Rezultatele și marcatorii etapei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 26 Sep. 2014, 17:52 Actualizat: 29 Sep. 2014, 13:05 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a V-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, prima parte a meciurilor etapei a V-a. Restul jocurilor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În această rundă vor sta Bucovina Pojorâta (S1) și Nuova Mama Mia Becicherecul Mic, liderul din S4, echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

FC Zagon – Știința Miroslava 1-2
Chirciu (35) / Tăcuțanu (15), Talpan (76)
Aerostar Bacău – Sporting Liești  0-0
Cetatea Târgu Neamț – FC Păpăuți  6-0

Bobric (31, 37), Homneac (55), N. Alexandru (58 – pen.), Dutciuc (73, 85)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Bucovina Rădăuți   1-1
Fl. Stângă (48) / Zaremba (65)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Ceahlăul II Piatra Neamț   2-1
Bajko (32, 85) / Ungureanu (73)
SCM Petrotub Roman – CSM Pașcani   1-0
Drugă (34 – pen)
Bucovina Pojorâta stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Gloria Popești Leordeni – Metaloglobus București  1-4
Romanescu (80 – pen.) / Ov. Mihai (45+1 – autogol), Fl. Lungu (64), Stângă (90+4), Potecea (90+5)
CS Tunari – Voința Snagov 6-3
Ilin (18, 20), Iosofache (45), Pleșa (52), Cr. Panait (78 – pen.), E. Vlad (90+2) / Buduroi (14), D. Florea (21), E. Matei (81)
Juventus București – Callatis 2012 Mangalia  2-0
Cincă (37), Arnăutu (42)
Metalosport Galați – Dunărea Călărași   0-2
M. Popescu (49), V. Stanciu (90)
Delta Dobrogea Tulcea – Viitorul Axintel2-1
Dogaru (50), N. Crețu (70) / A. Sava (48)
Oțelul II Galați – Dinamo II București   0-0
Viitorul Domnești – Înainte Modelu   0-2

Peniță (69), V. Gheorghe (82)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

CS Afumați – FCM Târgoviște    5-1
Vlada (4, 76, 80, 85), Balgiu (10) / C. Mihăilă (34)
Urban Titu – Atletic Bradu        2-0
Ov. Stan (28), Petculescu (88)
CS Podari – CS Vișina Nouă  0-0
Chindia Târgoviște – SCM Argeș Pitești  0-1
A. David (63)
CSȘ Dinicu Golescu Câmpulung – Concordia II Chiajna  2-2
Mazarache (2), Mihăilescu (86) / Fl. Răsdan (38), Fl. Anton (62)
Inter Clinceni – AFC Astra II  3-0
Negrea (11), A. Dumitru (32), Al. Andrei (34 – pen)
CS Ștefănești – Sporting Roșiori  3-1
Zaina (12, 35), Ionică (65) / Floricel (68)
 

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Minerul Motru – Național Sebiș 1-3
Nicoloff (41) / Bozian (10, 31), I. Radu (15)
Minerul Mehedinți – Millenium Giarmata 0-1
Beloescu (60)
FC Hunedoara – Vulturii Lugoj 1-0
Mânecan (39 – aut)
CS Ineu – ACSVM Craiova 1-0
Georgiu (90+4)
Știința Turceni – Pandurii II Târgu Jiu 0-1
Cocină (65)
UTA Bătrâna Doamnă – ACSO Filiași 1-1
Copil (89 – pen.) / Bălă (57)
Nuova Mama Mia Becicherecul Mic stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

CS Oșorhei – FC Zalău 5-0
S. Ban (18), Ember (29), Ov. Popa (71), A. Magda (84 – pen.), Al. Moise (85)
FCM Baia Mare – Metalurgistul Cugir 3-0
V. Pop (30 – pen.), M. Popa (48), Leonte (89)
FC Arieșul 1907 Turda – Avântul Reghin 0-0
CS Iernut – Sănătatea Cluj 5-3

Răzvan Stoica (11), Fekete (57-pen), Dicher (63), I. Chețan (79), Zeze (90+3) / Siecoban (25), N. Crișan (30), Șos (73-pen)
Unirea Jucu – Unirea Dej 1-1
Vl. Pop (65) / P. Bogdan (27)
Industria Galda – FC Gloria Progresul 0-2
Brumă (26), Rogozan (60)
CSM Sighetu Marmației – CSC Sânmartin 1-0
A. Pușcaș (76 – pen.)
 

VEZI clasamentul Seriei a V-a

*Se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 26 Sep. 2014, 17:52 Actualizat: 29 Sep. 2014, 13:05 Rezultate
Pe aceeași temă