Rezultatele și marcatorii etapei a XVI-a

Publicat: 20 Nov. 2009, 13:30 Actualizat: 23 Nov. 2009, 10:40 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XVI-a

Liga a treia se apropie cu pași repezi de sfârșitul acestui tur,
astăzi fiind programată penultima etapă din acest an. Campionatul
va mai avea o etapă pe 27 noiembrie, urmând ca liga a treia să ia o
pauză până în februarie.

Etapa a XVI-a ne propune câteva meciuri interesante. Astfel, în
Seria a IV-a va avea loc un derby pentru locul întâi între FCM
Târgoviște și FC Caracal, în timp ce liderul ALRO Slatina se
deplasează pe terenul echipei CS Vișina Nouă în încercarea de a-și
păstra avantajul de două puncte.

În seria a doua, ACS Berceni și Viitorul Constanța merg braț la
braț și vor încerca să obțină astăzi noi victorii pentru a nu se
distanța una de cealălta.

Liga2.ro vă ține, începând cu ora 16.00, la curent cu
rezultatele și marcatorii acestei etape.

VEZI CLASAMENTUL
CELOR ȘASE SERII

Seria
I

Politehnica Galați – CF Brăila 0-3
Bosoi (56), Bucă
(64), Stăcioiu (78)
Sporting II Vaslui – CS Panciu 0-4
Costin (8, 36),
Ștefoi (72 – autog.), E. Ștefan (81)
Willy Bacău – Oțelul II Galați
5-3
Hurdubei (19), Ursu (29), Luncanu (45), Gavenea (78), Curiliuc (85)
/ Frunză (23), Gâță (41), Negoescu (43)
Politehnica II Iași – CSM Pașcani 1-0
Cataramă
(89)
Pambac Bacău – CSM Focșani 1-1
Voicu (52) /
Botezatu (89)
Dunărea II Galați – Aerostar Bacău 2-1
Fărcășanu (18),
Bica (38) / Sofronie (44)
Rapid CFR Suceava – Petrotub Roman 1-1
Bejinariu (72) /
Dumitraș (90+4)
CS Gura Humorului – Cetatea Târgu Neamț
, se dispută mâine de la ora
14

Ceahlăul II Piatra Neamț stă deoarece CS
Rădăuți
s-a retras din campionat.

Seria
II

Farul II Constanța – Viitorul Însurăței 2-2
Uzun (55), R.
Ștefan (56) / Costache (35), Lupașcu (51)
Viitorul Ianca – Viitorul Chirnogi 4-0
Mândroasa (12,
32, 53), Andrei (79)
CS Domnești – Dunărea Călărași 0-0
Viscofil Popești Leordeni – Petrolul Berca 1-0
M. Ștefan
(30)
Oil Terminal Constanța – Callatis Mangalia 0-3
B. Bucur (10),
Henry (44), Enis Cogali (85)
Unirea Slobozia – CS Eforie 3-0
V. Gheorghe (70),
N. Hertu (75, 80)
ACS Berceni – CSM Medgidia 4-1
A.Crețu (10, 60),
Muller (15), Mocanu (80) / Dodan (65)
CS Tunari – Viitorul Constanța 2-1
Chirilă (57),
Roman (78) / A. Cârstocea (18)
Utchim
Găești – Partizanul Merei
1-0
Dragotă (7)

Seria
III

Comprest GIM București – CSM Târgoviște 8-1
Drăghici (5), C.
Duca (9), S. Vasile (30), Răduca (35), Ungureanu (49, 61, 86), Fl.
Ene (80) / M. Anghel (67)
Argeșul Mihăilești – Viitorul Toporu 1-0
C. Manea
(15)
Petrolul Teleajen – CF Predeal 6-4
Cernea (8, 30,
35, 53), Bărăgan (45), Copcealău (73) / Cristache (27), Achiței
(43), Curiman (86, 89)
Conpet Ploiești – Unirea Tărlungeni 2-0
Ivan (12), Iacob
(51)
Rapid II București – Chimia Brazi
2-1
Matei (7), Martin (81) / C. Vlad (43)
Inter Clinceni – AFC Filipeștii de Pădure 4-1
M. Luca (13), D.
Răducanu (28), C. Dedu (74), Chiriță (80) / Bg. Sandru
(78)
CS Buftea – Juventus București 3-4
Zaharia (22),
Chiacu (47), I. Mihai (69) / Fătu (1), Rotaru (4), Vâlcu (37),
Baicu (85)
Adunații Copăceni – Kaproni Boldești 2-2
I. Ioniță (48),
Lăscărache (52) / Bociu (35), D. Nae (83)
Electrosid Titu – Petrolul Videle 2-0
M. Mitran (12),
D. Silvian (44)

