Rezultatele și marcatorii etapei a XII-a a Ligii a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Nov. 2012, 14:00 Actualizat: 19 Nov. 2012, 12:39 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a XII-a a Ligii a 3-a

Etapa a XII-a a Liga a III-a își dispută astăzi, de la ora 14:00, grosul partidelor. Mâine, de la aceeași oră, se vor desfășura ultimele trei meciuri ale rundei. Alte 10 formații sunt nevoite să stea, deoarece nu au adversari.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Sporting Suceava – Ceahlăul II 3-1
Șuleru (72), Ferariu (78), Azaharioaie (90+1) / Sofronie (45)
FCM Dorohoi – SC Bacău 0-1
B. Ungureanu (8)
Aerostar – Petrotub Roman 1-0
Pastinciuc (82)
Știința Miroslava – CSM Moinești 2-2
A. Stan (22), Moisei (25) / Em. Apostu (70), Darie (90+6)
CSM Pașcani – Oțelul II Galați 1-0
Râșcu (55)
Young Stars Panciu și Bucovina Rădăuți stau.

SERIA II

Sportul Stud. II – Rapid II 2-8
Iangu (1), Paturca (5) / Martin (4), St. Pereira (16, 54, 58, 80), Al. Ionita (30, 62), N. Vasile (88)
Gloria Buzau – Eolica Baia 6-2
Barsanel (5), Cat. Manea (22, 37. 45), Perca (24), Fl. Alexandru (68) / St. Ciobanu (71 pen, 75)
Metaloglobus Buc. – Dunarea Calarasi 4-2
And. Raicu (44, 65), Ghenovici (52), M. Nae (90) / Alin Ilie (26 aut.), And. Stoian (36)
Rapid Fetesti – Juventus Buc. 2-1
V. Pena (60), P. Neculai (80) / M. Ene (28)
Urban Titu – Chirnogi 2-2
Ivascu (16, 90+3 pen) / Iosofache (10, 50)
Viitorul Axintele – CSM Focșani 6-0
M. Ștefan (20, 21), D. Chiriță (43, 65), Bogorodiță (48), Novac (85 – pen.)
CSM Râmnicu Sărat stă.

SERIA III

Viitorul Domnești – CS Tunari    5-2
Teleoacă (7), O. Zaharia (12), Cr. Dinu (55), Păuna (70, 83) / C. Simion (33 – pen.), I. Popescu (50)
CS Afumați – CS Vișina Nouă    0-0
FC Caracal – Inter Clinceni    0-1

M. Blaga (23)
CS Balotești – FC Voluntari    2-1
M. Ardeleanu (45), V. Andrei (70) / V. Dinu (10)
FCM Alexandria – CS Ștefănești    1-3
I. Voicilă (69) / Damaschin (4), Voineag (12), Cataramă (35)
Concordia II Chiajna – ACS Berceni    0-0
Progresul Cernica stă.

SERIA IV

Muncitorul Reșița – Millenium Giarmata 2-2
L. Dobre (48), Vasiliu (66) / Moroșan (45), Bungău (64)
Vulturii Lugoj – AFCM Reșița 0-3
G. Beloescu (44), Breșneni (50, 75)
Flacăra Făget – Minerul Mătăsari 2-2
Silaghi (16), Speroni (74) / C. Toma (25 – autogol), G. Luca (27 – pen)
Jiul Rovinari – Minerul Motru 1-5
Șoșoi (83) / Dicu (5), Răduca (12, 73), Laurențiu Marius (54), Rogoveanu (88)
Autocatania Caransebeș – Pandurii II Târgu Jiu  1-1
Bârsan 49 / Vlăduți 65
CS Vladimirescu și CS Apă Craiova stau.

SERIA V

Național Sebiș – Olimpia Satu Mare 3-2
Coțan (9), Neșculescu (33 – pen.), Botiș (90+4) / Hanus (23), Iuhasz (25)
Europa Alba Iulia – Jiul Petroșani 2-2
M. Cristea (48) Muntean (67) / Matei (14), Ursache (61)
CS Osorhei – FC Zalău 1-0
Lupașcu (18)
Plimob – Unirea Dej 0-2
Găvruș (33), R. Stan (76)
Șoimii Pâncota – Seso 3-2
Huțanu (12), Al. Pavel (31), Al. Mihai (82) / V. Pop (50), G. Marinescu (70 – pen.)
FC Hunedoara – Sănătatea Cluj, se dispută mâine, de la ora 14:00.
FCM Turda stă.

SERIA VI

SCM Pitești – Avântul Reghin 1-1
Deliu (90) / Stoica (85)
Unirea Tărlungeni – FCM Târgoviște 1-0
Liviu Nicolae (28)
FC Zagon – Unirea Câmpina 2-0
Pintea (47), Pușcașu (90)
Conpet Ploiești, CSM Făgăraș și Fortuna Brazi stau.
 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 16 Nov. 2012, 14:00 Actualizat: 19 Nov. 2012, 12:39 Rezultate
Pe aceeași temă