Rezultatele și marcatorii etapei a XXIV-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 17 May. 2013, 18:00 Actualizat: 20 May. 2013, 11:12 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XXIV-a!

Liga a III-a își dispută astăzi etapa a XXIV-a. Meciurile rundei sunt programate să se joace de la ora 18:00, alte patru partide urmează să se dispute mâine de la aceeași oră. Unsprezece formații sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari, în timp ce cinci jocuri vor fi decise la masa verde.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Ceahlăul II – Oțelul II Galați 2-4
Velic (44), Bobric (78) / Gohoreanu (54, 83), Șt. Lupu (68), Adăscăliței (71)
Bucovina Rădăuți – Petrotub Roman 1-3
Apostol (80) / Sofronie (60), Harbuzaru (71), Minghia (74)
Aerostar Bacău – CSM Moinești 4-1
M. Munteanu (1, 20), V. Pavel (80), R. Gheorghe (90) / Berbece (76)
Sporting Suceava – Young Stars Panciu    3-0
Echipa oaspete s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Știința Miroslava – CSM Pașcani, se dispută mâine, de la ora 18:00.
SC Bacău și FCM Dorohoi stau.

SERIA II

Gloria Buzău – Dunărea Călărași 1-2
V. Lungoci (80) / Kanda (54), M. Șerban (58)
Metaloglobus – Juventus 0-1
Fl. Anghel (38)
Rapid Fetești – Urban Titu 0-3
Ciocotoiu (38), M. Tudose (50), A. Roman (88)
Rapid II București – Victoria Chirnogi    0-3
Echipa gazdă s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
CSM Râmnicu Sărat – CSM Focșani    3-0
Echipa oaspete s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Viitorul Axintele – Eolica Dobrogea    3-0
Echipa oaspete s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Sportul Studențesc II stă.

SERIA III

Viitorul Domnești – CS Vișina Nouă    2-1
S. Drăgan (35), P. Dedu (75) / Aria (30)
CS Afumați – Inter Clinceni    0-1
Chețan (82)
Progresul Cernica – FC Voluntari    1-0
Răducanu (80)
CS Balotești – CS Ștefănești    2-0
G. Crăciun (31 – pen.), Marinaș (82)
FCM Alexandria – Concordia II Chiajna    1-1
D. Voicilă (82) / Bangiu (10)
CS Tunari – ACS Berceni    0-2
Pazon (44), Al. Stan (64)
FC Caracal stă.

SERIA IV

Flacăra Făget – Apă Craiova 0-3
M. Poenaru (14), R. Bălan (18, 63)
Pandurii II Tg. Jiu – Minerul Motru 1-3
Ungur (22) / Răduca (8, 83), Buciuman (17)
Vladimirescu 2003 – Millenium Giarmata 1-3
Dobai (19) / Călin (38, 58), Gideon (60)
Muncitorul Reșița – AFCM Reșița 1-1
Țimbota (52), Vajou (71)
Vulturii Lugoj – Minerul Mătăsari 2-4
Precupanu (78 – pen.), Ploscariu (88) / Ularu (51), Clipici (58), Stoiu (77), Sava (85)
Autocatania Caransebeș și Jiul Rovinari stau.

SERIA V

CS Osorhei – Sănătatea  1-0
Todea (37)
FC Hunedoara – Unirea Dej 1-1
R. Cristian (90+2 – pen.) / P. Bogdan (65)  
Plimob – Șoimii Pâncota  1-2
C. Pop (68) / Huțanu (18), Lung (35)
Olimpia Satu Mare – FC SeSo Câmpia Turzii    2-0
V. Bujor (54), Feier (63)
Europa Alba Iulia – FC Zalău    1-0
Circov (68)
Național Sebiș stă.

SERIA VI

SCM Pitești – FCM Târgoviște 1-1
Nilă (59) / Mândru (81)
Unirea Tărlungeni – Unirea Câmpina 1-0
Vlăsceanu (36)
Girom Albota – Avântul Reghin    0-3
Girom Albota s-a retras și pierde meciurile returului la „masa verde”.
Fortuna Brazi, Conpet Ploiești, Civitas Făgăraș și FC Zagon stau.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 17 May. 2013, 18:00 Actualizat: 20 May. 2013, 11:12 Rezultate
Pe aceeași temă