Rezultatele și marcatorii partidelor Ligii a III-a

Publicat: 06 Nov. 2009, 16:47 Actualizat: 06 Nov. 2009, 18:52 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  partidelor Ligii a III-a

Azi s-a disputat o nouă etapa din Liga a III-a. Ajunsă la etapa
cu numărul XIII, situația din cele 6 serii a început să se mai
limpeseazcă, apărând deja câteva favorite la promovarea în B, dar
și la retrogradare.

Liga2.ro vă oferă ca după fiecare etapă lista completă a
rezultatelor și a marcatorilor.

CLASAMENTELE CELOR 6
SERII

Seria
I

Dunărea II – Poli Iași II 1-0
N. State (53)
Aerostar – Willy Bacău 2-0
Sofronie (38 – pen.), Berbece (60)
Ceahlăul II – FC Vaslui II 4-1
Pântea (12), Al. Gheorghiu (49, 53), Dumitriu (83) / Kirovski
(65)
CSM Pașcani – Poli Galați 1-0
Ancuța (52)
CS Panciu – CSM Focșani 2-0
Cioran (29 – pen.), C. Tudor (90+2)
CF Brăila – Pambac 8-0
Ndigwe (5), N. Bucă (9, 55, 57), Stăncioiu (15, 64), Cr. Panait
(78), Bosoi (88)
Oțelul II – CS Gura Humorului 1-0
Cr. Frunză (67 – pen.)
Cetatea Tg. Neamț – Petrotub Roman
Se dispută mâine de la ora 14
Rapid CFR Suceava a stat deoarece ȘF
Rădăuți
s-a retras

Seria
II

Farul II – Unirea Slobozia 2-3
Lăzărescu (43), Fatai (70) / Hertu (30), S. Stan (55), Mihălcescu
(89)
Partizanul Merei – Oil Terminal 1-0
Sârbescu (70)
CS Eforie – Viscofil 2-0
Niță (53), Fugaru (86)
CSM Medgidia – CS Domnești 0-5
M. Alexandru (4), Popescu (52), D. Marin (66), Păștin (81), Didă
(89)
Viitorul Chirnogi – Viitorul Însurăței
1-2

G. Crăciun (66) / Baicu (24), C. Dobre (41)
Petrolul Berca – Viitorul Constanța 1-0
Roman (62)
Dunărea Călărași – CS Tunari 2-1
M. Ștefan (44, 52) / Alexandru (56 – pen.)
Callatis Mangalia – Viitorul Ianca 3-1
D. Florea (10, 35, 75) / Grozea (20)
Utchim Găești – ACS Berceni
Se dispută mâine de la ora 14

Seria
III

Comprest GIM – Adunații Copăceni 2-1
Bușcă (83), Ungureanu (90+2 – pen.) / Lascarache (12)
CSM Târgoviște – Inter Clinceni 1-1
Șt. Rădulescu (29) / Novac (86)
Argeșul Mihăilești – CS Buftea 2-1
Amariei (5), Păulescu (30) / Găman (90+2)
Juventus București – Rapid II
1-0
Fătu (23)
Kaproni Boldești – Conpet Ploiești 0-1
Enescu (67)
CF Predeal – Viitorul Toporu 1-5
Cozac (35) / Cozac (18) / Nedelcu (7), Ghirie (49), Adam (79),
Nofitovici (86), Pacinschi (90+2)
Chimia Brazi – Petrolul Videle 5-0
Butufei (2), Coțan (5), C. Vlad (20, 80), Irimescu (86)
Unirea Tărlungeni – Electrosid Titu 1-1
Airinei (63) / A. Ștefan (46)
AFC Filipeștii de Pădure – Petrolul Teleajen
0-0

Seria
IV

Vișina Nouă – Oltchim Rm. Vâlcea 4-2
Bastardu (12, 90), M. Gheorghiță (31), Dumbravă (55) / Cr. Popescu
(47), B. Preda (80)
FCM Alexandria – Juventus Bascov 2-1
Lascu (50), S. Stancu (88, pen.) / Rizea (82)
Armata Craiova – Prometeu Craiova 0-1
Bălă (2)
Progresul Corabia – FC Argeș II 6-1
Mihăilă (10, 22), Brașoveanu (13), Vrăjitoarea (15), Bârlea (28),
Urucu (37) / Cârstea (69)
Minerul Jilț Mătăsari – Alro Slatina 1-1
Ungureanu (70) / Anghelina (44)
Minerul Motru – FCM Târgoviște 1-2
C. Butoi (26) / Petculescu (63), Cherchez (86)
Ralbex Turcinești – Ghecon Lăpușata 0-0
CS Albota – Triumf Bârca
Se dispută mâine de
la ora 14
U Craiova II – FC Caracal
Se dispută mâine de la ora
14

SERIA A
V-A

ACU Arad – Unirea Sânnicolau Mare 1-0
Călin Bota (90+2)
Mama Mia Becicherecu Mic – ACS Recaș 0-1
Ramon Anghel (86)
Milenium Giarmata – FC Timișoara II 1-4
Bunescu (21) / L. Telescu (8), Ad. Ganea (9, 80), Ad. Popa
(19)
CS Ineu – FC Școlar Reșița 0-1
Breșneni (70)
Minerul Mehedinți – Gloria Arad 4-0
G. Petrovici (52), C. Stanciu (54), I. Lătea (62), Mihart
(64)
Național Sebiș – Retezatul Hațeg 6-0
Georgiu (43, 45), Fl. Pavel (54), Militaru (57), Lung (60), Neamț
(90)
Marmosim Simeria – Muncitorul Reșița
Se dispută mâine de la ora 14
Jiul Rovinari stă deoarece Viitorul
Sânandrei
s-a retras.
Pandurii II stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras.

SERIA
VI

Luceafărul Or. – FC Zalău 1-2
Briciu (28) / Vașvari (50), Teglaș (72)
FC Cisnădie – Turul Micula 2-1
Pleniceanu (30), Lăcoviște (83) / Zsiga (40)
CS Zlatna – AFC Od. Secuiesc 2-3
S. Mureșan (3), Vătămăniuc (90+4 – aut.) / Ferencz (51), Ov. Lazăr
(54, 78)
Seso C. Turzii – Voința Sibiu 0-1
C. Suciu (7)
Marmația Sighet – Voința Livezile 1-1
Ghinda (7) / Măjer (19)
Bihorul Beiuș – Sănătatea Cluj 2-0
Tăut (62 – pen.), Luca (85)
Gloria Bistrița II – Unirea Ungheni 2-1
Diogo (48, 68) / Pilca (73)
CSM Sebeș – Unirea Dej 1-0
Stan (5)
Gaz Metan II Mediaș – Avântul Reghin 0-0

Publicat: 06 Nov. 2009, 16:47 Actualizat: 06 Nov. 2009, 18:52 Rezultate
Pe aceeași temă