Rezultatele și marcatorii primei etape a Ligii a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 31 Aug. 2012, 19:02 Actualizat: 02 Sep. 2012, 12:37 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  primei etape a Ligii a 3-a

Astăzi, de la ora 18:00, începe un nou sezon al Ligii a III-a, unul afectat și mai mult de problemele financiare. Astfel, s-a ajuns ca în acest campionat nicio serie să nu fie completă, cel puțin o echipă urmând a sta în fiecare runda.

Mâine, cu o oră mai devreme, 17:00, ora oficială a lunii septembrie, se vor disputa ultimele patru partide ale etapei. În Seria I un meci a fost amânat, FCM Huși – Sporting Suceava, în timp ce în Seria a IV-a meciul Sevișul Șelimbăr – FCM Târgoviște s-a terminat înainte de a începe, oaspeții urmând a câștiga la „masa verde” deoarece gazdele nu au avut jucători legitimați și nici bani să poată organiza jocul.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

CSM Moinești – Oțelul II Galați 3-3
Ad. Banu (20), Darie (88), R. Marin (90+2) / G. Paraschiv (24, 40), Tudorie (65)
CSM Pașcani – Petrotub Roman 0-0
Aerostar Bacău – SC Bacău 0-1
Stoica (69)
Bucovina Rădăuți – Young Stars Panciu 1-0
Ionesi (38 – pen.)
FCM Dorohoi – Ceahlăul II Piatra Neamț 1-0
Sandu (90 – pen.)
FCM Huși – Sporting Suceava
a fost amânat.
Știința Miroslava stă.

SERIA II

Juventus București – Chirnogi 2-2
Stoichițoiu (70), Adam (87) / G. Crăciun (5 – pen.), Iosofache (27)
Urban Titu – Dunărea Călărași 0-1
V. Petre (76)
Rapid Fetești – Eolica 3-1
V. Pena (35, 60), C. Petre (44) / Carabela (10)
Metaloglobus – CSM Focșani 3-0
Neprezentare.
CSM Rm. Sărat – Sportul Stud. II 7-1
Vișan (10), Vlaicu (29), Târâlă (54), Rențea (58), Tudor (67), Nica (78, 84) / Chiriță (60)
Viitorul Axintele – Rapid II București 2-0
C. Simion (10), L. Novac (30)
Gloria Buzău stă.

SERIA III

CS Ștefănești – ACS Berceni 2-3
Cataramă (45 – pen.), Damaschin (90+1) / Pătrașcu (27), Fâșie (70 – pen.), Ionică (81)
Concordia Chiajna II – FC Voluntari 1-3
Ciupitu (55) / Spătaru (15), Ad. Voicu (60), D. Ghirie (75)
CS Balotești – Inter Clinceni 1-1
Fl. Răuță (32) / Dufuor (14)
Progresul Cernica – CS Vișina Nouă 4-2
A. Enciu (30), D. Păun (55), M. Croitoru (75 – pen.), Al. Sava (85) / Turcea (7), Iliescu (65)
FC Caracal – CS Tunari 2-0
Cr. Niculescu (45), Al. Tudor (56)
CS Afumați – Viitorul Domnești 0-1
Gârlescu (50)
FCM Alexandria
stă.

SERIA IV

Jiul Rovinari – Minerul Mătăsari 1-0
Potescu (48)
Oltchim Râmnicu Vâlcea – AFCM Reșița 1-1
Nedescu (22) / Bitiș (60)
Flacăra Făget – Millenium Giarmata 0-0
Muncitorul Reșița – Pandurii II Târgu Jiu 1-0
Zgăbei (71)
CS Apă Craiova – CS Minerul Motru 0-1
Răduca (79)
CS Vladimirescu – Autocatania Caransebeș
0-0
Vulturii Lugoj stă deoarece FC Timișoara II a fost exclusă.

SERIA V

Șoimii Pâncota – Sănătatea 0-1
Hoca (82)
Plimob – FC Zalău 1-0
C. Chiș (50)
FC Hunedoara – Jiul Petroșani 2-1
Făgărășanu (72), Lintaru (85) / Drida (30)
Europa Alba Iulia – Olimpia Satu Mare 0-2
Feier (19), M. Pop (41)
FCM Turda – Național Sebiș 1-0
Barbuloviciu (28)
Unirea Dej – FC SeSo Câmpia Turzii 1-1
Găvruș (60) / Chișu (4)
FC Oșorhei stă.

SERIA VI

Sevișul Șelimbăr – FCM Târgoviște 0-3
Gazdele n-au putut organiza meciul, așa că l-au pierdut la „masa verde”.
Unirea Câmpina – Fortuna Brazi 0-2
Elek (6, 18)
FC Zagon – Avântul Reghin 1-3
Ceușel (48) / Pușcaș (15, 25, 74)
Unirea Tărlungeni – FC Cisnădie 1-0
Precup (40)
Civitas Făgăraș – Conpet Ploiești 1-2
Lupu (85) / Ivan (30), Dobrinoiu (80)
CSM Argeșul Pitești
stă deoarece CSO Plopeni s-a retras.
Girom Albota stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 31 Aug. 2012, 19:02 Actualizat: 02 Sep. 2012, 12:37 Rezultate
Pe aceeași temă