Rezultatele și marcatorii etapei a XVIII-a!

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Mar. 2014, 15:00 Actualizat: 15 Mar. 2014, 18:44 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XVIII-a!

Astăzi, cu începere de la ora 15:00, se vor disputa majoritatea partidelor etapei a XVIII-a a Ligii a III-a. Mâine, de la aceeași oră, urmează să se mai joace alte doisprezece meciuri. În această rundă, Bucovina Pojorâta (S1), Muncitorul Reșița (S4) și Metalurgistul Cugir (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras în tur. Deasemenea, Millenium Giarmata (S4) și Conpet Ploiești (S6) vor câștiga în această etapă cu 3-0, deoarece FC Avrig și Civitas Făgăraș au abandonat competiția în retur și vor pierde meciurile rămase din campionat la „masa verde”.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Ceahlăul II Piatra Neamț – Kosarom Pașcani      1-1
Rusu (33) / Toader (50)
Petrotub Roman – CSM Moinești   2-0
I. Enache (3), Vl. Pătrașcu (60 – pen.)
Bucovina Rădăuți – Aerostar Bacău      1-0
Agbleta (65)
Sporting Suceava – Cetatea Târgu Neamț    0-0
Știința Miroslava – FCM Dorohoi   0-0
Bucovina Pojorâta stă.

VEZI clasamentul Seriei I

SERIA II

CS Afumați – Viitorul Axintele            0-0
FC Voluntari – Rapid Fetești   3-0

Marinkovici (40), B. Oprea (51), M. Tudorica (72)
Progresul Cernica – Dunarea Călărași  0-1
M. Ștefan (26)
Sporting Liești – Oțelul II galați       0-3
Bocar (5, 88), I. Constantinescu (62)
Gloria Popești Leordeni – CS Ștefănești  0-2
I. Niculae (30), I. Burnea (82)
Callatis 2012 Mangalia – Conpet Cireșu       3-1
Doicaru (10), Fl. Vărzaru (70, 89) / A. Radu (45)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Inter Clinceni – CS Vișina Nouă    2-0
M. Gheorghe (58), Ov. Grigore (63 – autog.)
CS Balotești – Viitorul Domnești    5-1
Funieru (8, 62), M. Dinu (53 – autog.), Corcoveanu (59 – pen.), Al. Tudor (76) / I. Popescu (2)
ACSVM Craiova – Concordia II Chiajna    1-0
Mirescu (67 – pen.)
FC Balș – Dinamo II București    1-0
Turcin (65)
CS Podari – Juventus București    1-0
Crângoiu (67)
CS Tunari – Metaloglobus București    1-0
G. Ivan (17)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Vulturii Lugoj – FC Caransebeș    1-4
E. Miculescu (47) / Vlăduți (4), Artean (23), Negoescu (36 – pen.), Săulescu (90)
Jiul Rovinari – FCM Reșița    2-1
Fotescu (84), Tudorache (87) / Creangă (33)
Știința Turceni – Pandurii II Târgu Jiu    1-2
Simcea (55) / Pleașcă (19), Predescu (21)
Mama Mia Becicherecu Mic – FC Hunedoara    1-0
Zurbagiu (37)
FC Avrig – Millenium Giarmata    0-3
Echipa gazdă s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.
Muncitorul Reșița stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

Național Sebiș – FC Arieșul 1907 Turda 0-0
Șoimii Pâncota – FCM Baia Mare  2-1

Lung (20 – pen.), Bulzan (27) / Feraru (38 – pen.)
Sănătatea Cluj – Unirea Jucu 2-1
Ceaca (52), Naidin (70) / Suciu (22)
FC Zalău – Unirea Dej 3-0
Sulea (24), C. Cosma (35 – pen.), Bogman (37)
CS Ineu – CS Oșorhei 3-1
Necșulescu (15, 47), Iambor (27 – pen.) / Ember (73)
Metalurgistul Cugir stă.

VEZI clasamentul Seriei a V-a

SERIA VI

SCM Argeș Pitești – FCM Târgoviște        4-0
Dulcea (52, 61), Nilă (65, 90)
Fortuna Poiana Câmpina – FC Zagon    5-1
Buhuși (15), Chipirliu (32), V. Munteanu (67, 85), Năstase (88) / Feraru (90)
Atletic Bradu – FCM Câmpina    2-0
M. Cârstea (22 – pen.), Păvăluță (35)
Urban Titu – FC Păpăuți        1-0
T. Calofir (10)
Civitas Făgăraș – Conpet Ploiești    0-3
Echipa gazdă s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.
Chindia Târgoviște – Avântul Reghin     3-0
Văduva (4), V. Bucă (37), Cherchez (89)

VEZI clasamentul Seriei a VI-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 14 Mar. 2014, 15:00 Actualizat: 15 Mar. 2014, 18:44 Rezultate
Pe aceeași temă