Rezultatele și marcatorii etapei a XXII-a din Liga a III-a!

Autor: Mihai Andries Publicat: 03 May. 2013, 17:00 Actualizat: 03 May. 2013, 21:08 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XXII-a din Liga a III-a!

Liga a III-a a trecut de azi la programul de vară, etapa a XXII-a fiind prima programată de la ora 18. Etapa se va termina de abia mâine seară cu meciurile de la Tunari și Caransebeș.
Șase formații sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari, în timp ce două jocuri vor fi decise la masa verde.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

FCM Dorohoi – CSM Moinești    2-0
Șt. Nicolae (4), M. Bordeianu (41)
Bucovina Rădăuți – Kosarom Pașcani    2-0
Agbleta (54), Apostol (75)
Aerostar Bacău – Știința Miroslava    4-1
Listaru (45 – aut.), Burcă (55, 81 – ambele pen.), Miron (90 – aut.) / G. Petrea (66)
Young Stars Panciu – Oțelul II    0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
Ceahlăul II – SC Bacău, se dispută mâine, de la ora 11:00.
Petrotub și Sporting Suceava au stat.

SERIA II

CSM Rm. Sărat – Dunărea Călărași    1-0
Butoi (64)
Viitorul Axintele – Juventus București    2-0
Fătu (40), Robu (90)
Gloria Buzău – ACS Urban Titu    3-0
Butoi (25 – aut.), Bobe (33), Luiceanu (90+2)
Metaloglobus – Rapid Fetești    3-1
Ghenovici (17 – pen.), M. Neagu (69, 82) / L. Ștefan (26 – pen.)
Sportul II – Eolica Dobrogea    3-0
Echipa oaspete s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.

Victoria Chirnogi a stat.

SERIA III

CS Afumați – FC Voluntari    3-3
Surugiu (54), Zaharia (55, 61) / Marinkovici (9), Cureteu (72, 74)
FC Caracal – CS Ștefănești    2-1
V. Rada (38, 86) / Damaschin (53)
Progresul Cernica – Concordia II    7-1
I. Radu (2), Tudose (21), Enciu (23), Cobrea (47 – aut.), C. Dedu (49, 60, 89) / Apostol (55)
CS Balotești – FCM Alexandria    5-1
V. Crăciun (7, 77), Funieru (23, 80), L. Ion (86) / D. Voicilă (44)
CS Vișina Nouă – ACS Berceni, se dispută mâine, de la ora 11:00.
CS Tunari – Inter Clinceni,
se dispută mâine, de la ora 18:00.
Viitorul Domnești a stat.

SERIA IV

Pandurii II – Millenium Giarmata    3-1
S. Lupu (11, 20), Afrem (17) / Leucă (81 – pen.)
CS Vladimirescu – Minerul Mătăsari    0-0
Muncitorul Reșița – CS Apă Craiova 1-1
M. Flori (43 – aut.) / R. Bălan (4)
Vulturii Lugoj – Jiul Rovinari 1-0
L. Stoica (7)
Autocatania – FCM Reșița, se dispută mâine, de la ora 18:00.
Flacăra Făget și Minerul Motru au stat.

SERIA V

Național Sebiș – FC Zalău4-1
Coțan (25), Ceaca (34, 47), Bozean (90+3) / Ardelean (90+1)
Europa Alba Iulia – Unirea Dej0-0
FC Hunedoara – Plimob 7-0
R. Cristian (3), I. Radu (21, 34, 52), A. Novoselenki (54 – aut.), Roiu (76, 87)
CS Oșorhei – Șoimii Pâncota, se dispută mâine, de la ora 11:00
Olimpia Satu Mare – Jiul 3-0
Echipa oaspete s-a retras din campionat în această pauză de iarnă
FCM Turda – Sănătatea Cluj    0-3
Echipa gazdă a fost exclusă din campionat.

SERIA VI

Conpet Ploiești – Avântul Reghin 2-0
Abba (17), Jipa (32)
Civitas Făgăraș – FCM Târgoviște2-0
Neamțu (2), Streza (52)
Unirea Tărlungeni – FC Zagon0-0
Girom Albota – Unirea Câmpina   0-3
Echipa gazdă s-a retras din campionat în această pauză de iarnă.
Argeșul Pitești și Fortuna Brazi au stat

 

Articol de Mihai ANDRIEȘ

Autor: Mihai Andries Publicat: 03 May. 2013, 17:00 Actualizat: 03 May. 2013, 21:08 Rezultate
Pe aceeași temă