Rezultatele și marcatorii primei etape a Ligii a 3-a

Publicat: 19 Aug. 2011, 16:30 Actualizat: 23 Aug. 2011, 13:19 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  primei etape a Ligii a 3-a

Vineri și sâmbătă s-au disputat partidele primei etape ale Ligii a treia, cu o excepție, întâlnirea dintre Prahova Tomșani și Argeșul Mihăilești fiind reprogramată pentru data de 30 august. Alte trei meciuri nu au avut loc din cauza primelor retrageri din campionat, AFC Odorheiu Secuiesc, Triumf Bârca și Gaz Metan II Mediaș aruncând prosopul încă dinaintea primului fluier al sezonului.

O altă situație jenantă s-a înregistrat la Ungheni, unde CS Zlatna s-a prezentat doar cu 7 jucători, iar la scorul de 5-0 pentru gazde, meciul s-a întrerupt din cauza accidentării unuia dintre vizitatori.

Iată rezultatele înregistrate vineri și sâmbătă în cele șase serii:

Seria I
ABC Stoicescu – Rapid Sv 0-3
Șumanariu , Ionescu (54), Golovca (90+3)

Poli Galați – CSM Focșani 2-3

Racoviță (48), Serian (80 – pen.) / Milea (17), E. Ștefan (23), Ad. Toma (74)

Tg. Neamț – Aerostar 2-1
M. Șchiopu (38, 41) / Tismănaru (82)

Sporting Sv. – Ceahlăul II 0-3

Chitoșcă (70), Pavel (80 – pen.), Margine (87)

Rm. Sărat – Petrotub 0-0

SC Bacău – Oțelul II 4-0
G. Petrea (13), Ungureanu (25), R. Cojocaru (70, 78)

FCM Dorohoi – CSM Pașcani 2-0

Voiniciuc (32), Orășanu (75 – pen.)

CS Panciu – Od. Secuiesc
Nu s-a disputat deoarece oaspeții s-au retras.

Seria II

Dun. Călărași – CS Tunari 1-0
S. Ispas (89)

Rapid II – CS Afumați 0-2
Șt. Alexandru (5, 25)

Conpet – Comprest 2-0
S. Nicoliță (59, 68)

Ștefănești – Balotești 1-0
Rădulescu (63)

Ulmu – ACS Berceni 0-6
Fâșie (22 – pen.), Ciortescu (39), Funieru (55), Pivniceru (65), Sănduleac (71), M. Ștefan (75)

CS Eforie – Chirnogi 2-1
Chirilă (60, 90+2) / Iordache (52)

Eolica Baia – Un. Slobozia 1-2
D. Stere (66) / V. Gheorghe (59), L. Stanciu (65)

Viitorul Axintele – FC Voluntari 0-1, disputat sâmbătă
Ghirie (90)

Seria III

FCM Alexandria – CS Buftea 0-2
A. Petrescu (31, 89)

Atletic Fieni – AFC Filipeștii de Pădure 1-2
Fl. Cernea (25 – pen.) / Frâncu (5), V. Iacob (38)

Sportul II București – Dunărea Turris Turnu Măgurele 0-4
M. Alexandru (5, 50), Zamfir (70), Bg. Nicu (89)

Rapid Clejani – Conpet Ploiești 1-2
M. Rădulescu (38) / Adam (19), Ciocâlteu (55)

Urban Titu – Concordia II Chiajna 2-1
M. Ionică (62, 90) / Ionescu (37)

CSO Plopeni – Chimia Brazi 3-0
Pașcu (26), Huza (33), Puiuleț (73)

Inter Clinceni – Viitorul Domnești 2-0, disputat sâmbătă
Al. Andrei (45+1), Fodor (50)

Prahova Tomșani – Argeșul Mihăilești, amânat pentru 30 august.

Seria IV

FCM Târgoviște – Pandurii II Tg. Jiu 3-2
Csiki (45), Petculescu (60), Al. Filip (65) / Avramescu (12), Bucur (32)

FC Caracal – Prometeu Craiova 2-1
C. Bârsan (38 pen.), C. Nica (86) / E. Enache (78 pen.)

FC Cisnădie – Jiul Rovinari 0-1
Fotescu (23)

Atletic Bradu – Minerul Motru 1-5
Bălălău (24) / Al. Lungu (10), Răduca (44, 55, 59), Buciuman (82)

Vișina Nouă – Ghecon Lăpușata 5-1, s-a disputat sâmbătă
Aria (4), (34-aut), Ciocioană (56), Glișcă (70), Matei (78) / Afrem (42)

Damila Măciuca – Girom Albota 2-0, s-a disputat sâmbătă

Minerul Mătăsari și Oltchim Râmnicu Vâlcea stau, deoarece Gaz Metan II Mediaș și Triumf Bârca s-au retras

Seria V

Național Sebiș – Mama Mia Becicherecu Mic 2-0
Bozian (60), Băd (75)

Gloria Reșița – FC Caransebeș 0-0

CFR Simeria – CSM Școlar Reșița 0-0

FC Hunedoara – ACS Recaș 1-1
T. Todea (16) / Nanu (81)

Gloria Arad – Timișoara II 1-1
Dubeștean (10 -pen) / Al. Popovici (43)

Flacăra Făget – Millenium Giarmata 2-3, disputat sâmbătă
Petruș (30), Boghian (40) / Corlățeanu (20, 80), Leucă (54 -pen)

Valea lui Mihai – Jiul Petroșani 2-2, disputat sâmbătă
Iambor (38), E. Popa (52)/ Fl. Șerban (35, 52)

CS Vladimirescu 2003 – Bihorul Beiuș 1-2, disputat sâmbătă
Ciubăncan (37-pen) / Paina (17, 65)

Seria VI

Gloria Bistrița II – Unirea Tărlungeni 1-0
Curtuiuș (27)

Unirea Dej – Avântul Reghin 1-2
B. Faur (25) / Istvan (50,70)

CFR Cluj II – Sănătatea 0-2
Crișan (43, 65)

Corona Brașov – U Cluj II 3-0
Marcăș (23), Martac (41), Chirciu (47-pen)

Unirea Florești – SESO 0-2
Moțet (39), Sorcoiu (57)

Unirea Ungheni – CS Zlatna 5-0*
Pilcă (3), Bordea (5),Pastor (7, 10), Moldovan (11).
*Oaspeții au deplasat numai 7 jucători. În minutul 13 partida s-a întrerupt, deoarece cei de la Zlatna au rămas cu numai șase jucători, unul dintre ei ieșind accidentat.

Olimpia Satu Mare – FCM Târgu Mureș II 5-0, s-a disputat sâmbătă

Voința Livezile – FC Zalău 0-1, s-a disputat sâmbătă
Sabou (70)

Publicat: 19 Aug. 2011, 16:30 Actualizat: 23 Aug. 2011, 13:19 Rezultate
Pe aceeași temă