Seria
IV

Vișina Nouă – Alro Slatina 2-0
M. Gheorghiță
(47), I. Neacșu (90)
Ghecon Lăpușata – Minerul Jilț Mătăsari
1-2
C. Vlădoi (36) / N. Simion (68 pen.), A. Clipici (80)

FC Argeș II – Minerul Motru 3-3
R. Cârstea (15,
76), D. Stoica (28 pen.) / V. Moraru (32, 56), Vasilică Costinel
(90)
Prometeu Craiova – U Craiova II 3-0
Bălă (30, 48),
Enache (77, pen.)
Oltchim Rm. Vâlcea – Armata Craiova 2-1
Turcilă (59
autogol) Dănuleț (61) / Stănculescu (80 pen.)
Triumf Bârca – Progresul Corabia 2-0
Stăncuță (11,
36)
FCM Târgoviște – FC Caracal 2-0
I. Petculescu
(5), B. Popescu (52)
Girom Albota – FCM Alexandria, se dispută mâine de la ora
14

Juventus Bascov – Ralbex Turcinești,
se dispută mâine de la
ora 14

Seria
V

Jiul Rovinari – Mama Mia Becicherecu Mic
0-0
ACU Arad – Pandurii II Târgu Jiu 1-1
C. Bota (71 – pen) / E. Câju (9)
FC Școlar Reșița – Național Sebiș 2-0
V. Popescu (60), L. Breșneni (74)
FC Timișoara II – Minerul Mehedinți 3-0
L. Telescu (42), Ad. Popa (43), Chițu (88)
ACS Recaș – Marmosim Simeria 0-1
An. Făgărășanu (87)
Unirea Sânnicolau Mare – Millenium Giarmata
0-1
V. Miculescu (49)
Retezatul Hațeg – Gloria Arad 3-2
Irina (28), I. Gavriluț (50, 55) / B. Toc (23), A. Popa (65)
CS Ineu stă deoarece Viitorul
Sânandrei
s-a retras.
Muncitorul Reșița stă deoarece Progresul
Gătaia
s-a retras.

Seria
VI

Luceafărul Oradea – CS Zlatna 5-1
Pocean (20),
Ghilea (45, 56), Dumiter (47, 67) / S. Mureșan (52)
FC Cisnădie – Sănătatea Cluj 3-1
Tarcea (32),
Corfar (40, 62) / Nicula (15)
Avântul Reghin – Bihorul Beiuș 5-0
Stoica (32-pen),
L Moldovan (44), Chiki (70, 90+3), Ellod (86)
Voința Sibiu – Gloria Bistrița II 2-1
Suciu (3, 80) /
Curtuiuș (47)
AFC Od. Secuiesc – Gaz Metan II Mediaș 3-1
Ferencz (65),
Ghergheli (66, 72) / Vidakovic (6)
FC Zalău – Marmația Sighet 2-0
M. Ignat (80), M.
Istvan (88)
Unirea Dej – Unirea Ungheni 2-2
Ghiorma (17,
25-pen) / Kovaci (15, 76)
FC Turul Micula 2000 – FC SESO Câmpia Turzii 0-5
Petrescu (14,
85), Chifor (16), Moteț (51), Ronea (65)
CS Voința Livezile – CSM Sebeș 2-0
Apostolache (48),
Sighiartău (70)

Publicat: 20 Nov. 2009, 13:30 Actualizat: 23 Nov. 2009, 10:40 Rezultate
Pe aceeași temă