Rezultatele și marcatorii etapei a XIX-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 Mar. 2014, 15:00 Actualizat: 22 Mar. 2014, 19:29 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XIX-a

Astăzi, cu începere de la ora 15:00, se vor disputa majoritatea partidelor etapei a XIX-a a Ligii a III-a. Mâine, de la aceeași oră, urmează să se mai joace ultimele opt meciuri. În această rundă, CSM Moinești (S1), Vulturii Lugoj (S4) și Național Sebiș (S5) sunt nevoite să stea, deoarece adversarii lor s-au retras în tur. Deasemenea, Pandurii II Târgu Jiu (S4) și FC Zagon (S6) vor câștiga în această etapă cu 3-0, deoarece FC Avrig și Civitas Făgăraș au abandonat competiția în retur și vor pierde meciurile rămase din campionat la „masa verde”.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Ceahlăul II Piatra Neamț – Știința Miroslava   3-0
C. Ștefănescu (50, 75), Margine (57)
FCM Dorohoi – Petrotub Roman   3-2
Cososchi (45+1), E. Sandu (78), M. Bordeianu (80) / I. Enache (52), Sofronie (68)
Aerostar Bacău – Sporting Suceava    2-0
Patriche (10), Boghian (41)
Kosarom Pașcani – Cetatea Târgu Neamț   3-1
Nemțeanu (33), Chimir (38 – pen.), Toader (51) / Gorea (59)
Bucovina Pojorâta – Bucovina Rădăuți   1-0
Buhăceanu (70 – pen.)
CSM Moinești stă.

VEZI clasamentul Seriei I

SERIA II

CS Afumați – FC Voluntari     3-2
Vincene (45), B. Stancu (45+1), Vlada (63) / M. Muscă (50), Maxim (68 – pen.)
Dunărea Călărași – Sporting Liești     3-0
M. Șerban (26, 30), M. Tudor (88)
Oțelul II Galați – Gloria Popești Leordeni          0-3
Romanescu (20), Șt. Alexandru (45), D. Enache (85)
Viitorul Axintele – Conpet Cireșu        2-0
B. Matei (32), C. Dedu (52)
Rapid Fetești – Progresul Cernica        1-2
T. Ivan (81) / Oae (60 – pen.), R. Grigoraș (65)
CS Ștefănești – Callatis 2012 Mangalia        3-0
Voican (14), Ir. Dumitru (40), Cârloganu (70)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Inter Clinceni – CS Balotești    0-0
Viitorul Domnești – ACSVM Craiova    1-0

Gb. Radu (90+1)
Concordia II Chiajna – FC Balș    3-1
R. Moldovan (58, 81), Pencea (63) / Cr. Ghiță (1)
Dinamo II București – CS Podari    3-0
H. Crișan (5), Velici (25), A. Chiriță (49)
Juventus București – CS Tunari    1-1
Fl. Anghel (40) / A. Ilin (14)
CS Vișina Nouă – Metaloglobus București   2-0
Dumbravă (18, 80)
 

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

FC Caransebeș – Jiul Rovinari 2-0
Goșa (37), Săulescu (48)
FCM Reșița – Știința Turceni 0-0
Millenium Giarmata – Mama Mia Becicherecu Mic 1-1

Leucă (7) / Hodiș (47)
Muncitorul Reșița – FC Hunedoara 1-4
Țimbota (87) / O. Drăgan (50, 90+3), Dîrvaru (56), Lintaru (90)
Pandurii II Târgu Jiu – FC Avrig    3-0
Echipa oaspete s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.
Vulturii Lugoj stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Arieșul Turda – FC Zalău   3-3
Șt. Popa (13), N. Bițiș (46, 51) / Țiriac (4), Ionașcu (76), Supuran (80)
Unirea Dej – CS Ineu   2-1
Găbruș (68 – pen., 72 – pen.) / Fl. Băd (34)
CS Oșorhei – Sănătatea Cluj   2-0
Ov. Popa (5), Al. Pintea (25)
Unirea Jucu – Șoimii Pâncota   1-1
R. Stan (70) / R. Iovan (65)
Metalurgistul Cugir – FC Municipal Baia Mare   4-1
I. Cristea (36), Cârstean (49-pen), Goronea (69), Șuteu (75) / Urs (13)
Național Sebiș stă.

VEZI clasamentul Seriei a V-a

SERIA VI

SCM Argeșul Pitești – Fortuna Poiana Câmpina    0-2
Chipirliu (43), D. Cristescu (56)
Conpet Ploiești – Chindia Târgoviște            0-0
Avântul Reghin – Atletic Bradu            1-2

M. Ungur (45) / Cârstea (25 – pen., 36)
FCM Târgoviște – FC Păpăuți            3-3
D. Popa (20), Mihăilă (70), Cernea (71) / Damian (35 – pen.), Cr. Voicu (75), E. Popa (90)
FCM Câmpina – ACS Urban Titu            1-0
Burloiu (18)
FC Zagon – Civitas Făgăraș    3-0
Echipa oaspete s-a retras în retur și pierde partidele rămase la „masa verde”.

 

VEZI clasamentul Seriei a VI-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 Mar. 2014, 15:00 Actualizat: 22 Mar. 2014, 19:29 Rezultate
Pe aceeași temă