Rezultatele și marcatorii etapei a 8-a din Liga 3

Publicat: 06 Oct. 2009, 17:56 Actualizat: 09 Nov. 2009, 00:58 Rezultate
Rezultatele și marcatorii  etapei a 8-a din Liga 3

Marți s-au disputat meciurile etapei a 8-a, intermediară, din
Liga a 3-a. După Progresul Gătaia, o altă echipă din al treilea
eșalon a aruncat prosopul și s-a retras astăzi din campionat. Este
vorba de Școala de Fotbal Rădăuți al cărei lot era format din
juniori și era ciuca bătăilor în Seria I. Rădăuțenii reușiseră
contraperformanța de a nu marca niciun gol și să primească nu mai
puțin de 56.


CLASAMENTELE CELOR 6 SERII

Iată rezultatele
înregistrate

SERIA
I

Gura Humorului – Dunărea Galați II 3-0
Golofca (20, 57), Corneanu (35)

FC Vaslui II – Poli Iași II 1-2
Zmeu (60) / V. Frunză (40), P. Tincu (49)

Petrotub Roman – Willy Bacău 1-2
Chitoșcă (70) / Hurdubei (13), Curiliuc (51)

Pambac Bacău – Rapid Suceava 2-1
Sascău (14), Pintilii (19) / Șuleru (51)

Cetatea Tg. Neamț – CSM Pașcani 2-1
Cucoș (70), Petrescu (75) / Dancu (15)

CSM Focșani – Aerostar Bacău 3-1
V. Toader (2, 72), Bucătaru (29) / Sofronie (31)

CS Panciu – Ceahlăul II 3-1
R. Stan (36), Costin (37), Dobrescu (76) / Spiridon (52 – pen.)

CF Brăila – Oțelul Galați II 4-1
Cr. Panait (20, 43), N. Bucă (62, 74) / L. Iorga (58)

Poli Galați – Ș.F. Rădăuți
Nu s-a disputat deoarece oaspeții s-au retras din campionat.
Rezultatele obținute până acum le-au fost anulate.

Consultă în secțiunea clasamente situația din Seria I, după
anularea rezultatelor echipei din Rădăuți

Seria
II

Viitorul Ianca – Utchim Găești 3-1
D. Moroianu (28), A. Crăciun (41, 78) / Bucuroaia (25 – pen.)

CS Domnești – Unirea Slobozia 1-1
Mihală (73) / Avanu (66)

CS Viscofil – ACS Berceni 1-1
Statoiu (18) / Nedelcu (40)

Viitorul Însurăței – Oil Terminal 2-0
G. Costache (25), Fetescu (55 – autog.)

CS Tunari – Farul II 1-1
M. Anton (80) / L. Leu (30)

Viitorul Chirnogi – CSM Medgidia 2-2
Iordache (20), Moga (68) / Celnicu (18), Pena (71)

Viitorul Constanța – Partizanul Merei 1-0
Chițu (10)

Petrolul Berca – CS Eforie 1-0
I. Roman (23)

Dunărea Călărași – Callatis Mangalia 1-0
M. Șerban (14)

Seria
III

Petrolul Teleajen – Comprest București
1-1

A. Alexandru (77) / Răduca (6)

Conpet Ploiești – CS Buftea 2-1
Stăncescu (28), C. Ilie (45) / Păun (90+3)

Rapid II – Adunații Copăceni 3-1
Dobroiu (23), Răduță (67), Tene (75) / Bogorodiță (69)

Viitorul Toporu – Inter Clinceni 4-0
Ghirie (4), Cr. Turcu (28), I. Adam (67, 89)

Electrosid Titu – Argeșul Mihăilești 1-0
Ad. Popa (90)

CF Predeal – Kaproni Boldești 0-6
Arnăutu (3, 53), Cr. Nica (30), Secrețeanu (60), Bridinel (79), Ov.
Paraschiv (90+2)

Petrolul Videle – CSM Târgoviște 2-0
D. Nica (60, 70)

Chimia Brazi – Juventus București 0-0

Unirea Tărlungeni – Filipeștii de Pădure
2-1

C. Neagu (3, 70) / Toporan (49)


Seria
IV

Ghecon Lăpușata – CS Albota 0-1
M. Cârstea (65)

FCM Târgoviște – Vișina Nouă 1-0
I. Petculescu (28)

FC Caracal – FCM Alexandria 1-0
Abiodun Kalejaye (24)

Minerul Jilț Mătăsari – Progresul Corabia
1-0

Urlicu (51)

FC Argeș II – Oltchim Rm. Vâlcea 3-1
Boboacă (15), State (40), Beurean (50) / O. Marinescu (70 pen.)

Prometeu Craiova – Triumf Bârca 1-1
M. Ștefănescu (90) / Relea (79)

ALRO Slatina – Juventus Bascov 5-0
M. Niculescu (11, 23, 77 pen), Bârsan (18), Anghelina (80)

U Craiova II – Armata Craiova 0-1
Dușcă (80)

Minerul Motru – Ralbex Turcinești 1-0
V. Moraru (10)

Seria
V

Muncitorul Reșița – Jiul Rovinari 2-3
Cl.
Cărăgin (34), Zgăbei (75) / Dr. Militaru (70), Dolcescu (85),
Siminic (87)

Școlar Reșița – Sânnicolau Mare 0-0

FC Timișoara II – Viitorul Sânandrei 0-0

Pandurii II – ACS Recaș 3-1
Ad. Popescu (43), Fărcășanu (54), Vlăduți (62) / Drăguț (81)

Retezatul Hațeg – ACU Arad 0-1
Bota (pen – 60)

Gloria Arad – Becicherecu Mic 1-4
Nicoloff (50) / Toma (23), Coca (28, 70), Bâldea (58)

Minerul Mehedinți – Milenium Giarmata 4-0
Mihart (10, 88), Dragotescu (31), Lățea (pen – 66)

Național Sebiș – Marmosim Simeria 0-0

CS Ineu a stat deoarece Progresul Gătaia s-a
retras.

Seria
VI

Avântul Reghin – Luceafărul Oradea 0-0

Voința Livezile – Turul Micula 4-2
Apostolache (12, 27, 70), Precup (60) / Pop (40), Vădan (47)

Voința Sibiu – FC Zalău 3-0
Dâmbean (10), C. Suciu (32),Ghindaru (42 – pen)

Sănătatea Cluj – AFC Od. Secuiesc 1-1
R. Sabo (32) / Ferencz (45)

Unirea Dej – FC Cisnădie 2-2
C. Petrescu (55, 70) / Piko (8), Tarcea (35)

Bihorul Beiuș – Marmația Sighet 2-1
Balea (36-aut), Trif (39) / Berki (53)

Unirea Ungheni – CS Zlatna 4-1
B. Pop (27), Pilcă (34, 42), Megieșan (57) / P. Budean (72)

Gloria Bistrița II – Seso C. Turzii 4-1
Enescu (32), Curtuiuș (50), Vagner (55-pen), Bozeșan (78-pen) /
Siecoban (40)

CSM Sebeș – Gaz Metan II Mediaș 4-0
Bălaș (40), Cistean (42), Tămășan (48), Hârceagă (60)

Publicat: 06 Oct. 2009, 17:56 Actualizat: 09 Nov. 2009, 00:58 Rezultate
Pe aceeași temă