Rezultatele și marcatorii etapei a II-a

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Sep. 2014, 17:00 Actualizat: 22 Oct. 2014, 07:17 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a II-a

Ligii a III-a își dispută astăzi, de la ora 17:00, prima parte a meciurilor etapei a II-a. Restul jocurilor se vor disputa sâmbătă, de la aceeași oră. În această rundă vor sta Sporting Liești (S1) și Minerul Motru (S4), echipe care nu au adversari, deoarece cele două serii în care evoluează au câte o formație mai puțin.

Liga2.ro vă ține la curent, așa cum v-a obișnuit cu rezultatele, marcatorii și clasamentele tuturor partidelor din cele șase serii.

Iată programul celor cinci serii:

SERIA I

Aerostar Bacau – Cetatea Târgu Neamț  0-3
Bobric (4), J. Lupașcu (15), Dutciuc (70)
FC Zagon – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe  0-1
Fl. Stângă (85)
FC Păpăuți – Csikszereda Miercurea Ciuc  0-6
Sz. Kiss (18, 44), B. Bajko (29), R. Gál (47), Szöcs (90), Gliga (90+2)
Bucovina Rădăuți – Petrotub Roman  0-5
Drugă (35, 44, 82), Harbuzaru (82), Țapu (85)
Bucovina Pojorâta – CSM Pașcani  2-2
Al. Stănescu (35), Buhăceanu (75) / Berbece (4), Lipovanu (23)
Știința Miroslava – Ceahlăul II Piatra Neamț  1-0
Strungariu (86)
Sporting Liești stă.

SERIA II

Gloria Popești Leordeni – Metalosport Galați 2-1
Lalciu (23), R. Vasilache (57) / A. Mihu (6)
Metaloglobus București – Oțelul II Galați 0-1
Pungă (45)
Dunărea 2005 Călărași – CS Tunari   4-0
M. Botea (15), M. Șerban (26 – pen.), V. Stanciu (37, 90+2)
Dinamo II București – Înainte Modelu 3-1
M. Petre (6, 59), R. Radu (35) / M. Gheorghe (76)
Juventus București – Delta Dobrogea Tulcea  5-0
Arnăutu (18), Goge (23, 73), Cioran (55), Fl. Cazan (85)
Viitorul Axintele – Viitorul Domnești  2-0
Ad. Ilie (45), M. Luca (90)
Callatis 2012 Mangalia – Voința Snagov   2-0
D. Prodan (7), Forminte (58)

SERIA III

Atletic Bradu – Dinicu Golescu    3-3
Păvăluță (5), Frăsineanu (12), Jenaru (35) / Mazarache (29, 77), I. Leca (57)
CS Afumați – Chindia Târgoviște    2-2
D. Chirilă (61), V. Ștefan (66) / Dr. Pătru (10 – pen.), D. Popa (53)
SCM Argeșul Pitești – CS Ștefănești    1-3
Dalu (56) / Cr. Iancu (14), M. Gheorghe (20), I. Niculae (90)
Urban Titu – ACS Podari        2-1
Petculescu (5), Cr. Neguț (76) / Murgan (62)
Gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 61, portarul fiind eliminat.
CS Vișina Nouă – Inter Clinceni        2-1
Aria (6 – pen., 26) / V. Budeanu (13 – pen.)
Concordia II Chiajna – Sporting Roșiori      3-1
Fl. Anton (30, 89), Cr. Ciobanu (46) / Priescu (29)
FCM Târgoviște – AFC Astra II      5-1
C. Mihăilă (6), I. Maria (47), T. Calofir (56), I. Constantin (70), Lețu (85) / R. Moise (5)

SERIA IV

Nuova Mama Mia Becicherecu Mic – CS Ineu 8-0
Hecsko (4, 11), Perju Silaghi (36), Mancaș (48), B. Steop (64, 79), Tăbăcaru (74), Fl. Ungureanu (89 – pen.)
Viitorul Municipal Craiova – UTA Bâtrâna Doamnă 0-1
Hlistei (33)
Pandurii II Târgu Jiu – Minerul Mehedinți 2-1
Cocină (29), Șendroiu (31 – pen.) / C. Stanciu (11 – pen.)
Vulturii Lugoj – ACSO Filiași 2-1
Ad. Dumitrașcu (36 – aut.), E. Miculescu (90+3) / O. Cârjan (88)
FC Hunedoara – Știința Turceni  0-0
Național Sebiș – Millenium Giarmata    2-0
Sulea (10), Lazea (14)
Minerul Motru stă.

SERIA V

FCM Baia Mare – CS Iernut 3-0
M. Deac (5, 44), R. Leonte (32)
CS Oșorhei – Arieșul 1907 Turda  0-2
M. Ionescu (13), A. David (72)
Unirea Dej – CSC Sânmartin 0-0
FC Zalău – Gloria Progresul Bistrița 2-1

R. Stanciu (18), Roghină (66) / Brumă (4)
Metalurgistul Cugir – Unirea Jucu  2-0
Cârstean (55, 80)
Sănătatea Cluj – Industria Galda  0-3
Baghiu (5), A. Câmpean (75 – pen.), P. Păcurar (88)
Avântul Reghin – CSM Sighetu Marmației  1-1
S. Traoré (28 – aut) / A. Pușcaș (87)

 

Autor: Marius ANGHEL Publicat: 05 Sep. 2014, 17:00 Actualizat: 22 Oct. 2014, 07:17 Rezultate
Pe aceeași temă