – Ghecon Lăpușata 0-2
Vlădoi (2),
Ciortan (24)
U Craiova II – FC Argeș II 0-1
Ivănică
(7)
Minerul Motru – Juventus Bascov 3-0
(partida s-a încheiat în minutul 68,
la scorul de 12-0
(Moraru (3, 9, 23, 26, 44), Vrapcea (21),
Ungureanu (28), Nueleanu (55), Paleașcă (56, 58), C. Vasilică (61)
C. Laurențiu (63))
,
arbitrul partidei punând capăt meciului după ce Juventus Bascov a
rămas în șase
oameni)

Ralbex Turcinești
– Oltchim Rm. Vâlcea 3-0
Tarhat (2, 23),
Meliță (43)

Seria
V

CS Ineu – Jiul Rovinari 3-2
Bebe Mitu (10, 60
– pen), Ad. Popa (90) / R. Rădoi (34), Trofin (87)
Pandurii II Tg. Jiu – Retezatul Hațeg 2-0
Iclănzan (71), M.
Pleașcă (79)
Gloria Arad – Muncitorul Reșița 3-0
Enciu (21, 79),
L. Todea (56)
Minerul Mehedinți – FC Școlar Reșița 3-1
I. Ivan (54), Cr.
Boboescu (62, 78) / V. Popescu (36)
Național Sebiș – ACS Recaș 0-1
Ad. Ahrițculesei
(83)
Nuova Mama Mia – ACU Arad
0-0
Marmosim Simeria – Unirea Sânnicolau Mare
2-0
Lazăr (41), D. Dăscălescu (58 – pen)

Millenium Giarmata stă deoarece
Viitorul Sânandrei s-a retras
FC Timișoara II stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras

Seria
VI

CS Zlatna – FC
Cisnădie 0-2
Onciu (32), Piko
(80)
Seso C. Turzii – FC Zalău 2-0
Moțet (51), C.
Petrescu (73)
Marmația Sighet – Luceafărul Oradea 1-0
Mih
(9)
Sănătatea Cluj – Unirea Dej 0-2
Zelencz (29),
Băieșu (90+1)
Bihorul Beiuș – Voința Sibiu 1-3
Mihoc (23)/ Neguț
(7), Suciu (19, 54)
Unirea Ungheni – Avântul Reghin 0-0
Gloria Bistrița II – Voința Livezile 2-1
Rob (30), Levente
(55) / Sighartău (2-pen)
CSM Sebeș – AFC Od. Secuiesc 2-0
Benga (14), Ciucă
(81-pen)
Gaz Metan II Mediaș – Turul Micula 3-1
Andor (1), Lup
(23, 32) / Berci (70)

Publicat: 27 Nov. 2009, 14:30 Actualizat: 30 Nov. 2009, 23:03 Rezultate
Pe aceeași temă