Rezultatele și marcatorii etapei a VI-a a Ligii a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Oct. 2012, 15:00 Actualizat: 07 Oct. 2012, 14:50 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a VI-a a Ligii a 3-a

Liga a III-a a ajuns la cea de-a 6-a etapă. În această lună, meciurile se vor disputa cu două ore mai devreme, de la ora 15:00. Astăzi se vor juca aproape toate partidele rundei, ultimele 8 urmând a avea loc mâine. Alte 10 formații vor fi nevoie să stea deoarece nu au adversari.

În această rundă, meciul dintre ACS Berceni și Progresul Cernica se va disputa în nocturnă, de la ora 19:00.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

Young Stars Panciu – Petrotub Roman 0-2
Ghidarcea (71), Popa (90+9)
FCM Dorohoi – Aerostar Bacău 4-1
Bordeianu (35, 50 – pen.), I. Sandu (71, 82) / M. Munteanu (12)
Oțelul II – Bucovina Rădăuți 2-0
Gohoreanu (55), Chipirliu (80)
Sporting Suceava – CSM Pașcani
0-0
Ceahlăul II Piatra Neamț – CSM Moinești 2-4

SC Bacău și Știința Miroslava stau.

SERIA II

CSM Focșani – Eolica 1-2
Strătulat (87) / St. Ciobanu (10), I. Lupu (45)
Rapid II –
Juventus Buc. 3-0
Martin (9), S. Pereira (37), Ct. Păun (45)
Sportul Stud. II – Urban Titu 1-6
Margărit (41) / Spătaru (7), M. Ionică (8, 51), Al. Dan (45), St. Săndulescu (61), Dicu (77)
CSM Rm. Sărat – Rapid Fetești 2-0
Vișan (30), Burlacu (75)
Chirnogi – Gloria Buzău 3-1
G. Crăciun (57 – pen.), An. Chiriță (60), Cr. Turcu (67) / Francis (88)
Axintele – Metaloglobus 5-0
Fătu (35), A. Robu (65, 85), Șelaru (75), Moses (88)
Dunărea Călărași stă.

SERIA III

CS Tunari – CS Ștefănești 5-0
Giugiumică (15, 25), P. Păștin (57), I. Popescu (75), P. Mihalache (85)
Viitorul Domnești – Concordia II Chiajna 1-2
O. Zaharia (80) / Yuksel Ibric (10), D. Stan (78)
CS Afumați – FCM Alexandria 8-0
Lădaru (12), Al. Zaharia (28, 36), C. Stanciu (67, 73, 81), Vlada (79, 89)
FC Caracal – CS Balotești 1-0
Cr. Niculescu (82)
ACS Berceni – Progresul Cernica 2-0
C. Ionica (2), Bănaru (48)
CS Vișina Nouă – FC Voluntari 0-0
Inter Clinceni stă.

SERIA IV

Millenium Giarmata – AFCM Reșița 3-2
Moroșan (23, 66), Hecsko (25) / Kovacs (7), F. Costescu (38)
Pandurii II – Apă Craiova 1-0
Vlăduți (33)
Muncitorul Reșița – Flacăra Făget 1-1
L. Dobre (10) / Veron (74)
Minerul Motru – Vulturii Lugoj 4-1
Boroiban (44, 52), L. Marius (63), Stoenac (70) / Crișan (88)
Autocatania Caransebeș – Jiul Rovinari 4-1
Dubei (7), M. Stancu (15), Scărlătescu (39), Staicu (80) / Fotescu (41)
Minerul Mătăsari și CS Vladimirescu stau.

SERIA V

Jiul Petroșani – FC Zalău 3-1
Teodorescu (6), Deaconescu (13), Apetri (44) / Gorga (58)
Național Sebiș – Șoimii Pâncota 0-0
FCM Turda – Plimob 1-2
Dragu (19-pen) / Baiaș (35), Novoszelenszki (90+1)
Europa Alba Iulia – FC Hunedoara 1-3
Apetri (82) / R. Cristian (18), Suciu (23), Ambruș (59)
Olimpia Satu Mare – Unirea Dej 0-1
Găbruș (68 – pen.)
Seso – CS Osorhei 1-4
Chișu (60) / Todea (23 – pen.), Magda (45), Galea (48), Nistor (85)
Sănătatea Cluj stă.

SERIA VI

FC Cisnădie – Avântul Reghin 1-3
Gașpar (50) / Stoica (15), Pușcaș (30, 61)
Civitas Făgăraș – FC Zagon 0-1
Pușcașu (76)
Girom Albota – Unirea Tărlungeni 0-1
L. Nicolae (9 – pen.)
Fortuna Brazi – SCM Argeșul Pitești
, se dispută mâine, de la ora 15:00.
FCM Târgoviște, Unirea Câmpina și Conpet Ploiești stau.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Oct. 2012, 15:00 Actualizat: 07 Oct. 2012, 14:50 Rezultate
Pe aceeași temă