Rezultatele și marcatorii etapei a III-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 Sep. 2014, 19:40 Actualizat: 22 Oct. 2014, 05:55 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a III-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, prima parte a meciurilor etapei a III-a. Restul jocurilor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În această rundă vor sta FC Păpăuți (S1) și Știința Turceni (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Aerostar Bacău – Știința Miroslava 0-2
Azaharioaei (8), Chimir (60)
Cetatea Târgu Neamț – FC Zagon 0-1
Boția (50)
CSM Pașcani – Ceahlăul II Piatra Neamț 2-0
Lipovanu (50, 88 – pen.)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Sporting Liești    2-0
Fl. Stângă (19), Kurtuly (74)
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Bucovina Rădăuți 3-1
R. Gál (2), Gliga (29), B. Bajko (40) / C. Ciurlă (46)
SCM Petrotub Roman – Bucovina Pojorâta    0-3
A. Răzlog (29), S. Rus (39), Kuruc (68)
FC Păpăuți stă.

VEZI clasamentul Seriei a I-a

SERIA II

Gloria Popești Leordeni – Callatis 2012 Mangalia 1-1
Romanescu (15 – pen.) / Calagi (70)
CS Tunari – Viitorul Axintele 2-3
G. Ivan (5), Ilin (89) / Ad. Ilie (13), Ciochină (60), M. Luca (90+3)
Înainte Modelu – Voința Snagov 4-0
Nicodim (2), L. Mitrea (4), V. Gheorghe (14 – pen.), Huzuneanu (66)
Metalosport Galați – Juventus București 0-4
Al. Vasile (10), Arnăutu (51), M. Tudose (75 – autog.), Fl. Istrate (85 – pen.)
Delta Dobrogea Tulcea – Metaloglobus București 1-1
Chelaru (43) / M. Ștefan (48)
Oțelul II Galați – Dunărea Călărași 0-3
V. Stanciu (58), M. Botea (74), Kanda (86)
Viitorul Domnești – Dinamo II București 1-2
G. Dumitrescu (44) / Trabalka (56), P. Petre (57)
 

VEZI clasamentul Seriei a II-a

SERIA III

Chindia Târgoviște  – Atletic Bradu    4-1
D. Popa (10), Dr. Pătru (14), A. Voinea (60), Cherchez (78) / Păvăluță (71 – pen.)
Inter Clinceni – SCM Argeșul Pitești    2-2
S. Bucă (18), M. Cristian (87) / M. Albu (55, 66)
Urban Titu – FCM Târgoviște    0-0
ACS Podari – CS Afumați        1-4

M. Niculescu (55) / Vlada (9, 78, 88), Chirilă (68)
Dinicu Golescu – CS Vișina Nouă    2-0
Cr. Anghelina (20, 55)
CS Ștefănești – Concordia II Chiajna    1-1
I. Niculae (37) / Fl. Răsdan (3)
Sporting Roșiori – Astra II        0-2
R. Moise (65), Pleașa (90)

VEZI clasamentul Seriei a III-a

SERIA IV

Mama Mia Becicherecu Mic – Vulturii Lugoj 2-0
Perju Silaghi (43, 63)
Minerul Motru – Viitorul Municipal Craiova 3-1
Nicoloff (10), Andrițoiu (40), Fărcășanu (78) / Rioșanu (27)
Minerul Mehedinți – Național Sebiș 0-0
Millenium Giarmata – ACSO Filiași 0-3

Buciuman (36), I. Crețu (39), Bălă (80)
CS Ineu – FC Hunedoara 1-2
Kocsis (53) / Geaca (59), Trășcan (68)
UTA Bătrâna Doamnă – Pandurii II Târgu Jiu 2-1
Ousmane Gueye (20, 37) / D. Mărgărit (80)
Știința Turceni stă.

VEZI clasamentul Seriei a IV-a

SERIA V

FC Municipal Baia Mare – FC Zalău     1-0
R. Leonte (68)
CS Iernut – CS Oșorhei 3-1
S. Ban (3 – autog.), I. Chețan (61, 73) / Magda (44)
FC Arieșul 1907 Turda – Metalurgistul Cugir 0-0
Unirea Jucu – Sănătatea Cluj 4-0

Văscan (17, 72), Boșka (32), G. Luca (62)
Industria Galda – FCM Avântul Reghin 2-2
Contor (45), P. Păcurar (61) / M. Ungur (74 – pen.), V. Stoica (90)
CSM Sighetu Marmației – Unirea Dej 2-0
Roatiș (52), Ad. Murar (55)
CSC Sânmartin – FC Gloria Progresul 1-0
S. Zadori (86)

VEZI clasamentul Seriei a V-a

* Se dispută sâmbătă, de la ora 17:00.

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 13 Sep. 2014, 19:40 Actualizat: 22 Oct. 2014, 05:55 Rezultate
Pe aceeași temă