Rezultatele și marcatorii etapei a IV-a a Ligii a 3-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 Sep. 2012, 17:00 Actualizat: 24 Sep. 2012, 15:29 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a IV-a a Ligii a 3-a

Astăzi, de la ora 17:00, se dispută aproape toate meciurile etapei a IV-a a Ligii a III-a. După ce runda trecută am notat oficial dispariția Șelimbărului din campionat după două neprezentări, din această etapă vom avea încă două echipe în minus. În Seria I FCM Huși s-a retras de tot, astfel că Bucovina Rădăuți va fi nevoită să stea, iar în Seria a IV-a Oltchim Râmnicu Vâlcea a renunțat și ea la competiție, Pandurii II urmând a fi prima echipă ce profită de acest lucru.

Mâine, de la aceeași oră, se vor disputa ultimele șapte partide ale etapei.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor șase serii:

SERIA I

SC Bacău – CSM Moinești 2-4
Vasiliu (60), Adăscăliței (71) / Tismănaru (15, 20, 25, 88)
Young Stars Panciu – Kosarom Pașcani 1-0
Predoiu (74)
Sporting Suceava – Aerostar Bacău 1-0
Ferariu (68)
Oțelul II – FCM Dorohoi 1-1
Cojoc (12) / Bordeianu (75 – pen.)
Ceahlăul II Piatra Neamț – Știința Miroslava
, se dispută mâine, de la ora 17:00.
Petrotub Roman și Bucovina Rădăuți stau.

SERIA II

Eolica – Dunarea Calarasi 3-3
St. Ciobanu (6, 32, 56) / M. Stefan (10, 68 pen.), V. Petre (27)
CSM Focsani – Juventus Buc. 0-0
Rapid II – Rapid Fetesti 7-1
Al. Ionita (18, 24, 49), Pereira (21, 45, 79 pen.), Cat. Paun (31) / L. Stefan (36)
Sportul Stud. II – Metaloglobus 0-3
St. Stanga (38), Al. Potecea (63), M. Neagu (70)
CSM Rm. Sarat – Gloria Buzau 2-1
Lungoci (26, 90+1) / Fl. Alexandru (76)
Chirnogi – Axintele 1-1
Isofache (80) / L. Novac (70)
Urban Titu
stă.

SERIA III

Inter Clinceni – CS Ștefănești 1-2
I. Balauru (82) / C. Negoescu (75), Damaschin (85)
CS Tunari – FCM Alexandria 3-1
I. Popescu (3), Fl. Lazăr (8), Giugiumică (82 – pen.) / Bădănoiu (50)
Viitorul Domnești – CS Balotești 1-0
G. Radu (90+3)
CS Afumați – Progresul Cernica 3-0
Robicek (12), Al. Zaharia (24), V. Toma (36)
ACS Berceni – FC Caracal 0-0
CS Vișina Nouă – Concordia II Chiajna 1-0
Ghiță (64)
FC Voluntari stă.

SERIA IV

AFCM Reșița – Minerul Mătăsari 1-2
Breșneni (40) / Clipici (5), Turcin (85)
Millenium Giarmata – Apă Craiova 5-1
Gideon (13, 16, 66), Moroșan (72, 82) / Băia (4)
Minerul Motru – Muncitorul Reșița 0-0
CS Vladimirescu – CSM Lugoj 1-1
Morar (80) / Șerban (55)
Autocatania Caransebeș – ACS Flacăra Făget 0-1
C. Toma (56)
Jiul Rovinari și Pandurii II stau.

SERIA V

FC Zalău – Sănătatea 8-4
Sabou (24-pen), Bode (43, 76-pen), Negrean (50), M. Istvan (53), R. Stanciu (81-pen), Dumiter (87, 90+2) / Ceaca (16, 44, 79, 83)
Jiul Petroșani – Unirea Dej 1-1
Iftimie (58) / R. Stan (75)
Național Sebiș – FC Hunedoara 1-3
Bozean (9) / Pepenaru (40, 68), Făgărășanu (60)
FCM Turda – CS Osorhei 0-1
Magda (60)
Olimpia Satu Mare – Plimob Sighetu Marmației 4-0
Molnar (4), R. Dănilă (64, 90+1), MICAȘ (88)
FC SeSo Câmpia Turzii – Europa Alba Iulia 2 – 0
Andrea (50 autog.), St Popa (80)
Șoimii Pâncota stă.

SERIA VI

Avântul Reghin – FCM Târgoviște 1-0
Pușcaș (70)
FC Cisnădie – Unirea Câmpina 4-1
Gașpar (2), Gego (10, 58), Piko (34) / Stăncescu (90)
Conpet Ploiești – Unirea Tărlungeni 1-2
Bădoi (4) / Cristea (10), C. Ailinei (77)
Civitas Făgăraș – SCM Pitești 0-2
Beuran (68), Garniță (79)
Fortuna Brazi-Girom Albota 4-0
Elek (5), Cioinac (14, 24), Antohi (90)
FC Zagon stă.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 21 Sep. 2012, 17:00 Actualizat: 24 Sep. 2012, 15:29 Rezultate
Pe aceeași temă