Rezultatele și marcatorii etapei a IV-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Sep. 2014, 19:52 Actualizat: 22 Oct. 2014, 05:09 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a IV-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, prima parte a meciurilor etapei a IV-a. Restul jocurilor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În această rundă vor sta Bucovina Rădăuți (S1) și CS Ineu (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

FC Zagon – Aerostar Bacău 2-0
Chirciu (54, 76 – pen.)
FC Păpăuți – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 0-3
Fl. Stângă (44, 70), R. Jakab (86)
Ceahlăul II Piatra Neamț – SCM Petrotub Roman 0-1
Pântea (70)
Sporting Liești – Cetatea Târgu Neamț 3-4
Ancerenco (2), Bahnașu (85 – pen., 93) / Homneac (25), N. Alexandru (65), R. Miron (80 – pen.), Dutciuc (85)
Bucovina Pojorâta – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 3-2
Pădurariu (32), Buhăceanu (76 – pen.), Kuruc (90+2) / Bajko (21 – pen., 71)
Știința Miroslava – CSM Pașcani 2-1
Abuzătoaie (50), B. Botezatu (88 – pen.) / Lipovanu (36)
Bucovina Rădăuți stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Metaloglobus București – Metalosport Galați 1-0
Păuna (74)
Dunărea Călărași – Delta Dobrogea Tulcea 1-2
M. Popescu (47) / G. Butoi (27), M. Popescu (58 – autog.)
Dinamo II București – CS Tunari 3-4
Krausz (13), S. Petre (45 – pen.), Lemac (63) / E. Vlad (19, 88), Pleșa (56), Cr. Panait (58)
Juventus București – Gloria Popești Leordeni 2-1
Răducu (69), Arnăutu (90+2) / Fl. Stoica (72 – autog.)
Viitorul Axintele – Oțelul II Galați 2-0
A. Ilie (46), M. Luca (76)
Voința Snagov – Viitorul Domnești 5-1
E. Matei (20), I. Mihai (52), S. Radu (60), E. Bălașa (78, 86) /  (63)
Callatis 2012 Mangalia – Înainte Modelu 2-2
Calagi (50), Doicaru (90) / V. Gheorghe (10 – pen.), Nicodim (86)

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Astra II – CS Ștefănești            2-3
Răileanu (34), C. Gheorghe (88) / M. Avram (42), Cr. Iancu (55, 80)
Concordia II Chiajna – Inter Clinceni    4-0
C. Ciobanu (10), Fl. Răsdan (20), G. Anton (23), Calu (78)
SCM Argeșul Pitești – Dinicu Golescu    0-0
CS Afumați – Urban Titu            1-1

Funieru (83) / Cr. Neguț (55)
Atletic Bradu – CS Podari            2-1
Ciocotoiu (45, 87) / Cr. Niculescu (80)
CS Vișina Nouă – Chindia Târgoviște 2-2
Aria (62 – pen., 90 – pen.) / D. Popa (3), Ispas (30)
FCM Târgoviște – Sporting Roșiori 1-1
T. Calofir (10) / Dr. Gheorghe (90+5)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

ACSVM Craiova – Știința Turceni 1-1
Fl. Șerban (52) / Simcea (45)
Pandurii II Târgu Jiu – Minerul Motru 1-1
Dodoi (82) / C. Gavrilescu (10)
ACSO Filiași – Minerul Mehedinți 0-0
Vulturii Lugoj – Millenium Giarmata 0-0
FC Hunedoara – Nuova Mama Mia Becicherecu Mic 1-1

Făgărășanu (47) / Perju Silaghi (51)
Național Sebiș – UTA Bătrâna Doamnă 1-1

I. Radu (70) / O. Gueye (17)
CS Ineu stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

CS Oșorhei – FCM Baia Mare 0-0
Sănătatea Cluj – FC Arieșul 1907 Turda 1-7

Dolha (65)/ Șaucă (3, 50), Fertea (15), C. Sabou (75), Ceaca (85, 87), M. Ionescu (90)
Unirea Dej – Industria Galda 2-0
R. Moldovan (48), Băieșu (81)
FC Zalău – CSC Sânmartin 2-1
Kuku (58), Țiriac (87) / L. Lobonț (90+1)
Metalurgistul Cugir – CS Iernut 5-2
Itu (20), Goronea (27), Cîrstean (33, 90+2), Avramescu (57) / Zeze (43), Răzvan S. Stoica (75)
FCM Avântul Reghin – Unirea Jucu 2-1
V. Stoica (60, 86) / L. Turcu (85)
FC Gloria Progresul – CSM Sighetu Marmației 1-2
Brumă (12) / M. Pistol (25), Roatiș (60)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 20 Sep. 2014, 19:52 Actualizat: 22 Oct. 2014, 05:09 Rezultate
Pe aceeași temă